Korek v domácnosti tlumí kroky i hluk a příjemně hřeje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které člověk používá od nepaměti a jsou mu blízké. Jedním z nich je korek - 100% přírodní produkt z dokonale obnovitelného zdroje. I ve vaší domácnosti může být třeba oblíbenou krytinou podlahy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Korková izolace zateplí fasády a sníží hlučnost zvenčí | foto: Korek Jelínek

Díky svému unikátnímu složení je korek ideální pro široké použití v domácnosti, stavebnictví i špičkových technologiích.

Co je korek?

korek

Korek je kůra z korkového dubu, který roste v oblasti Středozemního moře, zejména v Portugalsku, Španělsku a na Korsice. Tento strom má zvláštní schopnost regenerovat svoji kůru, umožňuje tak její loupání bez toho, že by se strom musel pokácet nebo se jinak poškodil. Proces loupání kůry se opakuje každých 9 – 12 let. Je to jediný dub, který dává korek. Žádný jiný strom neprodukuje tak silnou a odolnou kůru.

Použití korku v domácnosti předurčují jeho jedinečné vlastnosti

  • Ekologický a nealergický – korek je naprosto přírodní materiál bez alergenů, zároveň je odolný proti plísním, roztočům a prachu, je ideálním materiálem všude tam, kde chceme vyloučit přítomnost alergenů.
  • Trvanlivost – korek je velmi trvanlivá surovina, jak dokládají i nálezy amfor ze starověku, které se až do dnešních dnů dochovaly uzavřené korkovými zátkami. Stejně tak odolný a trvanlivý je korek i při použití v domácnosti.
  • Estetická hodnota a přínos pro psychickou pohodu – skoro všichni především v této době vědomě či podvědomě dáváme přednost přírodním materiálům před neosobními plasty. Korek, podobně jako dřevo a další čistě přírodní materiály, přináší pozitivní energii do interiérů, zvyšuje estetickou hodnotu a psychickou pohodu při užívání.
  • Tepelně izolační vlastnosti – využití korku na prostírání, izolace a podlahy. Protože korek tepelně izoluje, nepřijímá chlad ze svého okolí, korkové předměty a podlahoviny vynikají příjemným, na dotek teplým povrchem. Víte, že korkové podlahy jsou nejzdravější podlahy pro chození naboso?
  • Pružnost a zvukově izolační vlastnosti – korkové podlahy jsou pohodlné k chození a zdravé pro klouby a páteř, zároveň jsou to tiché podlahy, které tlumí kročejový hluk a tím zvyšují pohodu užívání podlahoviny. Je opravdu velký rozdíl mezi zvukem dámských podpatků na laminátové a na korkové podlaze.

Díky pružnosti také dobře slouží tradiční korkové podložky a další výrobky do domácnosti – pád na podlahu nebo nešetrné zacházení je nepoškodí.

Pokud doma stále slýcháte zvuky od sousedů, víte, že můžete stěny odizolovat korkovou izolací, která zajistí akustickou pohodu? Samozřejmě jsou i další izolační materiály, ale žádný z nich není naprosto přírodního původu a zároveň tak vysoké životnosti jako korek.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Korek v domácnosti tlumí kroky i hluk a příjemně hřeje

Korková izolace zateplí fasády a sníží hlučnost zvenčí

Příroda sama vytvořila ty nejkvalitnější materiály, které člověk používá od nepaměti a jsou mu blízké. Jedním z nich je...

4 jednoduché triky, jak ušetřit na rodinných nákupech

4 jednoduché triky, jak ušetřit na rodinných nákupech

Nakupování je nedílnou součástí života každého z nás, ať už potřebujeme potraviny k večeři nebo nové oblečení. Vedle...

Rokytnice nad Jizerou nabízí skvělé podmínky pro jarní lyžovačku

Rokytnice nad Jizerou nabízí skvělé podmínky pro jarní lyžovačku!

V Čechách zavládlo jarní počasí, ale lyžařská sezóna zdaleka nekončí. Ve skiareálu Rokytnice nad Jizerou je otevřeno...

Najdete na iDNES.cz