Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Peníze vydělané v tomto regionu alespoň částečně vracíme zpět.“ Takové je motto donátorské – tedy dárcovské politiky Pražské energetiky (PRE), která se v hlavním městě Praze stará mimo jiné o dodávky elektřiny a provozuje nejspolehlivější energetickou síť v ČR.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sdružení Zajíček na koni pomáhá s podporou PRE již několik let dětem s handicapy rehabilitační jízdou na koni. | foto: PRE

Dárcovské aktivity PRE jsou významnou součástí budování pozitivní image a veřejného renomé PRE a směřují převážně do oblastí - charity, zdravotnictví, sociální péče, školství, životního prostředí, kultury a sportu.

V loňském roce přesáhl objem darovaných finančních prostředků částku 6 a půl miliónu korun na 30 finančních darů. Nejvíce z nich směřovalo do sociální oblasti – zejména nadačním fondům, jako jsou Nadace Jedličkova ústavu, Nadace Naše dítě, SOS dětské vesničky, sdružení Zajíček na koni či Kapka naděje. Rozhodnutí o poskytnutí darů náleží představenstvu společnosti, ale každá žádost či nabídka ke spolupráci prochází předtím podrobným prověřením a posouzením v odborných útvarech PRE. Jsou preferovány žádosti z regionu hlavního města, na základě společenské odpovědnosti se však PRE nezříká účasti na projektech humanitárního charakteru celorepublikového významu.

Takovým subjektem s celostátním působením je například Linka bezpečí. Ta pomáhá už 25 let dětem z celé republiky a její operátoři řeší na čtyři stovky dětských telefonátů denně. Rozvod rodičů, vztahy ve škole, psychické potíže, sexuální zrání, šikana a kyberšikana, sebepoškozování, týrání, myšlenky na sebevraždu - to jsou nejčastější témata, s kterými děti volají na Linku bezpečí.

„První hovor přijali konzultanti Linky bezpečí 1. září 1994, jednalo se o chlapce, který řešil násilí ze strany otce. Pro děti jsme zde nonstop, zdarma a denně se na nás s prosbou o pomoc obrátí přes čtyři sta dětí. Za rok 2018 jsme přijali 159 481 dovolání. Na vzestupu jsou i kontakty prostřednictvím e-mailu a chatu. Nepřetržitý provoz Linky bezpečí zajišťuje na sto odborníků, kteří si zaslouží velké uznání a poděkování,“ říká Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

A co by si Linka bezpečí přála do dalších pětadvaceti let?

Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

„Naším přáním a zároveň cílem je rozšířit povědomí o našich službách v jednotlivých regionech České republiky. Chceme dále realizovat preventivní programy v rámci škol „Linka bezpečí ve vaší třídě“. Snažíme se získat další finanční prostředky, které by nám pomohly rozšířit provoz Linky bezpečí. Kapacitně zvládneme odbavit zhruba třetinu volajících dětí. Potýkáme se s nedostatečnými prostory pro rozšíření směn, potřebujeme modernizovat provozy, dále rozvíjet služby, rozšiřovat nabídku projektů pro děti ve školách,“ doplňuje Soňa Petrášková.

Linka bezpečí je svým záběrem linkou pro jakékoliv trápení a funguje pro děti z celé naší republiky nonstop celý rok. Pokračující partnerství s Pražskou energetikou napomůže k jejímu užitečnému působení také v tomto roce.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

5 trendy sedaček, které rozzáří váš interiér

Sedačka Sammy se hodí do velkých obývacích pokojů.

Chystáte se obléct svůj obývací pokoj do nového designu? Mrkněte se na trendy sedačky, které váš interiér doladí,...

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Výhody SSOŠ a Gymnázia Bean? Individuální přístup a atraktivní obory

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat svého potomka, až skončí základní školu, či byste si sami chtěli rozšířit vzdělání,...

Obujte se do toho! Vyrazte za zážitkem ze svého 1. běžeckého závodu

Obujte se do toho! Doběhněte si pro zážitek ze svého 1. běžeckého závodu

Nazujte běžecké boty a rozběhněte se. Pro radost z pohybu. Pro zážitky. Pro lepší formu i postavu. Nebo třeba proto,...

Další z rubriky

Nejlepší tvářový epilátor pro ženy i v podobě rtěnky

Nejlepší tvářový epilátor pro ženy i v podobě rtěnky

Každá žena chce být krásná. I na té nejdokonalejší pleti se však občas objeví chloupek, který ruší celkový dojem. I...

Podlaha, kterou budete zbožňovat

Podlaha, kterou budete zbožňovat

Společnost Koberce K+K nenabízí pouze koberce (jak by se z názvu společnosti mohlo zdát), ale dodá vám také další...

Do Šarloty na dovolenou

Do Šarloty na dovolenou

Možná se i vám v životě přihodilo, že někomu z rodiny nestačily síly na obvyklou dovolenou. A příčinou nemusí být pouze...

Najdete na iDNES.cz