Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dárkové krabičky, dárkové tašky nebo krabice zabalené blýskavým balicím papírem a převázané luxusní stuhou – do takových pozlátek balíme vánoční dárky nejčastěji.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud chceme zabalit vánoční dárky do balicího papíru, dáme přednost tomu klasickému – bez třpytek, lesku a voskové úpravy. Místo izolepy použijeme papírovou lepenku a dozdobíme textilní stuhou nebo provázkem. | foto: Shutterstock

Vánoce jsou přece důležité svátky, a tak i dárky by měly vypadat slavnostně. Ano, ale největší radost stejně udělá dárek vybraný a darovaný od srdce. Zkusme si tedy letos s dárky více „pohrát“ a vymyslet jim originální obal, který navíc ocení i příroda.

Pokud se nechceme vzdát balicího papíru, dejme přednost tomu klasickému – bez třpytek, lesku a voskové úpravy. Při balení pak šetřeme izolepou, stejnou službu udělá papírová lepicí páska. Místo kupované mašle můžeme dárek ozdobit například nějakou přírodní větvičkou, dřevěnou ozdobou nebo jiným originálním výtvorem (třeba origami), případně převázat textilní stuhou. 

Další variantou je dárková taška, do které dárek ukryjeme a přiložíme k němu nějaký milý vzkaz. Tašku lze pak schovat na příští rok a opakovaně ji použít. K velmi luxusnímu zabalení dárku můžeme také využít třeba pěkný šátek, darujeme tak hned dva dárky v jednom. Takto originálně balí dárky v Japonsku, kde metoda „furoshiki“ vznikla. Šátek lze nahradit i textilní taškou nebo plátěným pytlíkem, ve kterých obdarovaný jistě odnese spoustu nákupů.

Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Dárek můžeme zabalit i po vzoru Japonců do pěkného šátku. Darujeme tak hned dva dárky v jednom. | foto: EKOKOM

A máme-li i letos na seznamu tzv. měkké dárky, je tu dobrý tip, jak vyzrát na jejich složité balení a zamaskovat je, aby nebyly rozpoznatelné hned na první dotek. Stačí jen prázdná krabice od bot, zbytky látky (krásně vypadá organza) nebo zbytek vánočního papíru z loňska, kterými krabici polepíme. V případě, že sáhneme po látce, použijeme na jejich lepení tavnou pistoli, na papír postačí kancelářské lepidlo. 

Pokud si dáme záležet, obyčejnou krabici tak rázem povzneseme na velmi elegantní kousek. Místo mašličky ji můžeme převázat ozdobným provázkem nebo lýkem. Když se pod stromečkem objeví takto zabalený župan, mikina nebo třeba ponožky, nikdo to až do rozbalení určitě nepozná. A málokoho napadne, že jako pěkný obal posloužila stará krabice od bot, která navíc může obdarovanému v tomhle novém kabátě sloužit dál, třeba jako úložný box. Je to jednoduché řešení, kterým uděláme radost nejen příjemci, ale i sobě.

A pokud se přece jen nějaké ty odpady z dárků u stromečku najdou, na jejich rychlé roztřídění pomůže pár starých igelitek nebo krabic, do kterých roztřídíme papír, plasty a lahve od štědrovečerního sektu. 

Ty můžeme vynést do nejbližších barevných kontejnerů v rámci večerní procházky nebo cestou na půlnoční mši. Měli bychom mít přitom na paměti, že objemnější obaly je dobré kvůli úspoře místa sešlápnout či rozložit, aby se do kontejneru lépe vešly.

Další užitečné informace o třídění a recyklaci odpadu naleznete na www.jaktridit.cz, na zajímavé rady a tipy nejen na tzv. upcyklaci se pak podívejte na www.samosebou.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Čistý festival na sněhu pokračuje i letos. S názvem Třídíme na sněhu

Koše na třídění odpadů máme přesně po ruce, třeba takhle – mezi sjezdovkou a...

Zvykli jste si v minulých sezónách ve svých oblíbených lyžařských areálech třídit odpad? Pokud ano, máme pro vás...

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Kvalita vzdělání nemusí záviset jen na penězích

Šance na dobré zaměstnání závisí často na kvalitě získaného vzdělání, které se výrazně liší podle vybrané školy. V...

Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Pokud chceme zabalit vánoční dárky do balicího papíru, dáme přednost tomu...

Dárkové krabičky, dárkové tašky nebo krabice zabalené blýskavým balicím papírem a převázané luxusní stuhou – do...

Najdete na iDNES.cz