Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tisíce dobrovolníků ulevily české přírodě v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“ od stovek tun pohozených odpadů. V České republice je sice velmi kvalitní síť kontejnerů na tříděný odpad i dostatek nádob na směsný odpad, jenže někteří jedinci raději odhodí odpad kamkoliv.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů! | foto: Ukliďme Česko

Vinou některých lidí se v lese, v parku nebo i na chodníku cestou do práce setkáváme s pohozenými nebo poletujícími odpadky. Na tuto neřest se snaží upozornit dobrovolnická akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“. Pomoci se letos rozhodl i EKO-KOM, který stojí za systémem třídění a recyklace obalových odpadů v ČR.

Celkově 65 000 dobrovolníků, 2 273 míst v ČR, 1 120 tun odpadků a jediný víkend – taková je bilance letošního úklidu přírody v rámci akce „Ukliďme svět, ukliďme Česko“, který byl tentokrát naplánován na 6. a 7. dubna. A musíme přiznat, že příroda po něm pořádně prokoukla. 500 úklidů proběhlo už v „předtermínech“ a dalších 600 úklidů je plánováno ještě na zbytek jara. Dohromady se tedy příroda letos na jaře dočká více úklidových akcí, než jich bylo za celý loňský rok.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Tyto dobrovolnické úklidy pomáhají jednak vyčistit přírodu od odpadů, předně mají ale za cíl upozornit na problém s tzv. litteringem, tedy s odhozenými odpady.

„Naším cílem není donekonečna uklízet nepořádek po druhých, proto se snažíme stále více zaměřovat na osvětu a prevenci vzniku odpadů. Jedním z témat, která se k tomu nabízejí, jsou pneumatiky. Ty jsou takovým skládkovým evergreenem,“ řekl za organizátory akce Radek Janoušek.

S pneumatikou pohozenou v příkopu, v potoce nebo na okraji lesa se setkal snad každý. A že jsou stálicí, se při víkendových úklidech potvrdilo. Letos dobrovolníci napočítali 16 500 pohozených pneumatik. Uklízeli ale i další běžně tříditelné odpady.

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

„Většina, přesně 73 %, obyvatel České republiky své odpady s naprostou samozřejmostí třídí do barevných kontejnerů. Cítí totiž spoluodpovědnost za budoucnost a stav přírody. Bohužel na druhé straně jsou tu ale jedinci, kteří nejen že netřídí, ale nemají problém ani s odhozením odpadu mimo kontejnery nebo do přírody. Do budoucna se chceme i na předcházení vzniku litteringu více zaměřit. Proto jsme se letos rozhodli pro spolupráci na akci Ukliďme svět, ukliďme Česko,“ doplnil Lukáš Grolmus z EKO-KOMu. 

Česká příroda je čistší o 1 120 tun odpadů!

Již několik let učí EKO-KOM s projektem Čistý festival třídit návštěvníky letních hudebních festivalů, v posledních letech rozšířil tuto možnost i o zimní období a na vybrané lyžařské areály. A nově v rámci další podpory správného nakládání s odpady umožní s pilotním projektem „Třiď v pohybu“ třídit odpady i sportovcům na běžeckých závodech nebo na světovém poháru horských kol. Třídit odpad má smysl. Lze ho totiž upravit na druhotnou surovinu, která se pak díky recyklaci stává součástí nových výrobků. Podrobnější informace o třídění a recyklaci odpadů najdete na www.jaktridit.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Vyražte na Volkswagen Maraton Praha a získejte běžeckou bundu adidas

Vyražte na maraton a získejte běžeckou bundu

Volkswagen Maraton Praha slaví 25 let, dárek ale dostanou běžci, a to v podobě kvalitní adidas bundy. Ta bude všem...

Další z rubriky

Unicorn College, vysoká škola, která připravuje na budoucnost

Unicorn College, vysoká škola, která připravuje na budoucnost!

O fenoménu IoT (Internet of Things), který nyní proměňuje celý digitální svět, již slyšel zřejmě každý. Zajímá vás, kde...

Chcete topit efektivně a zdravě? Zkuste topení z přírodního kamene

Chcete topit efektivně a zdravě? Zkuste topení z přírodního kamene

Sálavé teplo je nejen příjemné, ale také pozitivně působí na lidský organismus. Topení z přírodního kamene právě toto...

Podle čeho vybírat autopůjčovnu pro půjčení dodávek

Podle čeho vybírat autopůjčovnu pro půjčení dodávek?

Potřebujete příležitostně převézt objemnější náklad a nevyplatí se vám kupovat vlastní dodávku? Můžete si ji vypůjčit....

Najdete na iDNES.cz