Do přírody odpad nepatří. Má své místo v určených kontejnerech

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tříditelný odpad do barevných kontejnerů nebo menších nádob, směsný do černé popelnice. Tyto zásady jsou již samozřejmé pro většinu obyvatel naší republiky. A dodržuje je i řada zahraničních turistů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Do přírody odpad nepatří! Má své místo v kontejnerech: barevných a směsných | foto: EKOKOM

Přesto jsou mezi námi jedinci, kteří když nemají koš přímo u nosu, odpad raději odhodí na chodník, za dálniční svodidla nebo na lesní cestu. Na tento problém se snaží upozornit i společnost EKO-KOM se svými antilitteringovými aktivitami.

S odhozenými odpady má bohaté zkušenosti organizace Ukliďme svět, ukliďme Česko, která již řadu let se svými dobrovolníky pomáhá přírodě ulevit od pohozených odpadků. Ještě lepší než je uklízet, je ale jejich odhození do přírody předcházet. To je mimo jiné cílem řady tzv. antilitteringovým projektů, za kterými stojí Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Problému s odhazováním odpadů se snaží předcházet nejen dalším doplňováním sítě barevných kontejnerů a nově i menších nádob na třídění odpadů u domů, ale také prostřednictvím projektu Čistý festival. Ten každoročně učí správně s odpadem nakládat a třídit ho návštěvníky letních hudebních festivalů a byl jakýmsi průkopníkem řady dalších projektů předcházejících pohozeným odpadům.

Třídíme na sněhu

Projekt se zaměřuje na zimní lyžařskou sezónu. Umožňuje návštěvníkům vybraných lyžařských středisek v ČR třídit své odpady i na sjezdovkách nebo v jejich bezprostřední blízkosti. Někteří provozovatelé už v návaznosti na projekt umístili vlastní nádoby na tříděný odpad do svých areálů a rozšířili možnost třídit i na letní sezónu.

Čisté majálesy

Projekt je květnovou verzí Čistých festivalů. Lidé tak mohou třídit do speciálních mobilních stanovišť známých z letních hudebních festivalů i na několika májových studentských slavnostech. Zároveň je pozvánkou na blížící se Čisté festivaly.

Třiď v pohybu

Novinka letošního roku, která reflektuje na potřeby aktivně žijící populace. Díky speciálním konstrukcím na separovaný odpad mohou třídit lidé i na běžeckých závodech RunTour nebo na světovém poháru horských kol v Novém Městě na Moravě. Lidé tak mohou velmi pohodlně i v přírodě své odpady třídit, nikoliv je do přírody odhazovat.

Do přírody odpad nepatří! Má své místo v kontejnerech: barevných a směsných

Čistou přírodou

Cílem projektu je ukázat lidem krásy naší země a připomenout jim, že i na výletech v přírodě mohou třídit odpad. Každoročně na svůj web přidáváme několik atraktivních tras, na nichž vytipujeme právě i nejbližší stanoviště na třídění odpadu. Při plánování výletu tak máte všechno pěkně pohromadě – trasy, fotografie zajímavých míst, itinerář i podrobnou mapu, na které jsou vyznačeny třídicí zastávky i náročnost a délka jednotlivých tras.

Tříděním a recyklací odpadů významně šetříme přírodu. Ročně společně zachráníme přes 2,2 milionu vzrostlých stromů, to je zhruba 29 km2 přírody. A to má smysl.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Technics OTTAVA™ S SC-C50: špičkový bezdrátový audiosystém

Hledáte elegantní řešení, jak kvalitně ozvučit obývací pokoj nebo jakoukoli jinou místnost vaší domácnosti? Bezdrátový...

Další z rubriky

Stovky žen vyrazí v červnu na golfová hřiště. Přidáte se?

Stovky žen vyrazí v červnu na golfová hřiště. Přidáte se?

Přes třicet golfových resortů a klubů po celé České republice se přihlásilo k tradiční akci Women’s Golf Day, která se...

Originální oplocení pozemku, které vás zaručeně odliší od sousedů.

Originální oplocení pozemku, které vás zaručeně odliší od sousedů.

Drátěnky, betonové tvarovky nebo dílce, dřevěná výplň, či kombinace výše zmíněného… To je klasická scenérie při...

Nehrozí vám makulární degenerace sítnice? Ověřte si na klinice LEXUM

Ověřte si na oční klinice LEXUM, zda vám nehrozí makulární degenerace sítnice

Dle dostupných statistik vyplývá, že v České republice ročně přibývá až 1000 nových pacientů s VPMD (věkem podmíněná...

Najdete na iDNES.cz