Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
„Peníze vydělané v tomto regionu alespoň částečně vracíme zpět.“ Takové je motto donátorské – tedy dárcovské politiky Pražské energetiky (PRE), která se v hlavním městě Praze stará mimo jiné o dodávky elektřiny a provozuje nejspolehlivější energetickou síť v ČR.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sdružení Zajíček na koni pomáhá s podporou PRE již několik let dětem s handicapy rehabilitační jízdou na koni. | foto: PRE

Dárcovské aktivity PRE jsou významnou součástí budování pozitivní image a veřejného renomé PRE a směřují převážně do oblastí - charity, zdravotnictví, sociální péče, školství, životního prostředí, kultury a sportu.

V loňském roce přesáhl objem darovaných finančních prostředků částku 6 a půl miliónu korun na 30 finančních darů. Nejvíce z nich směřovalo do sociální oblasti – zejména nadačním fondům, jako jsou Nadace Jedličkova ústavu, Nadace Naše dítě, SOS dětské vesničky, sdružení Zajíček na koni či Kapka naděje. Rozhodnutí o poskytnutí darů náleží představenstvu společnosti, ale každá žádost či nabídka ke spolupráci prochází předtím podrobným prověřením a posouzením v odborných útvarech PRE. Jsou preferovány žádosti z regionu hlavního města, na základě společenské odpovědnosti se však PRE nezříká účasti na projektech humanitárního charakteru celorepublikového významu.

Takovým subjektem s celostátním působením je například Linka bezpečí. Ta pomáhá už 25 let dětem z celé republiky a její operátoři řeší na čtyři stovky dětských telefonátů denně. Rozvod rodičů, vztahy ve škole, psychické potíže, sexuální zrání, šikana a kyberšikana, sebepoškozování, týrání, myšlenky na sebevraždu - to jsou nejčastější témata, s kterými děti volají na Linku bezpečí.

„První hovor přijali konzultanti Linky bezpečí 1. září 1994, jednalo se o chlapce, který řešil násilí ze strany otce. Pro děti jsme zde nonstop, zdarma a denně se na nás s prosbou o pomoc obrátí přes čtyři sta dětí. Za rok 2018 jsme přijali 159 481 dovolání. Na vzestupu jsou i kontakty prostřednictvím e-mailu a chatu. Nepřetržitý provoz Linky bezpečí zajišťuje na sto odborníků, kteří si zaslouží velké uznání a poděkování,“ říká Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

A co by si Linka bezpečí přála do dalších pětadvaceti let?

Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

„Naším přáním a zároveň cílem je rozšířit povědomí o našich službách v jednotlivých regionech České republiky. Chceme dále realizovat preventivní programy v rámci škol „Linka bezpečí ve vaší třídě“. Snažíme se získat další finanční prostředky, které by nám pomohly rozšířit provoz Linky bezpečí. Kapacitně zvládneme odbavit zhruba třetinu volajících dětí. Potýkáme se s nedostatečnými prostory pro rozšíření směn, potřebujeme modernizovat provozy, dále rozvíjet služby, rozšiřovat nabídku projektů pro děti ve školách,“ doplňuje Soňa Petrášková.

Linka bezpečí je svým záběrem linkou pro jakékoliv trápení a funguje pro děti z celé naší republiky nonstop celý rok. Pokračující partnerství s Pražskou energetikou napomůže k jejímu užitečnému působení také v tomto roce.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Plzeň vs. Slavia! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

První z fotbalových vrcholů jara je tady! Viktoria Plzeň vs. Slavia Praha. Souboj prvních dvou klubů tabulky nabídne...

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč

České kluby v jarní části Evropské ligy! Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma

Náš fotbal má dva zástupce ve vyřazovacích bojích Evropské ligy! Týmy Slavie a Plzně se utkají v 1. kole play-off s...

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Tajemstvím dokonalé cesty jsou štěrkové rohože Nidagravel

Trápí vás terén, do kterého se boří auta, chodci nebo cyklisti? Řešení nabízí štěrkové rohože Nidagravel, které jsou...

Další z rubriky

Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

Filantorpie – nedílná součást činnosti Pražské energetiky

„Peníze vydělané v tomto regionu alespoň částečně vracíme zpět.“ Takové je motto donátorské – tedy dárcovské politiky...

ŠKODA AUTO Vysoká škola radí: Vydělávejte během studia praxí v oboru

ŠKODA AUTO Vysoká škola radí: Vydělávejte během studia praxí v oboru

ŠKODA AUTO Vysoká škola nově nabízí svým studentům program STUDY&WORK, který jim umožní práci v oboru během studia i se...

V koupelně začínáte a končíte svůj den. Proto je potřeba o ní pečovat

Jana Vocetková

Ke každému klientovi přistupuje jako k jedinečné osobnosti, která má své představy a své potřeby. Na tom je založena...

Najdete na iDNES.cz