Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Peníze vydělané v tomto regionu alespoň částečně vracíme zpět.“ Takové je motto donátorské – tedy dárcovské politiky Pražské energetiky (PRE), která se v hlavním městě Praze stará mimo jiné o dodávky elektřiny a provozuje nejspolehlivější energetickou síť v ČR.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sdružení Zajíček na koni pomáhá s podporou PRE již několik let dětem s handicapy rehabilitační jízdou na koni. | foto: PRE

Dárcovské aktivity PRE jsou významnou součástí budování pozitivní image a veřejného renomé PRE a směřují převážně do oblastí - charity, zdravotnictví, sociální péče, školství, životního prostředí, kultury a sportu.

V loňském roce přesáhl objem darovaných finančních prostředků částku 6 a půl miliónu korun na 30 finančních darů. Nejvíce z nich směřovalo do sociální oblasti – zejména nadačním fondům, jako jsou Nadace Jedličkova ústavu, Nadace Naše dítě, SOS dětské vesničky, sdružení Zajíček na koni či Kapka naděje. Rozhodnutí o poskytnutí darů náleží představenstvu společnosti, ale každá žádost či nabídka ke spolupráci prochází předtím podrobným prověřením a posouzením v odborných útvarech PRE. Jsou preferovány žádosti z regionu hlavního města, na základě společenské odpovědnosti se však PRE nezříká účasti na projektech humanitárního charakteru celorepublikového významu.

Takovým subjektem s celostátním působením je například Linka bezpečí. Ta pomáhá už 25 let dětem z celé republiky a její operátoři řeší na čtyři stovky dětských telefonátů denně. Rozvod rodičů, vztahy ve škole, psychické potíže, sexuální zrání, šikana a kyberšikana, sebepoškozování, týrání, myšlenky na sebevraždu - to jsou nejčastější témata, s kterými děti volají na Linku bezpečí.

„První hovor přijali konzultanti Linky bezpečí 1. září 1994, jednalo se o chlapce, který řešil násilí ze strany otce. Pro děti jsme zde nonstop, zdarma a denně se na nás s prosbou o pomoc obrátí přes čtyři sta dětí. Za rok 2018 jsme přijali 159 481 dovolání. Na vzestupu jsou i kontakty prostřednictvím e-mailu a chatu. Nepřetržitý provoz Linky bezpečí zajišťuje na sto odborníků, kteří si zaslouží velké uznání a poděkování,“ říká Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

A co by si Linka bezpečí přála do dalších pětadvaceti let?

Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

„Naším přáním a zároveň cílem je rozšířit povědomí o našich službách v jednotlivých regionech České republiky. Chceme dále realizovat preventivní programy v rámci škol „Linka bezpečí ve vaší třídě“. Snažíme se získat další finanční prostředky, které by nám pomohly rozšířit provoz Linky bezpečí. Kapacitně zvládneme odbavit zhruba třetinu volajících dětí. Potýkáme se s nedostatečnými prostory pro rozšíření směn, potřebujeme modernizovat provozy, dále rozvíjet služby, rozšiřovat nabídku projektů pro děti ve školách,“ doplňuje Soňa Petrášková.

Linka bezpečí je svým záběrem linkou pro jakékoliv trápení a funguje pro děti z celé naší republiky nonstop celý rok. Pokračující partnerství s Pražskou energetikou napomůže k jejímu užitečnému působení také v tomto roce.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Tisíce dobrovolníků ulevily české přírodě v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ od stovek tun pohozených odpadů. V...

Hypotéky by mohly být pro mladé do 36 let dostupnější

Hypotéky by mohly být pro mladé do 36 let dostupnější

Po regulacích České národní banky není vůbec jednoduché získat hypotéku. Vlastní bydlení se tak čím dál více vzdaluje i...

Galerie Butovice bude plná knih, autorů a dobrého čtení

Ota Kars

Galerie Butovice pořádá ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS akci, která nadchne všechny příznivce dobré knihy....

Najdete na iDNES.cz