Kluziště na Letné: bruslit se bude déle a nově zde budou instruktoři

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Od 1. prosince až do 24. února. Letošní zimu nabídneme Pražanům zdarma opět o něco více bruslení a zimních radovánek. Tradiční kluziště na Letné naproti stadionu Sparty přilákalo v loňské sezoně na brusle více než sedmdesát tisíc lidí, letos se očekává návštěva ještě o něco větší.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kluziště na Letné: Bruslit se bude déle a nově zde budou instruktoři | foto: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

A to nejen proto, že bude letos bruslení o týden prodlouženo. Další novinkou je také zvětšení bruslařské plochy o samostatnou dětskou plochu, díky které tak budou mít prostor na ježdění i ti nejmenší bruslaři.

Pro ně, ale i pro ostatní, bude letos nově k dispozici po celou dobu provozu kluziště také škola bruslení. Školení instruktoři budou na Letné k dispozici každý všední den na pět lekcí a na tři lekce o víkendových dnech. Podrobné informace o instruktorech a o kluzišti najdete na www.prahasportovni.eu.

Loňský rok

Díky kvalitní technologii je možné zabruslit si i při poměrně vysokých teplotách až plus 15 stupňů. Tento fakt společně s dobře vybranou lokalitou a přívětivému zázemí dostal letenské kluziště až na špičku mezi ostatními ledovými plochami po celé republice. V loňském roce si ve vánočním období přišlo zabruslit každý den více než 1 500 lidí, což nemělo po celé zemi obdoby.

Speciálně vyčleněné hodiny měly školní skupiny. Těch přišly v prosinci více než dvě stovky, v ostatních měsících byla tato čísla podobná. Děti se mohly těšit z doprovodného programu, který byl po celou dobu provozování kluziště jeho nedílnou součástí. Vysokou účast hlásilo kluziště na víkendových a svátečních akcích.

Doprovodný program se netýkal pouze velkých akcí. V areálu letenského kluziště probíhaly příměstské tábory, workshopy DDM, turnaje v hokeji, divadelní představení a mnoho dalších aktivit. Dobrá zpráva byla také ta, že kluziště bylo otevřené každý den a nepostihla nás žádná přírodní kalamita.

Program

Doprovodný program je naplánován i letos. Zahájení bruslařské sezony bude v sobotu 1. prosince 2018. Hned ve středu 5. prosince nás pak čeká Čertovské kluziště.

Hlavní akce na kluzišti:

 • 1. 12. – Zahájení
 • 5. 12. – Čertovské kluziště (Mikuláš)
 • 22. 12. – Vánoce na ledě
 • 5. 1. – Skluzem do nového roku
 • 14. 2. – Valentýnské bruslení

Čertovské kluziště

Oblíbená zábava s Mikulášem, čertem i andělem se uskuteční na letenském kluzišti i letos. Přijít si zabruslit na čertovskou diskotéku, zasoutěžit si a užít plno zábavy můžete ve středu 5. prosince od 17 hodin. Pro návštěvníky bude připraven zábavný program, kterým bude provázet moderátor Petr „Nasty“ Cerha. 

Na ledě nám představí dvě vystoupení děti z Bruslařského klubu Říčany, uvidíme ohňovou čertovskou show a zazpívá všem návštěvníkům Martin Harich. Děti budou moci vyzkoušet facepainting, zastřílet si na bránu nebo se vyfotit v čertovském fotokoutku. Nejlepší kostýmy čertů a čertic budou odměněny! Tak neváhejte a přijďte si ve středu 5. prosince čertovsky zabruslit!

Programový scénář:

 •  17:00 Zahájení akce moderátorem, čertovská diskotéka
 • Zahájení provozu aktivit mimo led
 •  17:15 – 17:30 1. krasobruslařské vystoupení BK Říčany
 •  17:30 – 18:00 Pokračování čertovské diskotéky
 •  18:00 – 18:15 2. krasobruslařské vystoupení BK Říčany
 •  18:15 – 18:30 Pokračování čertovské diskotéky
 •  18:30 – 18:45 Vyhlášení nejlepších kostýmů čertů a čertic
 •  18:45 – 19:00 Pokračování čertovské diskotéky
 •  19:00 – 19:20 Ohňová show na ledě
 •  19:20 – 20:00 Hudební vystoupení Martina Haricha
 •  20:00 Ukončení akce moderátorem

Půjčovna bruslí

Nedílnou součástí kluziště je také kryté zázemí. Letos ještě lépe orientované – vytápěný velkoprostorový stan 10 x 15 metrů s gastro koutkem. Své zázemí má i půjčovna bruslí a brusírna, pro kterou jsme letos zrychlili a zefektivnili obsluhu a výdej bruslí.

Otevírací doba kluziště na Letné

Mimo svátky bude stejná jako v loňském roce, tedy od 9:00 do 21:00 s krátkými pauzami pro úpravu ledu rolbou. Monitorovat zaplněnost kluziště budete moct na stránkách www.prahasportovni.eu, kde se dozvíte mj. také obsazenost školy bruslení a další potřebné informace.

Otevírací doba o svátcích:

 •  24. 12. 2018 09:00 – 14:00
 •  25. 12. 2018 09:00 – 21:00
 •  26. 12. 2018 09:00 – 21:00
 •  31. 12. 2018 09:00 – 16:00
 •  1. 1. 2019 09:00 – 21:00

Škola bruslení

Novinkou pro letošní rok je již zmíněná škola bruslení. Instruktoři pro vás budou k dispozici zdarma po celou dobu provozu ledové plochy. Pro zajištění rezervace školy bruslení sledujte webové stránky www.prahasportovni.eu.

Časy lekcí s instruktory (mimo dny svátků; tj. 24., 25., 26. 12. 2018 a 1. 1. 2019)

Pondělí až pátek:

 •  09:00 – 09:45
 •  10:00 – 10:45
 •  11:00 – 11:45
 •  12:00 – 12:45
 •  13:00 – 13:45

Sobota:

 •  09:00 – 09:45
 •  10:00 – 10:45
 •  11:00 – 11:45

Neděle:

 •  14:00 – 14:45
 •  15:00 – 15:45
 •  16:00 – 16:45

Pondělí 31. 12. 2018 – pouze dopolední lekce, viz Sobota

Kluziště na Letné bude minimálně pro tento a příští ročník provozovat společnost ICE-TEC SOLUTION CZ, která mimo jiné zajistila pro návštěvníky online webkameru a každý se může před návštěvou podívat, jak je ledová plocha zaplněna. Těšíme se na vaše podněty pro další ročník, které nám můžete sdělit například na Facebooku Prahy sportovní na praha.eu.

O Praze sportovní

Projekt Praha sportovní vznikl, aby podpořil veškeré sportovní a volnočasové aktivity, které hlavní město nabízí. Od pozvánek na tradiční i netradiční akce, zajímavosti z prostředí sportu, reportáže a videa z pražských stadionů a hřišť, až po obsáhlou praktickou databázi klubů či sportovišť, kterou má Praha sportovní k dispozici.

Prací Magistrátu hl. m. Prahy v této oblasti není pouze shromažďování informací a tvoření databází. Jedná se o komplement již existujících prostředků podpory sportu v Praze, jako jsou grantové programy, partnerství sportovních akcí či investiční výstavba v této oblasti. Jako příklad může sloužit další ročník projektu Týden sportu zdarma, který je opět naplánován na poslední týden kalendářního roku, na kterém se bude podílet nejen Praha sportovní ale hlavně sportovní kluby hl. m. Prahy.

Zdravý životní styl a komplexní podpora sportu a tělovýchovy je jednou z priorit Prahy jak v současné době, tak v budoucnosti. Praha sportovní je zde proto, aby k tomu napomohla.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Čistý festival na sněhu pokračuje i letos. S názvem Třídíme na sněhu

Koše na třídění odpadů máme přesně po ruce, třeba takhle – mezi sjezdovkou a...

Zvykli jste si v minulých sezónách ve svých oblíbených lyžařských areálech třídit odpad? Pokud ano, máme pro vás...

V koupelně začínáte a končíte svůj den. Proto je potřeba o ní pečovat

Jana Vocetková

Ke každému klientovi přistupuje jako k jedinečné osobnosti, která má své představy a své potřeby. Na tom je založena...

Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Pokud chceme zabalit vánoční dárky do balicího papíru, dáme přednost tomu...

Dárkové krabičky, dárkové tašky nebo krabice zabalené blýskavým balicím papírem a převázané luxusní stuhou – do...

Najdete na iDNES.cz