Blahodárné účinky jógy: pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jaké jsou účinky jógy? Tento doslova celosvětový horký trend dává v mnohém odpověď na bolesti, které nás v dnešním přetechnizovaném světě trápí nejvíc. Stres, informační smog, věčný neklid a nedostatek pohybu jsou koktejlem, který dříve či později dostihne většinu z nás.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí | foto: JÓGA ANDĚL

Když pak hledáme cestu, jak z toho všeho ven, bývá jóga, jako první pomoc, jednou z nejúčinnějších metod. Zejména ve velkých městech je dnes mnoho možností, kam se za jógou vydat. Jaké místo je tedy nejvhodnější? A podle čeho vybrat? Zeptali jsme se Věry Vojtěchové z Domu jógy v Praze.

Jak si vybrat místo pro své cvičení, aby účinky jógy byly co nejlepší?

Asi vás nepřekvapím, když řeknu, že každé místo, které si vyberete a které je vám něčím sympatické, je pro vás to pravé. Hlavní je, především do začátku, se na nic nevymlouvat a začít. Pokud vám vyhovuje lektor i druh cvičení a cítíte se po lekcích lépe a nikoliv hůře, nemá smysl něco měnit.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Je lepší volit velká centra, nebo komornější?
Velká centra, jako jsou například naše Domy jógy v Praze, na první pohled jakoby nenabízí úplnou intimitu cvičení. Přesto zde žádný klient není nucen dělat kompromisy a opravdu si může najít přesně to, co mu vyhovuje. Naopak, díky pestrému programu zprostředkujeme možnost seznámit se se všemi druhy a typy jógy, jaké si dovedete představit, takže si vybere asi doslova každý. 

Milovníci dynamických i klidných stylů nebo cvičení v horku, jako je hot jóga. V nabídce je samozřejmě jóga jak pro mladé, tak pro seniory, speciální typy cvičení pro bolavá záda, gravit jóga pro těhotné ženy, také aerojóga stejně jako mnohé další. Nabízíme také intenzivní vzdělávací kurzy i jednoduché meditační workhopy.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Jaké další výhody nabízejí velká cvičební centra jako je Dům jógy?
Velká centra jógy jsou také místem, kde se setkáte s desítkami lektorů a každý, kdo prošel několika lekcemi jógy, mi jistě dá za pravdu, že i když může mít vaše hodina jógy stejný název, cvičení je vždy zcela jiné podle toho, který lektor lekci vede. 

To je opět velký bonus pro klienty, protože i pokud toužíte po posilovací verzi jógy – powerjóze - tak zdaleka ne každý si pod tímto pojmem představuje totéž. Powerjóga může být cvičením, ve kterém si sáhnete na dno svých sil. Může ale představovat jen protažení v mírně rychlejším tempu. Záleží, jakého cvičitele si zvolíte. U nás se například můžete rozhodnout mezi dvaceti lektory powerjógy a opravdu každý si nakonec vybere přesně toho, kdo mu vyhovuje nejlépe.

Nabízíte i nějaké trendy styly jógy, které běžně v nabídce nejsou?
Výhodou větších center je i možnost vyzkoušet si okrajové styly jógy, různé horké novinky, nejrůznější pomůcky a trendy. Někdy zjistíte, že právě to vám v životě chybělo. V Domě jógy například můžete zažít jógu ve tmě, naked jógu (nahou jógu), wheel jógu (jóga se speciální pomůckou kruhu, která pomůže lépe vstoupit a setrvat v některých pozicích a protáhnout si záda), aerojógu, hot jógu, pět tiběťanů, jin jógu, či hormonální jógu.

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Co je tedy největší překážkou cvičení jógy?
„Určitě naše lenost,“ odpovídá Pavla Křečanová, managerka Domu jógy v Praze. „Je neuvěřitelné, kolik důvodů si dokážeme vymyslet, abychom něco nemuseli dělat a jak nám mnohdy připadá jednodušší polykat léky, než abychom se zvedli z křesel. Není důvod se bát, že by se pro vás nenašlo v nabídce cvičení, které s přehledem zvládnete, ať už je vaše kondice jakákoliv,“ dodává. „Důležité je prostě se rozhodnout něco pro sebe udělat. A nemusí to být jen jóga, může to být každodenní procházka nebo lekce tance. Buďte kreativní, hraví a nevzdávejte to! Každý den našeho života může být začátkem něčeho nového a krásného.“

Více informací a kompletní nabídku cvičení najdete na www.dum-jogy.cz. Pociťte i na sobě blahodárné účinky jógy!

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

V koupelně začínáte a končíte svůj den. Proto je potřeba o ní pečovat

Jana Vocetková

Ke každému klientovi přistupuje jako k jedinečné osobnosti, která má své představy a své potřeby. Na tom je založena...

Dobíjení elektroaut snadno a rychle doma i ve firmě

Dobíjení elektroaut snadno a rychle doma i ve firmě

V rámci rozvoje projektu PREmobilita má Pražská energetika unikátní nabídku nástěnných nabíjecích stanic elektromobilů...

Víte, co je přepěťová ochrana a jak ochrání váš dům?

Víte, co je přepěťová ochrana a jak ochrání váš dům?

Blesku se nelze vyhnout. Můžete se jen postarat, aby jeho návštěva zanechala na vaší stavbě co možná nejmenší následky....

Najdete na iDNES.cz