Kluziště na Letné: bruslit se bude déle a nově zde budou instruktoři

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Od 1. prosince až do 24. února. Letošní zimu nabídneme Pražanům zdarma opět o něco více bruslení a zimních radovánek. Tradiční kluziště na Letné naproti stadionu Sparty přilákalo v loňské sezoně na brusle více než sedmdesát tisíc lidí, letos se očekává návštěva ještě o něco větší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kluziště na Letné: Bruslit se bude déle a nově zde budou instruktoři | foto: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

A to nejen proto, že bude letos bruslení o týden prodlouženo. Další novinkou je také zvětšení bruslařské plochy o samostatnou dětskou plochu, díky které tak budou mít prostor na ježdění i ti nejmenší bruslaři.

Pro ně, ale i pro ostatní, bude letos nově k dispozici po celou dobu provozu kluziště také škola bruslení. Školení instruktoři budou na Letné k dispozici každý všední den na pět lekcí a na tři lekce o víkendových dnech. Podrobné informace o instruktorech a o kluzišti najdete na www.prahasportovni.eu.

Loňský rok

Díky kvalitní technologii je možné zabruslit si i při poměrně vysokých teplotách až plus 15 stupňů. Tento fakt společně s dobře vybranou lokalitou a přívětivému zázemí dostal letenské kluziště až na špičku mezi ostatními ledovými plochami po celé republice. V loňském roce si ve vánočním období přišlo zabruslit každý den více než 1 500 lidí, což nemělo po celé zemi obdoby.

Speciálně vyčleněné hodiny měly školní skupiny. Těch přišly v prosinci více než dvě stovky, v ostatních měsících byla tato čísla podobná. Děti se mohly těšit z doprovodného programu, který byl po celou dobu provozování kluziště jeho nedílnou součástí. Vysokou účast hlásilo kluziště na víkendových a svátečních akcích.

Doprovodný program se netýkal pouze velkých akcí. V areálu letenského kluziště probíhaly příměstské tábory, workshopy DDM, turnaje v hokeji, divadelní představení a mnoho dalších aktivit. Dobrá zpráva byla také ta, že kluziště bylo otevřené každý den a nepostihla nás žádná přírodní kalamita.

Program

Doprovodný program je naplánován i letos. Zahájení bruslařské sezony bude v sobotu 1. prosince 2018. Hned ve středu 5. prosince nás pak čeká Čertovské kluziště.

Hlavní akce na kluzišti:

 • 1. 12. – Zahájení
 • 5. 12. – Čertovské kluziště (Mikuláš)
 • 22. 12. – Vánoce na ledě
 • 5. 1. – Skluzem do nového roku
 • 14. 2. – Valentýnské bruslení

Čertovské kluziště

Oblíbená zábava s Mikulášem, čertem i andělem se uskuteční na letenském kluzišti i letos. Přijít si zabruslit na čertovskou diskotéku, zasoutěžit si a užít plno zábavy můžete ve středu 5. prosince od 17 hodin. Pro návštěvníky bude připraven zábavný program, kterým bude provázet moderátor Petr „Nasty“ Cerha. 

Na ledě nám představí dvě vystoupení děti z Bruslařského klubu Říčany, uvidíme ohňovou čertovskou show a zazpívá všem návštěvníkům Martin Harich. Děti budou moci vyzkoušet facepainting, zastřílet si na bránu nebo se vyfotit v čertovském fotokoutku. Nejlepší kostýmy čertů a čertic budou odměněny! Tak neváhejte a přijďte si ve středu 5. prosince čertovsky zabruslit!

Programový scénář:

 •  17:00 Zahájení akce moderátorem, čertovská diskotéka
 • Zahájení provozu aktivit mimo led
 •  17:15 – 17:30 1. krasobruslařské vystoupení BK Říčany
 •  17:30 – 18:00 Pokračování čertovské diskotéky
 •  18:00 – 18:15 2. krasobruslařské vystoupení BK Říčany
 •  18:15 – 18:30 Pokračování čertovské diskotéky
 •  18:30 – 18:45 Vyhlášení nejlepších kostýmů čertů a čertic
 •  18:45 – 19:00 Pokračování čertovské diskotéky
 •  19:00 – 19:20 Ohňová show na ledě
 •  19:20 – 20:00 Hudební vystoupení Martina Haricha
 •  20:00 Ukončení akce moderátorem

Půjčovna bruslí

Nedílnou součástí kluziště je také kryté zázemí. Letos ještě lépe orientované – vytápěný velkoprostorový stan 10 x 15 metrů s gastro koutkem. Své zázemí má i půjčovna bruslí a brusírna, pro kterou jsme letos zrychlili a zefektivnili obsluhu a výdej bruslí.

Otevírací doba kluziště na Letné

Mimo svátky bude stejná jako v loňském roce, tedy od 9:00 do 21:00 s krátkými pauzami pro úpravu ledu rolbou. Monitorovat zaplněnost kluziště budete moct na stránkách www.prahasportovni.eu, kde se dozvíte mj. také obsazenost školy bruslení a další potřebné informace.

Otevírací doba o svátcích:

 •  24. 12. 2018 09:00 – 14:00
 •  25. 12. 2018 09:00 – 21:00
 •  26. 12. 2018 09:00 – 21:00
 •  31. 12. 2018 09:00 – 16:00
 •  1. 1. 2019 09:00 – 21:00

Škola bruslení

Novinkou pro letošní rok je již zmíněná škola bruslení. Instruktoři pro vás budou k dispozici zdarma po celou dobu provozu ledové plochy. Pro zajištění rezervace školy bruslení sledujte webové stránky www.prahasportovni.eu.

Časy lekcí s instruktory (mimo dny svátků; tj. 24., 25., 26. 12. 2018 a 1. 1. 2019)

Pondělí až pátek:

 •  09:00 – 09:45
 •  10:00 – 10:45
 •  11:00 – 11:45
 •  12:00 – 12:45
 •  13:00 – 13:45

Sobota:

 •  09:00 – 09:45
 •  10:00 – 10:45
 •  11:00 – 11:45

Neděle:

 •  14:00 – 14:45
 •  15:00 – 15:45
 •  16:00 – 16:45

Pondělí 31. 12. 2018 – pouze dopolední lekce, viz Sobota

Kluziště na Letné bude minimálně pro tento a příští ročník provozovat společnost ICE-TEC SOLUTION CZ, která mimo jiné zajistila pro návštěvníky online webkameru a každý se může před návštěvou podívat, jak je ledová plocha zaplněna. Těšíme se na vaše podněty pro další ročník, které nám můžete sdělit například na Facebooku Prahy sportovní na praha.eu.

O Praze sportovní

Projekt Praha sportovní vznikl, aby podpořil veškeré sportovní a volnočasové aktivity, které hlavní město nabízí. Od pozvánek na tradiční i netradiční akce, zajímavosti z prostředí sportu, reportáže a videa z pražských stadionů a hřišť, až po obsáhlou praktickou databázi klubů či sportovišť, kterou má Praha sportovní k dispozici.

Prací Magistrátu hl. m. Prahy v této oblasti není pouze shromažďování informací a tvoření databází. Jedná se o komplement již existujících prostředků podpory sportu v Praze, jako jsou grantové programy, partnerství sportovních akcí či investiční výstavba v této oblasti. Jako příklad může sloužit další ročník projektu Týden sportu zdarma, který je opět naplánován na poslední týden kalendářního roku, na kterém se bude podílet nejen Praha sportovní ale hlavně sportovní kluby hl. m. Prahy.

Zdravý životní styl a komplexní podpora sportu a tělovýchovy je jednou z priorit Prahy jak v současné době, tak v budoucnosti. Praha sportovní je zde proto, aby k tomu napomohla.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově  - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Věděli jste, že existují pohovky plněné peřím?

ColosseoIMage

Když se vyrábí luxusní auta, firmy najímají speciálního člověka jen na to, aby vyladil vůni kůže v interiéru...

Nehrozí vám makulární degenerace sítnice? Ověřte si na klinice LEXUM

Ověřte si na oční klinice LEXUM, zda vám nehrozí makulární degenerace sítnice

Dle dostupných statistik vyplývá, že v České republice ročně přibývá až 1000 nových pacientů s VPMD (věkem podmíněná...

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Tak by se dala popsat divadelní hra Neumím jinak než láskou, která...

Najdete na iDNES.cz