Jak spláchnout toaletu v Anglii?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Věděli jste, že na anglické toaletě musíte kličkou na splachování „zapumpovat”? A co uděláte, je-li dotčená klička umístěna na splachovací nádobce pod stropem? Naštěstí jsou stropy v anglických budovách nízké.

Oxford – kolorit místních obchůdků a hospod | foto: ZŠ Kladno

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Někdy až nebezpečně. Šest učitelek Základní školy Kladno, Brjanská 3078, lidově zvané Dvanáctka, má za sebou dvoutýdenní kurzy anglického jazyka v různých městech Velké Británie. V rámci pobytu se potýkaly s mnoha podobnými špíčky. Protože se učitelky opravdu chtěly v angličtině procvičit, některé dokonce dobrovolně, byly ubytovány v hostitelských rodinách, a tak o vtipné situace nebyla nouze. Dotčená toaleta byla v jednom případě dokonce téměř rozebrána za účelem opravy.

Cílem celého projektu s názvem Brána jazyků otevřená financovaného z programu Evropské unie Erasmus+ KA1 bylo nejen aktivovat místy již zašlé pozapomenuté jazykové dovednosti učitelek, ale také nasbírat materiály a kulturní zkušenosti pro výuku dětí na prvním i druhém stupni a hlavně se pořádně odrazit do dalšího kroku, kterým je mezinárodní spolupráce mezi školami po celé Evropě. Konec konců, strávíte-li čtrnáct dní odpolední konverzace ve skupině s vojáky z Ománu, nějaký kolega ze zahraničí vás už hned tak nezaskočí.

Sportovat se musí i na jazykovém kurzu!

Sportovat se musí i na jazykovém kurzu!

Ale zpět k tradicím a zvykům. Už jste se potkali s anglickou pochutinou zvanou Marmite? Je to jedna z dalších zákeřností, které na naše učitelky čekaly. Nadšený profesor na jednom z kurzů přinesl tuto svérázně zapáchající hnědou lepivou hmotu svým studentkám k ochutnání a tvrdil , že je to něco jako národní poklad. 

A jedna z těch studentek nelenila a dovezla národní poklad ochutnat českým kolegyním. V rámci přípravného jazykového kurzu s heslem Rozmluvme se před odletem proběhlo i základní bezpečnostní školení a Marmite se stal jeho součástí, stejně jako fakt, že se v Anglii jezdí vlevo, pivo se prodává na pinty a kliky u vchodových dveří mají takový zvláštní fígl...

Edinburgh – pohled z vrcholu Calton Hill

Edinburgh – pohled z vrcholu Calton Hill

Setkali jste se také s nějakými zapeklitými anglickými vypečenostmi? Podělte se o ně a pošlete nám je na adresu lechnyrova@12zskladno.cz . Vybrané příspěvky zveřejníme na našich webových stránkách.

Oxford – jeden březnový den a druhý březnový den

Oxford – jeden březnový den a druhý březnový den

Jsme velmi rádi, že jsme mohli ve škole celý projekt zrealizovat. Díky němu víme, že naše učitelky zvládnou mnohem víc, než si původně myslely. Kromě jazykové stránky si dokázaly, že vyřešit se dá vše. Nepřiletělo letadlo? Poletí další a oni vás tam nějak nacpou. Nestihnete dálkový autobus? Pojede jiný, stejně jezdí poloprázdné. Hostitelská rodina je nepříjemná? Přestěhují vás do jiné. 

Důležité je, že se všechny účastnice vrátily živé a zdravé a dokonce téměř nadšené pro další mezinárodní aktivity. Začínáme pracovat s platformou eTwinning a na stránkách školy www.12zskladno.cz již přibývají zprávy z cest i výukové materiály. Učitelky organizují ukázkové hodiny a sdílejí své zkušenosti s kolegy v rámci metodických sekcí.

Mezinárodní parta z Portsmouth

Mezinárodní parta z Portsmouth

Pokud se ptáte, co z toho měli naši žáci, ptejte se spíš, co z toho budou mít. Projekty mezinárodní spolupráce nerostou na stromech, učitelé je musí vytvořit, sepsat a vyhledat partnery. K tomu angličtinu i odvahu prostě potřebujete a my už máme obojí. Když chcete něco změnit, musíte začít u sebe, stejně jako my. A teď začneme měnit i naši školu, pomalu, ale jistě. Pro naše žáky.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Víte, co je přepěťová ochrana a jak ochrání váš dům?

Víte, co je přepěťová ochrana a jak ochrání váš dům?

Blesku se nelze vyhnout. Můžete se jen postarat, aby jeho návštěva zanechala na vaší stavbě co možná nejmenší následky....

Posviťme si na rok 2018

Dobíjecí místo s wallboxy PRE na Pankráci

Už to tak prostě je, že s končícím rokem se ohlížíme, co se povedlo a co ne. Zkusme to z pohledu elektřiny v Praze, bez...

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Fleetový program myslí i na malé rodinné firmy se 3 vozidly

Vítejte ve Fleetovém centru PŘEROST A ŠVORC AUTO. Že jste jen malá rodinná firma nebo živnostník? Postaráme se o váš...

Najdete na iDNES.cz