5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Peníze jsou věčným celospolečenským tématem. Říká se, že jsou naší radostí i starostí; dobrým sluhou, ale špatným pánem; oběživem, proto se musí točit… Podobných rčení bychom jistě našli spousty. Stejně tak existuje nespočet možností, jak s nimi nakládat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu | foto: B Creative s.r.o.

Možná byste nevěřili, za co jsou lidé ochotni utrácet, a to dokonce v řádech milionů.

Luxusní elektronika je nekonečný příběh

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Věřte nevěřte, i za televizi se dají utratit miliony. Špičkově vymazlené kousky předních výrobců nabízejí nepřebernou škálu možností a jistě i neopakovatelný divácký zážitek – otázka je, kolik ze stovky funkcí budete ve výsledku opravdu aktivně využívat. Okamžitý efekt bude jistě velkolepý, ale jaký je potenciál takové investice? Budoucí bohužel veškerý žádný. Je to způsob, jak si udělat radost.

Jedná se jednoduše o spotřební zboží vyhnané do extrému. Již samotný název této komodity je odvozen od slova „spotřebovat“, čili použít a vyměnit, protože nemá trvalou hodnotu. Luxusní elektronika vám udělá radost na určitou krátkou dobu. Za chvíli se opotřebuje, okouká, případně je nahrazena novou generací… a můžete kupovat nanovo.

Limitované edice sběratelských knih

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Jste prozíravý investor, sběratel umění nebo zkrátka milujete pocit výjimečnosti a chcete být jedním z mála vyvolených, kdo vlastní nejdražší knihu svého druhu na světě? Pak právě pro vás je ideální volbou investice do limitované edice luxusních knižních publikací.

Mezi ně se řadí i letošní knižní novinka, nejdražší kniha na českém trhu s názvem epopej, zcela výjimečná publikace nakladatelství Albatros Media a jeho nové značky Valer prezentující unikátním způsobem výtvarné dílo Alfonse Muchy Slovanská epopej. Má přidanou hodnotu výtvarnou, kulturně obsahovou a v neposlední řadě též sběratelskou, neboť vychází zásadně v omezeném nákladu 200 výtisků. Jedná se o skutečný skvost, výtvarný i literární. Vznikla totiž pod rukama předních českých umělců – spisovatelů, filosofů, výtvarníků, řemeslníků a designerů.

Umělecké dílo limitované produkce znamená finanční vklad, který se s časem bude dále zhodnocovat. Svým potomkům tak po zakoupení takové knihy zanecháte nejen kulturně umělecký skvost hlubokého obsahu, ale též odkaz neustále narůstající nominální hodnoty. Investování má i svou ušlechtilou podobu – a tou je právě umění.

Pompézní společenské události

Stejně tak okázalé společenské události jsou dílem okamžiku, a přesto si žádají nemalou vstupní investici. Řeč je například o prestižních večerech typu Ples v opeře, které mají svou obdobu ve všech evropských metropolích. Vstupenky se pohybují v desítkách tisíc korun, a přesto jsou nedostatkovým zbožím. Vhodný oděv, krásné šaty a šperky, účesy… zřejmě není třeba pokračovat, aby bylo jasné, že jedna velkolepá noc představuje nemalou investici pro každého účastníka a jeho okouzlující doprovod. Polehčující okolností budiž, že část výtěžku z takové akce bývá zpravidla věnována pro charitativní účely. Jeden zářivý večer, který potvrdí vaši prestiž, však odpluje jako voda a krom společenských kontaktů z něj zůstane jen vzpomínka.

Stejné je to i v případě velkolepých oslav výročí, svateb, narozenin… je krásné sejít se s přáteli a náležitě vyzdvihnout významnou událost v životě jedince či rodiny. Statisíce investované do radosti a společného zážitku? Žádný problém, obzvlášť když se počet hostů pohybuje ve stovkách.

Módní doplňky

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Ženy a jejich láska ke kabelkám, to je kapitola sama o sobě. Každá metropole má svou luxusní čtvrť, kam se za takovými nákupy můžete vypravit. Módní kousky se zde bez problému pohybují v řádech desítek, ale přehledně i stovek tisíc korun. Pokud se jedná o speciální edice předních světových návrhářů vyrobené ručně z kůže vzácných zvířat (krokodýl, sobol, hadí kůže), do jejichž textury jsou zapracovány například drahé kameny, může pořizovací cena hravě překročit milionovou investici.

Ovšem pozor! Móda je přelétavý motýl, krásný, rozmarný a nestálý. Potěší vaši ženu či milenku, ale rozhodně není investicí do budoucnosti.

Víno a tvrdý alkohol jako sběratelská vášeň

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Sběratelská vášeň je jednou z velmi silných emocí a pokud ji v sobě objevíte, dokonale vás pohltí. Jejím předmětem bývají objekty korunových položek, stejně jako kousky za statisíce. Tak je tomu právě v případě luxusních alkoholických nápojů. Známé jsou například aukce sběratelských vín – nejluxusnější položky se draží ve světových aukčních síních, jako je Sotheby´s. V loňském roce padl rekord v ceně za lahev archivního vína z roku 1945 za v přepočtu neuvěřitelných 12,4 milionů korun. Takový kousek a jemu podobné naleznou své místo v trezoru, ovšem víc se s nimi asi nepotěšíte. Podobně je tomu i u dalšího investičního alkoholu, jako jsou exkluzivní whiskey, koňak nebo rum. U srdce vás zahřeje především jejich vlastnictví, pokud je pořizujete za účelem investice, nemůžete je bohužel vychutnat do dna.

Ať už jsou vaše investiční pohnutky jakékoli, důležité je o nich přemýšlet, nebát se jich a užívat si i díky nim život naplno.

  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Nechce vám správně odtékat domovní odpad? Máte ucpanou kanalizaci nebo WC? Poradíme vám, jak vyčistit ucpaný odpad...

Opravené kobky na pražských náplavkách se otevřou veřejnosti

Adam Gebrian, volání sirén, živá hudba do sluchátek, rozhovory s architekty, taneční performance nebo cesta parníčkem....

Evropské projekty v Normální škole

Jsme taková obyčejná, normální základka na okraji Kladna. Naši žáci jsou obyčejní kluci a holky z Kladna a okolí, každý...

5 věcí, za které by vás nenapadlo utratit čtvrt milionu

Peníze jsou věčným celospolečenským tématem. Říká se, že jsou naší radostí i starostí; dobrým sluhou, ale špatným...

Najdete na iDNES.cz