Posviťme si na rok 2018

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez které si dnes naši existenci nedovedeme ani představit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobíjecí místo s wallboxy PRE na Pankráci | foto: PRE

Stále platí, že i v roce 2018 je PRE  nejspolehlivějším dodavatelem elektřiny v ČR. Dodávky elektřiny v Praze jsou stejně spolehlivé jako ve srovnatelných západoevropských městech. Významným prvkem přispívajícím k ještě vyšší spolehlivosti energetické sítě se stala v září nová rozvodna v Karlíně, která umožní další výstavbu a rozvoj v části Rohanského ostrova v osmém pražském obvodě a posílí energetickou situaci centra města.

Prodejna PREkolo v Jungmannově ulici v Praze 1

Prodejna PREkolo v Jungmannově ulici v Praze 1 | foto: PRE

Po celý rok vedly kroky mnoha Pražanů do Centra služeb PRE v pražské Jungmannově ulici. Sídlí tady největší půjčovna elektrokol v ČR, která v plné sezóně zažívala skutečně velký nápor, ale je tu současně i prodejna a ukazuje se, že zájem o elektrokola už předčil zájem o běžné bicykly. Mimochodem nyní před Štědrým dnem stále probíhá výprodej všech typů elektrokol se slušnými slevami a to by mohl být třeba dobrý tip na vánoční dárek. 

Centrum služeb PRE má však co nabídnout i necyklistům – například různé systémy elektrického vytápění, ohřevu vody, úsporného osvětlení i třeba malé sluneční elektrárny. A to vše se zajímavou slevou, pokud je zákazník odběratelem elektřiny od PRE.

Interiér rozvodny v Karlíně

Interiér rozvodny v Karlíně | foto: PRE

V průběhu letošního roku postavila PRE hned několik dobíjecích stanic pro elektromobily. V Praze jich jezdí nejvíce u nás – téměř tisíc a jejich počet bude zcela jistě narůstat. Nová je například rychlodobíjecí stanice u OC IKEA ve Zličíně, v obytných celcích se objevují dobíjecí stanice pro majitele elektroaut, kteří poblíž bydlí a mohou tak dobíjet přes noc. Je tomu tak ve Strašnicích či na Pankráci, kde na objektech distribučních trafostanic jsou dobíjecí místa až pro čtyři elektromobily a další podobná budou přibývat v příštím roce. 

Praha dvě má čtyři nové „chytré lampy“, které mohou dobíjet elektrovozidla, šíří WiFi signál, měří kvalitu ovzduší a mají i SOS tlačítko na linku 112 pro pomoc v nouzi. PRE také uspěla v tendrech pro výstavbu páteřní sítě rychlonabíjecích stanic v ČR a další sítě rychlodobíječek v Praze. Je jasné, že příští roky budou ve znamení rozvoje infrastruktury pro čistou mobilitu.

Budova rozvodny Karlín

Nepříznivým jevem celého letošního roku je růst ceny elektřiny na burze a světových trzích. Způsobuje to několik faktorů – růst cen vstupních surovin, zejména uhlí, dále růst cen emisních povolenek, které výrobci elektřiny promítají do její ceny, stále se daří ekonomice a roste poptávka po elektřině. Hned na počátku letošního roku někteří výrobci ceny pro své odběratele zvýšili. 

PRE udržela ceny pro své zákazníky na úrovni předchozích let o celý půlrok déle. Poté již musela reagovat a ceny upravila. V Praze u nejběžnější jednotarifové sazby činilo navýšení ceny něco kolem třiceti korun měsíčně na domácnost. Nepříznivý vývoj na energetických trzích však pokračuje dál a někteří obchodníci již další navýšení ceny k 1. lednu příštího roku oznámili.

PRE zatím ne, žádný termín úpravy ceny ani její rámec není konkretizován, do nového roku tedy Pražané vstoupí se stávající cenou. Pravda je, že bude velmi záležet na dalším vývoji výše popsaných faktorů, ale energetičtí analytici nic pozitivního pro příští období neslibují.

Chytrá lampa ve Vršovicích

Chytrá lampa ve Vršovicích | foto: PRE

Během celého roku PRE podpořila desítky charitativních projektů z oblasti zdravotnictví, sociální i vzdělávání, zkrátka naplňovala své motto: „Jsme energie tohoto města“. A do nového roku přeje všem spoustu energie, proud štěstí a žádné zbytečné napětí!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

4 jednoduché triky, jak ušetřit na rodinných nákupech

4 jednoduché triky, jak ušetřit na rodinných nákupech

Nakupování je nedílnou součástí života každého z nás, ať už potřebujeme potraviny k večeři nebo nové oblečení. Vedle...

Korek v domácnosti tlumí kroky i hluk a příjemně hřeje

Korková izolace zateplí fasády a sníží hlučnost zvenčí

Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které člověk používá od nepaměti a jsou mu blízké. Jedním z nich je...

Slevový kód Astratex vám zlevní spodní prádlo

Slevový kód Astratex vám zlevní spodní prádlo

Spodní prádlo je nedílnou součástí oděvů každého z nás. Umíte si představit, že byste tento typ oblečení nepoužívali?...

Najdete na iDNES.cz