Kalamita byla výzvou, sezona jede naplno

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Krušnohorský Skiareál Klínovec se chystá na další vrchol sezony. Napříč republikou totiž začínají dětem jarní prázdniny a horské areály čeká další nával lyžařů. „Už teď ale považujeme sezonu za úspěšnou,“ říká Hana Hoffmannová ze Skiareálu Klínovec.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skiareál Klínovec | foto: SKIAREÁL KLÍNOVEC

Ten se díky svému předsezonnímu propojení s Neklidem zařadil k největším v republice.

Leden byl na sníh bohatý, někdy ho ale bylo až příliš. Kalamita komplikovala situaci nejen krušnohorským obcím, ale i skiareálům. Jak moc vás nepřízeň počasí zasáhla?

Kalamita nám připravila výzvy v podobě odklízení sněhu a udržení všech zařízení v perfektním stavu. Nejvíce situaci komplikoval silný vítr o síle orkánu, kdy byl areál zcela uzavřen - nebylo možné, aby správa udržela komunikace průjezdné a zároveň při tak silném větru nemohou být v provozu ani lanové dráhy. Po utišení podmínek následovala likvidace škod v podobě popadaných stromů a ulámaných větví, naštěstí ale nezpůsobily žádné zranění či škodu na zařízeních.

Hana Hoffmannová, tisková mluvčí

Hana Hoffmannová, tisková mluvčí


O kolik dní sezony jste kvůli přívalům sněhu přišli a můžete ztrátu vyčíslit finančně?

Finančně to nemáme přesně vyčíslené, nicméně ztráty byly spíše kvůli silnému větru v kombinaci se sněžením. Byly to zmíněné dva dny a částečné průběžné omezování provozu při silném větru.

Sníh ze stromů vám pomáhal shazovat vrtulník. Kde jste se inspirovali?

Stromy zatěžoval nános sněhu a při větru se pod vahou nakláněly do ochranných pásem lanových drah a sjezdovek. Kolegové museli několikrát denně kontrolovat všechny trasy, pokud vyhodnotili nějaký strom jako riziko, zajišťovala se jeho likvidace. V tu chvíli byl odložen či přerušen provoz příslušné lanové dráhy či sjezdovky, bezpečnost je na prvním místě. Z toho důvodu jsme přistoupili k šetrnější a efektivnější metodě a povolali do akce vrtulník, ten nad stromy vytvořil vzdušnou turbulenci, která sníh ze stromu odfoukla. Inspirovali jsme se u kolegů v Rakousku, kde je tato metoda běžnou praxí. Nepodařilo se to na sto procent, ve vyšších částech byl sníh hodně přimrzlý, ale i tak to byla akce velmi úspěšná a přínosná. Byli jsme vůbec první v ČR, kdo tuto metodu využil.

Skiareál Klínovec

Propojením s Neklidem se Klínovec zařadil k největším skiareálům v republice. Jaké zatím máte ohlasy od lyžařů?

Převážně pozitivní, ale vždy se dá něco zlepšit. Konkrétně přímo u propojovací sjezdovky mezi Klínovcem a Neklidem „Rondo“ jsme po pár dnech provozu začali pracovat na vylepšení jejího značení.

Jaké nejzásadnější novinky jste letos lyžařům nabídli?

Nejzásadnější novinkou je právě unikátní přímé lyžařské propojení mezi Klínovcem - Neklidem a Božím Darem. Podrobnější informace o propojení a dalších plánech najdete na www.neklidnaklinovci.cz.

Skiareál Klínovec

Kolik peněz jste do rozšíření areáli investovali?

Samotné propojení, rozšiřování sjezdovek, budování zasněžování na Neklidu a celkově jeho posílení a modernizace, přírůstky do vozového parku a další nezbytné investice se před sezonou vyšplhaly k 80 milionům korun.

Neklid zatím zásadními změnami neprošel. Jak a kdy ho chcete zmodernizovat?

]Modernizujeme postupně. Změnami určitě prošel, a to zasádními, i když pro návštěvníky nejsou tak viditelné, jako by byla například nová lanová dráha. Ta je mimochodem také v plánu v podobě šestisedačky s naší typickou oranžovou krycí bublinou.

Když se vrátíme zpět k těm méně viditelným změnám, tak jsme museli před sezonou na Neklidu zavést telekomunikační infrastrukturu, zřídit kompletně moderní odbavovací systém stejně jako na Klínovci a vše propojit tak, aby správně fungovala celá oblast na jeden skipas. Jen zavedení tohoto systému vyšlo na zhruba čtyři miliony korun. Na Klínovci již několik let zdárně realizujeme plán modernizace a automatizace zasněžování a tento systém jsme rovněž přenesli na Neklid. Dále jsme museli vytvořit zcela novou lyžařskou mapu a s tím jde ruku v ruce i tvoření navigačních tabulí, značení sjezdovek. Instalovali jsme online webkamery. Dále se na Neklidu zvětšilo parkoviště a přibyly gastro provozy. Podpořili jsme i snowpark na Neklidu, který patří k legendárním a byl vůbec jeden z úplně prvních v ČR. Snowpark dostal k dispozici vlastní rolbu Park Bully 400 a mají podporu zasněžování. A to není všechno.

V minulosti mluvilo vedení Klínovce o propojení s Fichtelbergem. Je to stále v plánu?

Spolupráce s Fichtelbergem je funkční několik let. V rámci InterSkiregionu Klínovec-Fichtelberg se lyžařům rozšířila možnost zalyžovat si na 47 km sjezdových tratí. Využívat je mohou zakoupením skipasu na jeden a půl dne a dalších vícedenních skipasů. Mezi vrcholy přepravuje skibus zdarma. Doba přesunu je cca 10 minut. InterSkiregion obsluhuje sedm lanových drah, z toho tři s krycí bublinou a jednu kabinovou lanovou dráhu.

Skiareál Klínovec

Jsou na nával turistů dostatečné parkovací kapacity, nebo chystáte jejich rozšíření?

Parkoviště Skiareálu Klínovec jsou všechna zdarma a návštěvníci mohou využít cca 2500 míst, dalších 500 míst nabízí město Boží Dar přímo na vrcholu Klínovce za poplatek. V exponovaných termínech se stalo, že nestačí ani navýšené kapacity, ale je to jen pár dní v sezoně a potýkají se s tím všechny větší areály. Nicméně chceme parkování nadále zlepšovat a kapacity zvýšit.

Lze sezonu zatím považovat za úspěšnou?

I přes počáteční nepřízeň počasí hodnotíme sezonu jako úspěšnou a v tuto chvíli je návštěvnost ve srovnání s před rokem zhruba o deset procent vyšší. Díky dlouhodobému zaměření na nejmodernější zasněžovací systémy pravidelně otevíráme jako jeden z prvních areálů v republice. Každý rok investujeme do dalších a dalších technologií. I díky tomu si u nás lyžaři minulou zimu mohli zalyžovat od 7. 12. do 13. 4. a bylo to úžasných 128 dní lyžařské sezony.

Propojení skiareálů

Propojením Klínovce se sousedícím Neklidem a přímým lyžařským spojením s Božím Darem se skiareál rozšířil z původních 18 na 31,5 km, z toho je 21,2 km zasněžováno technickým sněhem.

Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec obsluhuje pět lanových drah, z toho jsou dvě s oranžovou krycí bublinou.

Unikátní je propojení oblasti lyžařsky – žádné přesuny skibusy, ale pohodlně po sjezdovkách.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Nerezavějícího spojení dosáhnete se šroubením od Schwer Fittings

Nerezavějícího spojení dosáhnete se šroubením od Schwer Fittings

Vysoce odolné a maximálně spolehlivé – takové jsou potrubní spojovací elementy z nerezavějících ocelí od firmy Schwer...

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Tisíce dobrovolníků ulevily české přírodě v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ od stovek tun pohozených odpadů. V...

Chcete topit efektivně a zdravě? Zkuste topení z přírodního kamene

Chcete topit efektivně a zdravě? Zkuste topení z přírodního kamene

Sálavé teplo je nejen příjemné, ale také pozitivně působí na lidský organismus. Topení z přírodního kamene právě toto...

Najdete na iDNES.cz