Korek v domácnosti tlumí kroky i hluk a příjemně hřeje

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které člověk používá od nepaměti a jsou mu blízké. Jedním z nich je korek - 100% přírodní produkt z dokonale obnovitelného zdroje. I ve vaší domácnosti může být třeba oblíbenou krytinou podlahy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Korková izolace zateplí fasády a sníží hlučnost zvenčí | foto: Korek Jelínek

Díky svému unikátnímu složení je korek ideální pro široké použití v domácnosti, stavebnictví i špičkových technologiích.

Co je korek?

korek

Korek je kůra z korkového dubu, který roste v oblasti Středozemního moře, zejména v Portugalsku, Španělsku a na Korsice. Tento strom má zvláštní schopnost regenerovat svoji kůru, umožňuje tak její loupání bez toho, že by se strom musel pokácet nebo se jinak poškodil. Proces loupání kůry se opakuje každých 9 – 12 let. Je to jediný dub, který dává korek. Žádný jiný strom neprodukuje tak silnou a odolnou kůru.

Použití korku v domácnosti předurčují jeho jedinečné vlastnosti

  • Ekologický a nealergický – korek je naprosto přírodní materiál bez alergenů, zároveň je odolný proti plísním, roztočům a prachu, je ideálním materiálem všude tam, kde chceme vyloučit přítomnost alergenů.
  • Trvanlivost – korek je velmi trvanlivá surovina, jak dokládají i nálezy amfor ze starověku, které se až do dnešních dnů dochovaly uzavřené korkovými zátkami. Stejně tak odolný a trvanlivý je korek i při použití v domácnosti.
  • Estetická hodnota a přínos pro psychickou pohodu – skoro všichni především v této době vědomě či podvědomě dáváme přednost přírodním materiálům před neosobními plasty. Korek, podobně jako dřevo a další čistě přírodní materiály, přináší pozitivní energii do interiérů, zvyšuje estetickou hodnotu a psychickou pohodu při užívání.
  • Tepelně izolační vlastnosti – využití korku na prostírání, izolace a podlahy. Protože korek tepelně izoluje, nepřijímá chlad ze svého okolí, korkové předměty a podlahoviny vynikají příjemným, na dotek teplým povrchem. Víte, že korkové podlahy jsou nejzdravější podlahy pro chození naboso?
  • Pružnost a zvukově izolační vlastnosti – korkové podlahy jsou pohodlné k chození a zdravé pro klouby a páteř, zároveň jsou to tiché podlahy, které tlumí kročejový hluk a tím zvyšují pohodu užívání podlahoviny. Je opravdu velký rozdíl mezi zvukem dámských podpatků na laminátové a na korkové podlaze.

Díky pružnosti také dobře slouží tradiční korkové podložky a další výrobky do domácnosti – pád na podlahu nebo nešetrné zacházení je nepoškodí.

Pokud doma stále slýcháte zvuky od sousedů, víte, že můžete stěny odizolovat korkovou izolací, která zajistí akustickou pohodu? Samozřejmě jsou i další izolační materiály, ale žádný z nich není naprosto přírodního původu a zároveň tak vysoké životnosti jako korek.

  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Peníze jsou věčným celospolečenským tématem. Říká se, že jsou naší radostí i starostí; dobrým sluhou, ale špatným...

GETBERG zaplňuje mezery na trhu s bydlením

Ceny nemovitostí neustále rostou, lidé se stěhují z Prahy do jejího okolí, které nabízí snadnou dopravu do centra města...

Jak investují zkušení sběratelé

Sběratelství je zálibou a často i silnou vášní, kterou spolu mohou sdílet nadšenci napříč společenským spektrem, mnohdy...

Opravené kobky na pražských náplavkách se otevřou veřejnosti

Adam Gebrian, volání sirén, živá hudba do sluchátek, rozhovory s architekty, taneční performance nebo cesta parníčkem....

Najdete na iDNES.cz