Pátek 6. prosince 2019, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

Novinkou Tradičních Vánoc na Kladně bude také Ježíškova cesta

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vánoční strom se 1. prosince rozzáří na náměstí Starosty Pavla před kladenskou radnicí a v adventní víkendy mohou lidé na trzích poslouchat hudební vystoupení, nakupovat ve stáncích adventní zboží či neotřelé dárky a.pochutnávat si za svitu vánočních světel na rozličných hřejivých laskominách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Novinkou Tradičnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞch Vˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘noc na Kladnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§ bude takˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě¦ Ježˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞškova cesta | foto: Statutˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘rnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞ mˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§sto Kladno

Mimo jiné mohou lidé také přispět finančním obnosem do pohádkové truhly přímo na náměstí. Opět bude v provozu ledová plocha u kostela Nanebevzetí Panny Marie. Tradiční akce rozsvěcení zahájí adventní program v Kladně, který zakončí až novoroční ohňostroj na náměstí Sítná. O Tradičních Vánocích na Kladně jsme si povídali s vedoucím oddělení kultury kladenského magistrátu Filipem Zoubkem. 

Novinkou Tradičnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞch Vˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘noc na Kladnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§...

Mohou se Kladeňáci letos těšit na nějaké novinky?

První novinkou bylo překvapení během rozsvěcení vánočního stromu na Náměstí Starosty Pavla. Průčelí radnice doslova rozzářil poetický vánoční příběh. Během letošního adventu bude nově zpřístupněna zámecká zahrada s „pohádkovým lesem“ a vánočním osvětlením. Samotný kulturní program se letos bude na náměstí konat o adventních víkendech. Vždy od pátku do neděle se návštěvníci mohou těšit na celou plejádu hudebních hvězd - Olgu Lounovou, Ivan Hlas Trio, Jamie Mashall Trio, Františka Nedvěda, Perutě a mnoho dalších. Pro děti vystoupí například kapela Pískomil se vrací nebo Kašpárek v rohlíku. Počet hudebních vystoupení na hlavní scéně je letos rozšířen o velmi pestrý doprovodný program mnohých organizací a spolků na různých místech našeho města. V jeho rámci vystoupí v Divadle Lampion například jazzová legenda ze Slovenska Peter Lipa, nové CD pokřtí v kině Sokol Karel Pazderka, v kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Rybova Česká mše vánoční, na Kuklíku proběhne Malý Silvestr s kapelou All Right Band a jejich hosty. 

Novinkou Tradičnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞch Vˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘noc na Kladnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§...

Další, velmi příjemnou novinkou je Ježíškova cesta…

Tajemné putování po českém adventu s názvem „Ježíškova cesta“ bude malým poznávacím okruhem centrem města a v zámeckém areálu. Na jednotlivých zastávkách se děti s rodiči seznámí s postavami vánočních příběhů a budou plnit různé úkoly. Na každé dítko čekají í sladké odměny a domů si odnesou „Ježíkovu knížku“, kterou si vybarví a vlastnoručně sváží na památku nebo jako dárek pro své blízké.

O posledním adventním víkendu cesta doslova ožije adventními postavami anděla, Mikuláše, svaté Barbory a dalších. Děti čeká pohádka a vánoční tvoření v divadle Lampion. Ty odvážnější si jistě nenechají ujít zámeckou štolu, kde na ně bude čekat neposedný čert.

Novinkou Tradičnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞch Vˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘noc na Kladnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§...

Jaký bude provoz veřejného kluziště na náměstí Starosty Pavla?

Kluziště by mělo být k dispozici od začátku prosince do konce ledna, hrát roli bude přízeň počasí. V jeho sousedství bude opět k dispozici půjčovna bruslí a občerstvení. Instalace kluziště na náměstí je technicky náročná a vyžaduje dlouhodobější dopravní omezení. Uvažovali jsme také o jeho přemístění, vzhledem k energetické náročnosti jeho provozu a dalším technickým požadavkům zůstane na původním místě u kostela. Stavba kluziště však bude letos probíhat jinak, hospodárněji, a nezabere tolik času jako v minulých letech. Tuny zeminy v podloží a úpravy pomocí těžké techniky nahradí „podium“ v podobě lehčí konstrukce, jehož instalace zabere nikoli dny, ale řádově hodiny.

Jaká je skladba stánků a provoz tržiště?

Stánky budou otevřeny denně od 1. do 22. prosince. Příjemnou atmosféru na náměstí dokreslí vánoční koledy. Kromě tradičních dobrot a horkých nápojů bude v nabídce adventní zboží, svíčky, jmelí a další věci. Své umění předvede umělecký kovář. Návštěvníci mohou vybírat z dalších rukodělných výrobků jako například tepaných šperků, foukaného skla a dřevěných hraček.

Mohou se lidé na závěr vánočně-novoročních oslav těšit na ohňostroj?

Bez ohňostroje by to na Nový rok zkrátka nebylo kompletní. Na náměstí Sítná se uskuteční velká pyrošou s hudebním doprovodem. 

Novinkou Tradičnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěŞch Vˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇě˘noc na Kladnˇ¦¦¦ˇ¦¦ˇ§ˇěˇ¦¦¦ˇ¦ˇěˇ¦¨§...

Kdo všechno se podílí na přípravě Tradičních Vánoc na Kladně?

Vánoce jsou opravdu náročnou akcí, jejíž příprava zabere několik měsíců. Hlavní roli v přípravách hraje oddělení kultury, ale bez našich kolegů napříč radnicí a městskými společnostmi bychom to jistě nezvládli. Předem tedy dovolte poděkování zaměstnancům magistrátu, divadla Lampion, sportovních areálů města, městské policii a všem, kdo přispějí k tomu, že ty letošní Vánoce budou zase o něco lepší než ty minulé. 

  • Nejčtenější

Pět tajemství Miss, jak udržet pleť i v zimě krásnou a zdravou

Zimní počasí příliš nesvědčí pleti. Chlad a vítr obličej poškozují a vysušené pokožce chybí živiny, které je třeba...

6 největších mýtů o avivážích a proč je aviváž Lila Fashion oblíbená

Znáte aviváže Dedra? Pokud jste žena od 30 do 50 let, tak určitě. Právě jsme se setkali s manažerem společnosti, který...

Originální architektura na jedinečném místě

Jak těžké je najít architektonicky oceňovaný dům obklopený přírodou? A aby měl zázemí města a skvělou dostupnost do...

Jak ušetřit? Na Výlovu zaplatíte při koupi 3 věcí jen za 2

Pokud se právě poohlížíte po vánočních dárcích a snažíte se ušetřit každou korunu, Výlov je ta pravá akce pro vás....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Zahřejte se nejen v zimě řeckým sluncem s klenotem METAXA 12*

Představujeme vám neodolatelný jantarový nápoj METAXA 12*, který vám přinese hřejivý dotek prosluněného Řecka i během...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Jak vybrat značkovou městskou obuv, která padne jako ulitá?

Sháníte zrovna vhodné vycházkové boty a nevíte si rady? Nemusíte vůbec zoufat – v tomto článku se budeme speciálně...

Kladno směřuje k energetické soběstačnosti a bezuhlíkovému městu

Pomůže evropský projekt SPARCS. Město s nízkými emisemi skleníkových plynů. Alespoň jeden energeticky soběstačný, a...

Hoďte se do gala s oblečením od TOP světových značek

Doplňte si sbírku svého značkového oblečení s kousky od těch nejprestižnějších značek na trhu. Řeč bude o luxusních...

Kluziště na Letné 2019/2020

I letos budou Pražané na letenské pláni bruslit zdarma. Sezona zde bude slavnostně zahájena již v pátek 29. listopadu...

Najdete na iDNES.cz