Galerie KODL nabízí mimořádný umělecký zážitek

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zajímáte se o výtvarné umění? Pak si nenechte ujít předaukční výstavu 250 uměleckých děl, která probíhá až do 1. prosince. Výstava bude zakončena aukcí na pražském Žofíně 2. prosince. Kompletní výtěžek z prvních deseti dražených položek Galerie KODL poprvé předá na konto projektu Paměť národa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohled do Galerie | foto: Galerie KODL

Jen málokdy má veřejnost možnost zhlédnout na jednom místě tak vynikající kolekci vzácných a výjimečných obrazů, kterou si můžete prohlédnout v průběhu celého listopadu včetně víkendů. Jedná se o jedinečná díla takových umělců, jako kupř.: Václav Brožík, Emil Filla, František Foltýn, Antonín Hudeček, Antonín Chittussi, Josef Lada, Kamil Lhoták, Otakar Kubín, František Kupka, František Muzika, Václav Radimský, Jakub Schikaneder, Antonín Slavíček, Václav Špála, Jindřich Štyrský, Toyen či Jan Zrzavý.

Nejdražší položkou aukce bude obraz od Josefa Čapka

Takřka 30 obrazů se bude dražit nad hranicí jednoho milionu korun. Nejdražší položkou celé aukce je obraz Dva chlapi od Josefa Čapka, jenž je doprovázen vzácnou dobovou fotografií prezidenta Edvarda Beneše, který navštívil Čapkovu posmrtnou výstavu v roce 1946 a je zachycen právě u tohoto obrazu. Vyvolávací cena tohoto díla je sedm a půl milionu korun. Galerie KODL nabídne dokonce dvě díla tohoto malíře. Tím druhým je optimisticky pojatá práce Děvčata jdou pro mléko.

Fotogalerie

Významné místo na podzimní aukci zaujímá již tradičně umění 19. století. Představí se více než 80 obrazů od nejkvalitnějších českých autorů, kteří jsou doplněni o dobová zahraniční jména ze středoevropské oblasti. 

Umění 19. století je mimo jiné zastoupeno Haushoferovou krajinářskou školou v čele se samotným Maxmilianem Haushoferem a jeho žáky Adolfem Chwalou či profesorem Juliem Mařákem. Sešlo se také několik vynikajících děl představitelů generace Národního divadla. Pokochat se můžete především reprezentativním souborem děl Václava Brožíka, která tvoří průřez jeho tvorbou. Zlatým hřebem je pak slavná historická scéna Mistr Jan Hus na koncilu Kostnickém.

Chybět nebude ani česká moderna

Nadmíru kvalitně je reprezentována česká moderna. Početná kolekce Fillových obrazů se stává na aukcích Galerie KODL zvyklostí. Jeho pět obrazů znamenitě dokumentuje průřez autorovou tvorbou. Soubor Špálových pláten obsahuje několik typických kytic nejen z meziválečné modré periody a jedno Zátiší s ovocem. Dvěma rozsáhlým sériím kreseb Jana Zrzavého vévodí tempera Přístav v noci I. Významnou periodu českého kubismu reprezentuje také Antonín Procházka. Za zmínku stojí i vzácná kolekce několika zimních Ladů.

Josef Lada – Stavění sněhuláka, vyvolávací cena 750 000 Kč

Josef Lada – Stavění sněhuláka, vyvolávací cena 750 000 Kč

Český surrealismus je na výstavě a následné aukci prezentován sugestivním plátnem Nebeská kompozice od Toyena kromě jiných i několika oleji a kresbami od Františka Janouška. Nepřehlédnutelná je špičková práce Františka Muziky Noc II. Nejvýraznějšími díly z poválečného umění jsou raně surrealistické obrazy od Mikuláše Medka Bohumíra Matala nebo Karla Černého. 

Za výjimečný lze také považovat soubor několika vzácných Lhotákových obrazů, včetně unikátního velkoformátového díla Šťastně dojeď, dlouhý vláčku. Významná šedesátá a stále více oceňovaná sedmdesátá léta výborně reprezentují autoři jako Vladimír Kopecký, Stanislav Kolíbal, Zbyšek Sion nebo Bohumír Matala.

Draží se i obraz Karla Gotta

Ke spatření bude i dílo Karla Gotta „Oldřich Nový a Anny Ondráková“. V obraze prodchnutém nostalgickou atmosférou a noblesou autor velice sugestivně zpodobnil oblíbené prvorepublikové herecké hrdiny známé z černobílých snímků. Atraktivitu díla zvyšuje fakt, že dvacet procent z výtěžku bude věnováno Klinice hematologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, na které tým lékařů Karlovi Gottovi zachránil život.

Galerie KODL spolu s deseti autory podpoří Paměti národa

Výběr současného umění je reprezentován zejména prvními deseti položkami, které budou vůbec poprvé draženy ve prospěch Paměti národa. Stává se již tradicí, že výtvarníci do dobročinné aukce darují špičková díla. Patří jim za to velký dík. Aktuální kolekci věnovali tito výtvarníci: Ondřej Basjuk, Tomáš Císařovský, Kurt Gebauer, Magdalena Jetelová, Stanislav Kolíbal, Jan Knap, Aleš Lamr, Jan Pištěk, Viktor Pivovarov a Vladimír Véla. 

„Moc si této nové spolupráce vážíme. Podpora Galerie KODL, umělců, kteří věnovali svá díla, i těch, kteří je vydraží, pro nás znamená nejen finanční, ale i morální povzbuzení,“ říká Mikuláš Kroupa, ředitel Post Bellum. 

Tato nezisková organizace od roku 2000 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků na klíčové momenty 20. století. PhDr. Martin Kodl věří, že pro Paměť národa se podaří získat přinejmenším částku půl milionu korun.

Více informací najdete na www.galeriekodl.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Jak zvolit vysokou školu, abyste uspěli na trhu práce i po roce 2030?

Jak zvolit vysokou školu, abyste uspěli na trhu práce i po roce 2030?

Jste rodiči středoškoláků a chcete udělat pro své děti to nejlepší? Hledáte cestu, jak vybrat vzdělání, které zajistí...

Stovky žen vyrazí v červnu na golfová hřiště. Přidáte se?

Stovky žen vyrazí v červnu na golfová hřiště. Přidáte se?

Přes třicet golfových resortů a klubů po celé České republice se přihlásilo k tradiční akci Women’s Golf Day, která se...

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Tak by se dala popsat divadelní hra Neumím jinak než láskou, která...

Najdete na iDNES.cz