Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tisíce dobrovolníků ulevily české přírodě v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ od stovek tun pohozených odpadů. V České republice je sice velmi kvalitní síť kontejnerů na tříděný odpad i dostatek nádob na směsný odpad, jenže někteří jedinci raději odhodí odpad kamkoliv.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů! | foto: Ukliďme Česko

Vinou některých lidí se v lese, v parku nebo i na chodníku cestou do práce setkáváme s pohozenými nebo poletujícími odpadky. Na tuto neřest se snaží upozornit dobrovolnická akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Pomoci se letos rozhodl i EKO-KOM, který stojí za systémem třídění a recyklace obalových odpadů v ČR.

Celkově 65 000 dobrovolníků, 2 273 míst v ČR, 1 120 tun odpadků a jediný víkend – taková je bilance letošního úklidu přírody v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, který byl tentokrát naplánován na 6. a 7. dubna. A musíme přiznat, že příroda po něm pořádně prokoukla. 500 úklidů proběhlo už v „předtermínech“ a dalších 600 úklidů je plánováno ještě na zbytek jara. Dohromady se tedy příroda letos na jaře dočká více úklidových akcí, než jich bylo za celý loňský rok.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Tyto dobrovolnické úklidy pomáhají jednak vyčistit přírodu od odpadů, předně mají ale za cíl upozornit na problém s tzv. litteringem, tedy s odhozenými odpady.

„Naším cílem není donekonečna uklízet nepořádek po druhých, proto se snažíme stále více zaměřovat na osvětu a prevenci vzniku odpadů. Jedním z témat, která se k tomu nabízejí, jsou pneumatiky. Ty jsou takovým skládkovým evergreenem,“ řekl za organizátory akce Radek Janoušek.

S pneumatikou pohozenou v příkopu, v potoce nebo na okraji lesa se setkal snad každý. A že jsou stálicí, se při víkendových úklidech potvrdilo. Letos dobrovolníci napočítali 16 500 pohozených pneumatik. Uklízeli ale i další běžně tříditelné odpady.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

„Většina, přesně 73 %, obyvatel České republiky své odpady s naprostou samozřejmostí třídí do barevných kontejnerů. Cítí totiž spoluodpovědnost za budoucnost a stav přírody. Bohužel na druhé straně jsou tu ale jedinci, kteří nejen že netřídí, ale nemají problém ani s odhozením odpadu mimo kontejnery nebo do přírody. Do budoucna se chceme i na předcházení vzniku litteringu více zaměřit. Proto jsme se letos rozhodli pro spolupráci na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko,“ doplnil Lukáš Grolmus z EKO-KOMu. 

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Již několik let učí EKO-KOM s projektem Čistý festival třídit návštěvníky letních hudebních festivalů, v posledních letech rozšířil tuto možnost i o zimní období a na vybrané lyžařské areály. A nově v rámci další podpory správného nakládání s odpady umožní s pilotním projektem „Třiď v pohybu“ třídit odpady i sportovcům na běžeckých závodech nebo na světovém poháru horských kol. Třídit odpad má smysl. Lze ho totiž upravit na druhotnou surovinu, která se pak díky recyklaci stává součástí nových výrobků. Podrobnější informace o třídění a recyklaci odpadů najdete na www.jaktridit.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Tatiana Vilhelmová v Mělníku přiblíží život Boženy Němcové

Martýrium jednoho srdce a dvou osudů pro tři herce. Tak by se dala popsat divadelní hra Neumím jinak než láskou, která...

Nehrozí vám makulární degenerace sítnice? Ověřte si na klinice LEXUM

Ověřte si na oční klinice LEXUM, zda vám nehrozí makulární degenerace sítnice

Dle dostupných statistik vyplývá, že v České republice ročně přibývá až 1000 nových pacientů s VPMD (věkem podmíněná...

Nevšední sobota v práci - Lorenc Logistic i letos pořádal Den dětí

Nevšední sobota v práci - Lorenc Logistic i letos pořádal Den dětí

Jako každoročně se v Lorenc Logistic, s.r.o. konal rodinný den, kde se snoubí oslava Dne dětí se setkáním zaměstnanců...

Najdete na iDNES.cz