Středa 26. února 2020, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 26. února 2020 Dorota

Kladno 2019: setkání s občany, fungující hlášení poruch, oprava silnic

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
První rok po volbách byl pro Kladno poměrně rušný. Radnice změnila strategii komunikace a více se otevřela veřejnosti, intenzivně nyní diskutuje na webu, sociálních sítích a přímo na četných setkáních s občany po celém městě radnice nasbírala stovky podnětů a připomínek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Desítky milionů investovalo loni město do modernizace škola a školek. Jednou z největší investic v oblasti školství byly v roce 2019 úpravy a dovybavení ZŠ Brjanská (viz. foto). Stále pokračuje přestavba objektu ve Vrchlického ulici zpět na bezbariérovou mateřskou školu. Hotovo bude letos. Foto: Michal Moravec, MMK | foto: Statutární město Kladno

Vedení města stihlo zrušit hazard ve městě, vyhlásit první participativní rozpočet a dokončuje muzeum pozoruhodných kladenských věžáků. Půlrok patřil opravám hlavních silničních tahů. 

Desítky milionů investovalo loni město do modernizace škola a školek. Jednou z...

Městu Kladnu se povedlo navázat širší, intenzivní kontakt s veřejností. Zlepšení informovanosti o chystaných projektech, stavbách, uzavírkách i jiných tématech je základem pro zlepšení vztahu radnice a občanů. Město čeká v tom směru ještě mnoho práce, přesto už v tomto roce dobře fungují například Setkání s občany, kterých se dosud uskutečnilo po celém městě přes dvacet, a začínají opět v únoru. „Jsou otevřená úplně každému a každý také přímo svým voleným zástupcům může říci, co ho trápí na místě, kde bydlí. Nevyhýbáme se žádné čtvrti. Při rozvaze investic se snažíme o rovnoměrné rozdělení peněz, aby žádná část Kladna nezůstala stranou,“ upozorňuje předsedkyně výboru pro rozvoj a zastupitelka Anna Gamanová.

Poprvé se v rámci premiérového participativního rozpočtu realizují projekty, které navrhli sami obyvatelé jednotlivých částí města. Celkem třináct návrhů vzešlých z hlasování veřejnosti bude hrazeno z rozpočtu města a město děkuje všem, kteří se touto formou na jeho rozvoji reálně podílejí. „V dohledné době vyhlásíme již druhý ročník, na který jsou v rozpočtu vyčleněny 3 miliony korun stejně jako loni,“ informuje primátor Kladna Dan Jiránek.

Na webu Kladna může veřejnost v sekci rozvoje nově nahlédnout do Mapy investic města, kde je zaneseno, v jaké fázi se projekty nacházejí. „Vždy je co zlepšovat, je to však vůbec poprvé, kdy se město snaží lépe zprostředkovat informace o chystaných akcích,“ uvedl primátor. 

Desítky milionů investovalo loni město do modernizace škola a školek. Jednou z...

Zcela novým nástrojem, který je ale klíčový pro zlepšení každodenního chodu města, je mapa podnětů, respektive webová aplikace Hlášení poruch a podnětů. „Činnost nové koordinátorky pro oblast rozvoje se projevila sotva tři měsíce po jejím nástupu a mnoho občanů využilo již možnost přímo v mapě vyznačit nepořádek, díru v silnici, nesvítící lampu i komplikovanější požadavky. A dosáhli nápravy,“ podotkla Anna Gamanová.

Povedlo se uvést do pohybu projektovou přípravu řady rozvojových projektů, ale i zpracování studií, například pro lokalitu Bajkal nebo obnovu Ostroveckého údolí i řadu jiných. Klíčový projekt modernizace trati Kladno - Praha se pozvolna přesouvá do reality a město intenzivně spolupracuje s jeho investorem.

Práce se sídlišti se projevila hned na jaře při zpracování studie pro rozdělovské sídliště u Energie. Je to první krok, na který naváže konkrétní projekt obnovy, jako se děje v jiné lokalitě například pro okolí ulice Štechova, která se dočká revitalizace v příštím roce. Kladeňané přečkali náročný rok plný dopravních staveb, kterými město, kraj i Ředitelství silnic a dálnic postupně odmazává nahromaděný dluh. 

V letošním roce město Kladno investovalo do komunikací a chodníků 150 milionů. (viz. Mapa str. 4-5) „Velkou část prostředků stály chodníky a veřejné osvětlení podél opravovaných úseků krajských komunikací Milady Horákové, Generála Klapálka a také chodníky podél ulice Doberská. Klíčový Kročehlavský most byl zcela nově postaven. Stejně tak zásadní je práce na zlepšení dopravního napojení do bývalé Poldi, pokud se z brownfieldu má stát znovu část města,“ uvedl radní pro rozvoj Lukáš Hanes.

Desítky milionů investovalo loni město do modernizace škola a školek. Jednou z...

Za významný krok považuje radní Petr Soudek schválení zrušení hazardu. „Tento krok bude mít obrovské pozitivní dopady na společenskou atmosféru města i na pořádek a bezpečnost v ulicích. Změna se odehraje postupně během příštích let,“ uvedl Petr Soudek.

Městské byty, na nichž závisí lidé, kteří zůstanou sami s dětmi, starší občané či lidé s hendikepem, se nově přidělují jiným způsobem, který by měl zajistit jejich spravedlvější rozdělení. „Životně důležitá, i když méně viditelná, je tvorba strategie zajištění dodávek pitné vody. Město hledá nové zdroje pro budoucí generace a budou potřeba v dalších letech vysoké investice do obnovy vodohospodářské infrastruktury,“ konstatoval primátor Jiránek. 

Aktuálně je dokončováno Muzeum věžových domů a do aktivnějších a nových expozic v Kladenském zámku – například Opatovy pracovny nebo Kabinetu fotografií – již mohou návštěvníci. „Těmito projekty Kladno konečně vyzdvihne své kulturní dědictví. Chystáme i stálou expozici kladenského rodáka, významného výtvarníka Zdeňka Milera,“ upozornila zastupitelka pověřená v oblasti cestovního ruchu Petra Melčová.

Desítky milionů investovalo loni město do modernizace škola a školek. Jednou z...

„Tep města je závislý na tom, kolik lidí mu dá svoji energii a snaží se skutečně něco uvést do pohybu. Kladno může být městem atraktivním pro své občany, pokud radnice, občanské iniciativy a lidé své síly spojí. Přejme si do nového roku, aby se nám to dařilo v dalších letech čím dál lépe,“ zakončil Dan Jiránek.

  • Nejčtenější

Liga mistrů: Další show Reds? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Kolotoč fotbalových zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa se opět roztáčí. Liga mistrů má na programu...

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury...

Kompaktní pracovní desky nejen do moderních kuchyní

Prvenství v oblíbených materiálech do kuchyní mají kompaktní desky, které se používají nejen na pracovní plochy, ale i...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak připravit skleník na jaro? Začít můžete už teď

Také se nemůžete dočkat další zahrádkářské sezóny? Na co čekat? Už teď můžete připravit skleník na jaro. Poradíme vám,...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Vydejte se i vy směrem do Lorenc Logistic

Začátek roku bývá jako tradičně obdobím předsevzetí a velkých plánů. Snahou poučit se a dělat lepší – rozumnější...

Houslista Ara Malikian uvádí novou show Royal Garage World Tour

V dubnu 2020 tento mimořádný umělec vystoupí v Praze v O2 Universum. Hlavní partner Harley-Davidson daroval do soutěže...

Don Quijote poprvé na scéně v Praze

Jedni z největších hvězd světového baletu Ivan Vasiliev a Marie Vinogradová vystoupí společně se souborem Imperiálního...

Světová novinka mezi relaxačními křesly

Užijte si chvíle odpočinku v přelomovém relaxačním křesle Re-vive od Natuzzi, které vám poskytne nekonečný komfort....

Najdete na iDNES.cz