Galerie KODL představí na své výstavě vynikající umělecká díla

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte zájem o výtvarné umění? Pak si nenechte ujít předaukční výstavu, která probíhá do 25. května v Galerii KODL. Nemusíte být sběratelé, navštívit tuto přehlídku obrazů může každý, koho fascinuje české umění.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jindřich Štyrský: Hold Picassovi vyvolávací cena: 8 000 000 Kč odhadní cena: 12 000 000 – 18 000 000 Kč | foto: Galerie Kodl, s.r.o.

Na své si na výstavě přijdou obdivovatelé umění 19. století, které se představuje takřka 70 obrazy předních českých autorů okořeněných několika výjimečnými díly vybraných umělců ze zahraničí. Najdeme zde zásadní jména starší generace, jako je August Bedřich Piepenhagen, Quido Mánes či Josef Navrátil. Výrazně je zastoupena tzv. Haushoferova škola v čele s Juliem Mařákem.

Návštěvníky jistě potěší reprezentativní průřez tvorby Václava Brožíka. Nechybí díla Václava Radimského, Antonína Chittussiho, Luďka Marolda a Antonína Slavíčka. Zcela výjimečná je práce Jakuba Schikanedera Mlékařka, kterou lze považovat za objev posledního desetiletí na českém trhu s uměním. Zahraniční tvůrce prezentují především impresionisté Maximilien Luce a Armand Guillaumin. Mimořádně zajímavé je také plátno představitele realistického proudu ruské malby druhé poloviny 19. století Ilji Jefimoviče Repina.

Jan Preisler: Milosrdný samaritán  vyvolávací cena: 1 300 000 Kč odhadní...

Jan Preisler: Milosrdný samaritán vyvolávací cena: 1 300 000 Kč odhadní cena: 1 500 000 – 2 500 000 Kč

Zastoupena bude i česká moderna, a to hned nejdražším obrazem aukce

Dáváte přednost dílům české moderny? Potom je pro vás předaukční výstava tím správným místem, protože zde naleznete celou řadu vynikajících galerijních obrazů. Za zmínku bezpochyby stojí i okolnost, že hned několik obrazů se v této aukci dočkává svého znovuobjevení. Některé z nich se totiž na české umělecké scéně objevují po mnoha desítkách let a jiné na trhu dosud nebyly k vidění vůbec. Patří k nim i nejdražší položka celé aukce, velice vzácný obraz Františka Kupky Plochy příčné II., který mohli obdivovatelé díla tohoto autora naposled spatřit na Kupkově souborné výstavě v roce 1968. Plátno, jehož vyvolávací cena je 28 milionů korun, rozhodně stojí za zhlédnutí.

Český artificialismus reprezentují hned dvě díla Jindřicha Štyrského. Prvním obrazem je pohled na známou továrnu na cukrovinky Orionka. Druhým je naprosto výjimečný a veřejnosti již z výstav a reprodukcí známý obraz Hold Picassovi. Na výstavě se také sešla početná kolekce Fillových obrazů, která tvoří průřez celou jeho tvůrčí kariérou. Skvěle je zastoupena i tvorba oblíbeného Václava Špály. Kromě kytic a zátiší si mohou diváci prohlédnout i krajinářskou polohu jeho tvorby, a to zejména díky obrazu galerijní kvality Peřeje na Orlici z vynikajícího modrého období.

Modernu dále reprezentují práce Františka Muziky, Josefa Čapka, Josefa Šímy, Jaroslava Krále, Jiřího Karse či Otakara Kubína. Pozornosti by neměla ujít ani význačná díla od Mikuláše Medka. Silnou kolekcí je zastoupena Skupina 42, v rámci níž dominují zejména obrazy Kamila Lhotáka.

Mikuláš Medek: Červené eso vyvolávací cena: 2 500 000 Kč odhadní cena: 4 000...

Mikuláš Medek: Červené eso vyvolávací cena: 2 500 000 Kč odhadní cena: 4 000 000 ─ 6 000 000 Kč

Předaukční výstava Galerie KODL nabídne i současné umělce a zahraniční autory

Jestliže preferujete současné umělce, pak vám udělají radost práce Ondřeje Basjuka, Bedřicha Dlouhého, Jiřího Dokoupila, Jana Knapa, Martina Krajce, Pasty Onera, Jana Pištěka, Zdenky Reinerové, Jaroslava Róny či Lubomíra Typlta.

Určitě stojí za pozornost, že sbírku českého výtvarného umění doplní práce významných zahraničních autorů. Můžete si přijít prohlédnout dvě díla Andy Warhola a také surrealistické práce v kubizujícím pojetí významného španělského malíře Oscara Domíngueze

Prvních deset položek aukce podpoří dobrou věc

Galerie KODL dlouhodobě podporuje činnost Centra Paraple. Proto bude výtěžek z prodeje prvních deseti položek předán na jeho konto. Stává se již tradicí, že současní umělci darují do dobročinných aukcí Galerie KODL prvotřídní díla. Patří jim za to velký dík.

Aktuální kolekci věnovali: Federico Díaz, Jan Kaláb, Šárka Koudelová, Pasta Oner, Theodor Pištěk, Miroslav Polách, Čestmír Suška, Attila Szücs, Michal Škapa a Jaroslav Róna. Pokud byste i vy chtěli podpořit Centrum Paraple a zároveň potěšit i sebe, přijďte se podívat a vybrat si z děl špičkových autorů.

Více informací najdete na www.galeriekodl.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Umělá inteligence úspěšně dokončila dílo Antonína Dvořáka

Antonín Dvořák

Dvořákův rozepsaný fragment si nastudovala a úspěšně dokončila umělá inteligence AIVA. Vznikl tak unikátní kulturní...

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Dieta, která chutná! Lucie díky ní zhubla 14 kilogramů za 2 měsíce!

Hubnutí vlastně není žádná věda. Stačí naučit své tělo, aby spalovalo tuky a budovalo svaly. Jenže jak toho dosáhnout?...

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tichá tepelná čerpadla vám pohodlí domova nenaruší

Tepelná čerpadla prošla v uplynulých 20 letech významnými konstrukčními změnami a výrobci vždy dbali především na...

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Teď na Lotyše! Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Tři zápasy, šest bodů a skóre 12:7. Taková je bilance české hokejové reprezentace na právě probíhajícím světovém...

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Zdeptají Češi Italy? Vsaďte si a získejte 500 Kč zdarma!

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku nabírá grády. Česká reprezentace se den po bitvě s Lotyšskem postaví Italům,...

Další z rubriky

PRE jde přírodě naproti

PRE jde přírodě naproti

Již čtvrtým rokem společnost Pražská energetika (PRE) vychází přírodě vstříc nabídkou 100% ekologické elektřiny. S...

Oční klinika Lexum: Jsme partnerem vašeho zraku po celý život!

Oční klinika Lexum: Jsme partnerem vašeho zraku po celý život!

Téměř polovina Čechů se v současné době neobejde bez brýlí. Nějakou korekci (brýle nebo kontaktní čočky) používá...

Vaše stávající pozice není konečnou stanicí, posuňte se díky kurzu

Vaše stávající pozice není konečnou stanicí, posuňte se díky kurzu

Přinesla vám povýšení či změna zaměstnání nové starosti? Ať už jde o stres způsobený špatně nastavenými procesy, tlakem...

Najdete na iDNES.cz