iDNES.cz

Francouzská vína od BORDEAU & VLACH Atelier du Vin jsou krásným dárkem

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stýská se vám po zahraničí? Pozvěte na svůj stůl prvotřídní francouzská vína od BORDEAU & VLACH Atelier du Vin. Na tuzemském trhu je od minulého roku nabízejí dva přátelé – Francouz Yann Bordeau a Čech Ondřej Vlach. Přeneste své chuťové pohárky do prosluněné Francie!

Francouzská vína od BORDEAU & VLACH Atelier du Vin jsou krásným dárkem | foto: BORDEAU & VLACH Atelier du Vin s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

O vínech a začátcích společného podnikání obou kamarádů jsme si popovídali s jedním z nich, Ondřejem Vlachem.

Povězte mi prosím více o historii založení vašeho podnikání. Jak jste se seznámil s Yannem Bordeau?

Yanna znám díky své manželce, je to partner její sestry. Od prvního seznámení jsme si padli do oka a rozuměli si. Yann pochází z Francie a je to veliký gurmán. Každé jeho pozvání na oběd nebo večeři je gastronomickým zážitkem a k dobrému jídlu patří dobré víno. Tak vznikl náš společný koníček, ochutnávání vína. Další společná vášeň jsou motorky, proto jsme se rozhodli, že vyrazíme na „motovýlet“ do Francie, kde jsme navštívili vinařství v různých regionech. Výpravu jsme uskutečnili v létě 2018. Toto dobrodružství mělo hlavní podíl na zrodu našeho nápadu, že založíme společnost na dovoz francouzských vín – BORDEAU & VLACH Atelier du Vin.

Jak dlouho společně podnikáte?

Podnikáme relativně krátkou dobu, od loňského roku. Cesta k založení společné firmy byla dlouhá a dá se říci i trnitá. Především díky nezbytnému papírování a komunikaci s úřady. Yann má na starosti veškerou komunikaci s Francií a většinou cizinců u nás. Podstatnou část podnikání v ČR zabezpečuji já.

Potýkali jste se v začátcích firmy BORDEAU & VLACH Atelier du Vin s nějakými překážkami?

Byrokracie nám několikrát zpomalila naše plány s realizací. I přes nepřehlednou záplavu potřebných dokumentů a nejrůznějších formulářů se nám nakonec vše podařilo. Zvláště komplikované to bylo s celním úřadem, ale díky pomoci a radám od pracovníků jsme vše zvládli. Velký dík patří paní Nprap. Oherové, která nám vše opakovaně a neúnavně vysvětlovala a směrovala nás. Děkujeme!

Francouzská vína od BORDEAU & VLACH Atelier du Vin jsou krásným dárkem

Jsou vašimi zákazníky spíše jednotlivci, nebo restaurace?

Aktuálně je více jednotlivců, ale mezi naše klienty patří i firmy, které využívají dle legislativy tichá vína jako reprezentační dar. Navázat spolupráci s restauracemi se chystáme až nyní, vše zkomplikovala situace s covidem. Avšak několik z nich již projevilo zájem s námi spolupracovat.

Čím se odlišujete od konkurence, která také dováží vína z Francie?

Dovážíme vína, která se na našem trhu nenabízejí. Nabízíme vína za skvělé ceny, rozhodně nejsou předražená. Troufám si tvrdit, že si u nás každý najde to své. Výhodou jsou naše znalosti a zkušenosti, které máme i díky Yannově rodině, ta taktéž obchoduje s víny ve Francii.

Jmenujte prosím pár vín z vaší nabídky, která byste doporučil.

Určitě. Jmenovitě z červených patří k velmi oblíbeným Beaujolais Julienas, Baron Espallac, Chinon, Côtes du Rhône, burgundský Pinot Noir atd. Z bílých La Liese z Pays d‘Oc je vynikající, též burgundská bílá jsou Chablis, Mâcon – Lugny, Aligoté. Výborný je též Alsaský ryzlink.

Více informací o BORDEAU & VLACH Atelier du Vin najdete na www.atelierduvin.cz. „Naši nabídku se snažíme průběžně obměňovat a zkoušíme nové,“ dodává Ondřej Vlach.

zpět na článek