Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dárkové krabičky, dárkové tašky nebo krabice zabalené blýskavým balicím papírem a převázané luxusní stuhou – do takových pozlátek balíme vánoční dárky nejčastěji.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokud chceme zabalit vánoční dárky do balicího papíru, dáme přednost tomu klasickému – bez třpytek, lesku a voskové úpravy. Místo izolepy použijeme papírovou lepenku a dozdobíme textilní stuhou nebo provázkem. | foto: Shutterstock

Vánoce jsou přece důležité svátky, a tak i dárky by měly vypadat slavnostně. Ano, ale největší radost stejně udělá dárek vybraný a darovaný od srdce. Zkusme si tedy letos s dárky více „pohrát“ a vymyslet jim originální obal, který navíc ocení i příroda.

Pokud se nechceme vzdát balicího papíru, dejme přednost tomu klasickému – bez třpytek, lesku a voskové úpravy. Při balení pak šetřeme izolepou, stejnou službu udělá papírová lepicí páska. Místo kupované mašle můžeme dárek ozdobit například nějakou přírodní větvičkou, dřevěnou ozdobou nebo jiným originálním výtvorem (třeba origami), případně převázat textilní stuhou. 

Další variantou je dárková taška, do které dárek ukryjeme a přiložíme k němu nějaký milý vzkaz. Tašku lze pak schovat na příští rok a opakovaně ji použít. K velmi luxusnímu zabalení dárku můžeme také využít třeba pěkný šátek, darujeme tak hned dva dárky v jednom. Takto originálně balí dárky v Japonsku, kde metoda „furoshiki“ vznikla. Šátek lze nahradit i textilní taškou nebo plátěným pytlíkem, ve kterých obdarovaný jistě odnese spoustu nákupů.

Jak zabalit vánoční dárky? Vsaďme na originální obaly!

Dárek můžeme zabalit i po vzoru Japonců do pěkného šátku. Darujeme tak hned dva dárky v jednom. | foto: EKOKOM

A máme-li i letos na seznamu tzv. měkké dárky, je tu dobrý tip, jak vyzrát na jejich složité balení a zamaskovat je, aby nebyly rozpoznatelné hned na první dotek. Stačí jen prázdná krabice od bot, zbytky látky (krásně vypadá organza) nebo zbytek vánočního papíru z loňska, kterými krabici polepíme. V případě, že sáhneme po látce, použijeme na jejich lepení tavnou pistoli, na papír postačí kancelářské lepidlo. 

Pokud si dáme záležet, obyčejnou krabici tak rázem povzneseme na velmi elegantní kousek. Místo mašličky ji můžeme převázat ozdobným provázkem nebo lýkem. Když se pod stromečkem objeví takto zabalený župan, mikina nebo třeba ponožky, nikdo to až do rozbalení určitě nepozná. A málokoho napadne, že jako pěkný obal posloužila stará krabice od bot, která navíc může obdarovanému v tomhle novém kabátě sloužit dál, třeba jako úložný box. Je to jednoduché řešení, kterým uděláme radost nejen příjemci, ale i sobě.

A pokud se přece jen nějaké ty odpady z dárků u stromečku najdou, na jejich rychlé roztřídění pomůže pár starých igelitek nebo krabic, do kterých roztřídíme papír, plasty a lahve od štědrovečerního sektu. 

Ty můžeme vynést do nejbližších barevných kontejnerů v rámci večerní procházky nebo cestou na půlnoční mši. Měli bychom mít přitom na paměti, že objemnější obaly je dobré kvůli úspoře místa sešlápnout či rozložit, aby se do kontejneru lépe vešly.

Další užitečné informace o třídění a recyklaci odpadu naleznete na www.jaktridit.cz, na zajímavé rady a tipy nejen na tzv. upcyklaci se pak podívejte na www.samosebou.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Dopravce ČSAD Střední Čechy uvedl do provozu nové moderní autobusy

Dopravce ČSAD Střední Čechy uvedl do provozu nové moderní autobusy

Na konci února představil dopravce ČSAD Střední Čechy dva nové kloubové autobusy Solaris Urbino 18, které budou...

Pražská energetika obhájila cenu Superbrands pro rok 2019

Pražská energetika obhájila cenu Superbrands pro rok 2019

Získáním Superbrands se PRE se řadí mezi nejlepší značky v České republice. Titul získají jen společnosti s vynikající...

Jak vybrat ten správný cestovní kufr?

Jak vybrat ten správný cestovní kufr?

Zima se chýlí ke konci, slunce začíná vystrkovat první paprsky a mnozí z nás už přemýšlejí, kam se vydají na dovolenou....

Najdete na iDNES.cz