iDNES.cz

Pergolu či zimní zahradu je nejlepší pořizovat na podzim

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud jste se letos rozhodli, že příští léto chcete strávit ve stínu pergoly či zimní zahrady, nastává nejlepší čas se pustit do příprav. Výběr ideální stavby chvíli trvá, stejně jako příprava a výroba. Navíc budete nakupovat za příznivé ceny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zimní zahrada se sklem bez rámu | foto: Hobbytec CZ s.r.o.

Je totiž dost pravděpodobné, že s novým rokem přijde další výrazně zdražení.

Že ceny materiálu rostou, víme všichni. Výrobci zdražují a často se naše plány, jak zkrášlit zahradu, rozplývají v nečekaných nákladech.

„Celý trh stavebnictví zasáhla vlna zdražování a nevyhnula se ani segmentu zahradní architektury. Hliníkový materiál připsal několik procent, což se určitě podepíše na koncové ceně za jednotlivé produkty. Prozatím jsou ceny na podobné úrovni jako v předchozích měsících. Očekáváme, že se negativní trend výrazně projeví příští rok. Proto je nejlepší plánovat stavbu ještě letos na podzim,“ popisuje Miroslav Zelený, jednatel společnosti Hobbytec, největšího výrobce hliníkových zahradních staveb u nás.

A nejen z toho důvodu. Trh zahradní architektury se těší z vysoké poptávky. Realizace tak může trvat několik měsíců. Pokud do zimy vše naplánujete a vyberete si ideální variantu, budete mít stále jistotu, že první teplé dny budete trávit pod pergolou či zimní zahradou. Nabídka je velmi široká a zahrnuje velké množství typů.

Hliníková pergola

Nekonečně podob hliníkové pergoly

Hliníková pergola si našla své důležité místo na českých zahradách. Její jednoduchost splňuje moderní požadavky na vzhled a architektonicky obohatí samotný dům. Nabídka je velmi široká a zahrnuje řadu typů.

Konstrukci je možné zvolit v různých rozměrech a tvarech. Celou stavbu lze přikotvit k domu či zanechat volně stojící. Barevný odstín závisí na přáních klienta, stejně jako výběr jednotlivých doplňků. Mezi ně patří populární stínění. Pokud ho umístíme na přední stranu pergoly, celý prostor chráníme před silným větrem a sluncem.

„Novinkou na českém trhu jsou tzv. bioklimatické pergoly. Ty v sobě skrývají vhodnou kombinaci nekonečné funkčnosti a atraktivního vzhledu. Krása tkví v zastřešení z otočných lamel. Jejich princip je zcela jednoduchý. Při dešti je snadno uzavřeme, naopak za slunných dní celý systém otevřeme a získáme přísun čerstvého vzduchu,“ říká Miroslav Zelený.

Hliníková pergola se stíněním

Sezónní zimní zahrada pro náročné

Zimní zahrada vytváří novou místnost v domácnosti. Ta může sloužit jako jarní jídelna, letní obývací pokoj či podzimní botanická zahrada. Hliníková konstrukce ve spojení s odolným zasklením poskytne ochranu před nepřízní počasí po většinu roku. 

Zastřešení je možné zvolit ve dvou variantách. Moderní polykarbonát nabídne velkou odolnost a dlouhou životnost. Jeho součástí je účinný UV filtr, který chrání před silnými slunečními paprsky. Střecha ze skleněného materiálu působí velmi elegantně a celý prostor opticky zvětšuje.

„Při výběru výsledných parametrů zimní zahrady je třeba zvážit řadu faktoru. Důležitý je budoucí účel stavby. Na tom závisí výběr jednotlivých prvků, jako jsou posuvné stěny, systém odvětrávání či typ zastřešení. Rozhoduje také orientace na správnou světovou stranu, a především pak vzhled okolí. Zimní zahrada do něho musí zapadnout,“ popisuje Miroslav Zelený.

Sezónní zimní zahrada

O společnosti Hobbytec

Na českém trhu působí společnost Hobbytec více než 8 let. Dnes představuje jedničku v oblasti výroby hliníkových zahradních staveb. V Říčanech u Prahy provozuje největší ukázkové centrum svého druhu u nás. Na jednom místě zde naleznete kompletní nabídku všech produktů. Její aktivity se postupně přesouvají i za hranice. V letošním roce se povedlo otevřít showroom ve slovenském Prešově a posílit aktivity v Polsku. Součástí portfolia jsou také přístřešky pro auto a mobilní domy.

zpět na článek