Galerie KODL nabízí mimořádný umělecký zážitek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zajímáte se o výtvarné umění? Pak si nenechte ujít předaukční výstavu 250 uměleckých děl, která probíhá až do 1. prosince. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně 2. prosince. Kompletní výtěžek z prvních deseti dražených položek Galerie KODL poprvé předá na konto projektu Paměť národa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohled do Galerie | foto: Galerie KODL

Jen málokdy má veřejnost možnost zhlédnout na jednom místě tak vynikající kolekci vzácných a výjimečných obrazů, kterou si můžete prohlédnout v průběhu celého listopadu včetně víkendů. Jedná se o jedinečná díla takových umělců, jako kupř.: Václav Brožík, Emil Filla, František Foltýn, Antonín Hudeček, Antonín Chittussi, Josef Lada, Kamil Lhoták, Otakar Kubín, František Kupka, František Muzika, Václav Radimský, Jakub Schikaneder, Antonín Slavíček, Václav Špála, Jindřich Štyrský, Toyen či Jan Zrzavý.

Nejdražší položkou aukce bude obraz od Josefa Čapka

Takřka 30 obrazů se bude dražit nad hranicí jednoho milionu korun. Nejdražší položkou celé aukce je obraz Dva chlapi od Josefa Čapka, jenž je doprovázen vzácnou dobovou fotografií prezidenta Edvarda Beneše, který navštívil Čapkovu posmrtnou výstavu v roce 1946 a je zachycen právě u tohoto obrazu. Vyvolávací cena tohoto díla je sedm a půl milionu korun. Galerie KODL nabídne dokonce dvě díla tohoto malíře. Tím druhým je optimisticky pojatá práce Děvčata jdou pro mléko.

Fotogalerie

Významné místo na podzimní aukci zaujímá již tradičně umění 19. století. Představí se více než 80 obrazů od nejkvalitnějších českých autorů, kteří jsou doplněni o dobová zahraniční jména ze středoevropské oblasti. 

Umění 19. století je mimo jiné zastoupeno Haushoferovou krajinářskou školou v čele se samotným Maxmilianem Haushoferem a jeho žáky Adolfem Chwalou či profesorem Juliem Mařákem. Sešlo se také několik vynikajících děl představitelů generace Národního divadla. Pokochat se můžete především reprezentativním souborem děl Václava Brožíka, která tvoří průřez jeho tvorbou. Zlatým hřebem je pak slavná historická scéna Mistr Jan Hus na koncilu Kostnickém.

Chybět nebude ani česká moderna

Nadmíru kvalitně je reprezentována česká moderna. Početná kolekce Fillových obrazů se stává na aukcích Galerie KODL zvyklostí. Jeho pět obrazů znamenitě dokumentuje průřez autorovou tvorbou. Soubor Špálových pláten obsahuje několik typických kytic nejen z meziválečné modré periody a jedno Zátiší s ovocem. Dvěma rozsáhlým sériím kreseb Jana Zrzavého vévodí tempera Přístav v noci I. Významnou periodu českého kubismu reprezentuje také Antonín Procházka. Za zmínku stojí i vzácná kolekce několika zimních Ladů.

Josef Lada – Stavění sněhuláka, vyvolávací cena 750 000 Kč

Josef Lada – Stavění sněhuláka, vyvolávací cena 750 000 Kč

Český surrealismus je na výstavě a následné aukci prezentován sugestivním plátnem Nebeská kompozice od Toyena kromě jiných i několika oleji a kresbami od Františka Janouška. Nepřehlédnutelná je špičková práce Františka Muziky Noc II. Nejvýraznějšími díly z poválečného umění jsou raně surrealistické obrazy od Mikuláše Medka Bohumíra Matala nebo Karla Černého. 

Za výjimečný lze také považovat soubor několika vzácných Lhotákových obrazů, včetně unikátního velkoformátového díla Šťastně dojeď, dlouhý vláčku. Významná šedesátá a stále více oceňovaná sedmdesátá léta výborně reprezentují autoři jako Vladimír Kopecký, Stanislav Kolíbal, Zbyšek Sion nebo Bohumír Matala.

Draží se i obraz Karla Gotta

Ke spatření bude i dílo Karla Gotta „Oldřich Nový a Anny Ondráková“. V obraze prodchnutém nostalgickou atmosférou a noblesou autor velice sugestivně zpodobnil oblíbené prvorepublikové herecké hrdiny známé z černobílých snímků. Atraktivitu díla zvyšuje fakt, že dvacet procent z výtěžku bude věnováno Klinice hematologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, na které tým lékařů Karlovi Gottovi zachránil život.

Galerie KODL spolu s deseti autory podpoří Paměti národa

Výběr současného umění je reprezentován zejména prvními deseti položkami, které budou vůbec poprvé draženy ve prospěch Paměti národa. Stává se již tradicí, že výtvarníci do dobročinné aukce darují špičková díla. Patří jim za to velký dík. Aktuální kolekci věnovali tito výtvarníci: Ondřej Basjuk, Tomáš Císařovský, Kurt Gebauer, Magdalena Jetelová, Stanislav Kolíbal, Jan Knap, Aleš Lamr, Jan Pištěk, Viktor Pivovarov a Vladimír Véla. 

„Moc si této nové spolupráce vážíme. Podpora Galerie KODL, umělců, kteří věnovali svá díla, i těch, kteří je vydraží, pro nás znamená nejen finanční, ale i morální povzbuzení,“ říká Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum. 

Tato nezisková organizace od roku 2000 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků na klíčové momenty 20. století. PhDr. Martin Kodl věří, že pro Paměť národa se podaří získat přinejmenším částku půl milionu korun.

Více informací najdete na www.galeriekodl.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

V koupelně začínáte a končíte svůj den. Proto je potřeba o ní pečovat

Jana Vocetková

Ke každému klientovi přistupuje jako k jedinečné osobnosti, která má své představy a své potřeby. Na tom je založena...

Český červený kříž pomáhá už sto let

Dům péče ČČK Mladá Boleslav

Český červený kříž oslaví v únoru 100 let od svého vzniku, tehdy se ovšem jmenoval Československý červený kříž. Pomáhá...

Masarykova střední škola chemická pořádá 4. 12. den otevřených dveří

Masarykova střední škola chemická pořádá další den otevřených dveří.

Přemýšlíte doma s dítětem, jaká střední škola ho bude bavit? Jestli máte nadaného mladého chemika, nenechte si ujít den...

Najdete na iDNES.cz