Posviťme si na rok 2018

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez které si dnes naši existenci nedovedeme ani představit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobíjecí místo s wallboxy PRE na Pankráci | foto: PRE

Stále platí, že i v roce 2018 je PRE  nejspolehlivějším dodavatelem elektřiny v ČR. Dodávky elektřiny v Praze jsou stejně spolehlivé jako ve srovnatelných západoevropských městech. Významným prvkem přispívajícím k ještě vyšší spolehlivosti energetické sítě se stala v září nová rozvodna v Karlíně, která umožní další výstavbu a rozvoj v části Rohanského ostrova v osmém pražském obvodě a posílí energetickou situaci centra města.

Prodejna PREkolo v Jungmannově ulici v Praze 1

Prodejna PREkolo v Jungmannově ulici v Praze 1 | foto: PRE

Po celý rok vedly kroky mnoha Pražanů do Centra služeb PRE v pražské Jungmannově ulici. Sídlí tady největší půjčovna elektrokol v ČR, která v plné sezóně zažívala skutečně velký nápor, ale je tu současně i prodejna a ukazuje se, že zájem o elektrokola už předčil zájem o běžné bicykly. Mimochodem nyní před Štědrým dnem stále probíhá výprodej všech typů elektrokol se slušnými slevami a to by mohl být třeba dobrý tip na vánoční dárek. 

Centrum služeb PRE má však co nabídnout i necyklistům – například různé systémy elektrického vytápění, ohřevu vody, úsporného osvětlení i třeba malé sluneční elektrárny. A to vše se zajímavou slevou, pokud je zákazník odběratelem elektřiny od PRE.

Interiér rozvodny v Karlíně

Interiér rozvodny v Karlíně | foto: PRE

V průběhu letošního roku postavila PRE hned několik dobíjecích stanic pro elektromobily. V Praze jich jezdí nejvíce u nás – téměř tisíc a jejich počet bude zcela jistě narůstat. Nová je například rychlodobíjecí stanice u OC IKEA ve Zličíně, v obytných celcích se objevují dobíjecí stanice pro majitele elektroaut, kteří poblíž bydlí a mohou tak dobíjet přes noc. Je tomu tak ve Strašnicích či na Pankráci, kde na objektech distribučních trafostanic jsou dobíjecí místa až pro čtyři elektromobily a další podobná budou přibývat v příštím roce. 

Praha dvě má čtyři nové „chytré lampy“, které mohou dobíjet elektrovozidla, šíří WiFi signál, měří kvalitu ovzduší a mají i SOS tlačítko na linku 112 pro pomoc v nouzi. PRE také uspěla v tendrech pro výstavbu páteřní sítě rychlonabíjecích stanic v ČR a další sítě rychlodobíječek v Praze. Je jasné, že příští roky budou ve znamení rozvoje infrastruktury pro čistou mobilitu.

Budova rozvodny Karlín

Nepříznivým jevem celého letošního roku je růst ceny elektřiny na burze a světových trzích. Způsobuje to několik faktorů – růst cen vstupních surovin, zejména uhlí, dále růst cen emisních povolenek, které výrobci elektřiny promítají do její ceny, stále se daří ekonomice a roste poptávka po elektřině. Hned na počátku letošního roku někteří výrobci ceny pro své odběratele zvýšili. 

PRE udržela ceny pro své zákazníky na úrovni předchozích let o celý půlrok déle. Poté již musela reagovat a ceny upravila. V Praze u nejběžnější jednotarifové sazby činilo navýšení ceny něco kolem třiceti korun měsíčně na domácnost. Nepříznivý vývoj na energetických trzích však pokračuje dál a někteří obchodníci již další navýšení ceny k 1. lednu příštího roku oznámili.

PRE zatím ne, žádný termín úpravy ceny ani její rámec není konkretizován, do nového roku tedy Pražané vstoupí se stávající cenou. Pravda je, že bude velmi záležet na dalším vývoji výše popsaných faktorů, ale energetičtí analytici nic pozitivního pro příští období neslibují.

Chytrá lampa ve Vršovicích

Chytrá lampa ve Vršovicích | foto: PRE

Během celého roku PRE podpořila desítky charitativních projektů z oblasti zdravotnictví, sociální i vzdělávání, zkrátka naplňovala své motto: „Jsme energie tohoto města“. A do nového roku přeje všem spoustu energie, proud štěstí a žádné zbytečné napětí!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Pro Golf Tour prvně pod záštitou federace - šance pro mladé talenty

Česká golfová federace

Golfové hvězdy zítřka, takový podtitul má série Pro Golf Tour určená pro mladé profesionály a nadějné špičkové amatéry....

Zahrajte si při třídění odpadu v Příbrami unikátní hru o ceny

Zahrajte si při třídění odpadu v Příbrami unikátní hru o ceny

Chystáte se během června třídit odpady do barevných kontejnerů v Příbrami? Pak můžete v unikátní hře Hledání Kontíků...

Získejte přehled ve své kuchyni. Jak na vnitřní členění zásuvek?

Získejte přehled ve své kuchyni. Jak na vnitřní členění zásuvek?

Také se vám zdá, že při vaření jen neustále hledáte naběračky, hrnce, nože a další potřeby? Představujeme vám nápadité...

Najdete na iDNES.cz