Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha již zná své nejlepší restaurace, jaké to jsou?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Společnost TopLife Czech zaštiťuje v České republice ojedinělý systém hodnocení nejen pražských podniků. Koncept nazývaný Royal Gastro představuje objektivní a nezávislý systém známkování kvality restaurací prostřednictvím pečeti se zlatým lvem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praha již zná své nejlepší restaurace – jaké to jsou? | foto: AMI Communications, spol. s r.o.

Tento projekt vyvrcholil vydáním knižní publikace Nejlepší nejen pražské restaurace 2016.

„Projekt Royal Gastro, hodnocení kvality nejlepších restaurací, je jediným projektem svého druhu u nás. Jde o objektivní nezávislý a neovlivnitelný koncept dlouhodobého a průběžného hodnocení kvality restaurací s akcentem na měřitelnou míru spokojenosti hosta gurmeta,“ uvádí ke konceptu Jiří Pašek, jeden ze zakladatelů společnosti TopLife Czech a.s.

Na českém i zahraničním trhu působí řada subjektů s vlastními programy a žebříčky. Výsledky těchto hodnocení ovšem vycházejí převážně z kvantifikovaných názorů anonymních návštěvníků.

Praha již zná své nejlepší restaurace, jaké to jsou?

„Ačkoli tyto ‚laické‘ projekty pracují s velkým objemem výpovědí, závěry vycházejí z úsudku kritiků, odborníků, nikoli z úsudků náročných konzumentů, kteří prostředí restaurací navštěvují ať už s vidinou nevšedního zážitku či s cílem chutně poobědvat. Royal Gastro je takový český Michelin v hodnocení restaurací,“ dodává Jiří Pašek.

Koncept Royal Gastro vychází z předpokladu, že restaurace nejsou otevírány pro kritiky stravování, ale pro hosty. Jejich názorem se následně řídí výsledné hodnocení kvality. Díky tomuto aspektu je známka se zlatým lvem pro běžného návštěvníka snadno uchopitelná.

Praha již zná své nejlepší restaurace – jaké to jsou?

Vysvědčení pro restaurace – zlatí lvi

Oceněné restaurace získají pečeť se zlatým lvem. Ta je výsledkem opakovatelného měření a puncem kvality služeb restaurací. Hodnocení je založeno na metodice, která je zárukou objektivity výsledné známky. Jednoho až tři zlaté lvy získá restaurace na základě dosaženého výsledku zaznamenávaného školenými hodnotiteli do připravených formulářů. Ocenění je restauraci propůjčeno vždy na jeden kalendářní rok.

Konečná známka se skládá z hodnocení celkem šesti kategorií – kvalita servírovaného jídla, obsluha, interiér restaurace, prostředí, vinný a nápojový list a ostatní. Důležitost každé kategorie je zohledněna koeficientem. Stěžejní je kvalita kuchyně a obsluhy hostů, ale i ostatní kritéria dokreslují výsledný dojem.

„Paleta gastronomických zážitků, kterou naše restaurace hostům nabízí, je opravdu široká. Na své si přijdou jak milovníci asijské, tak moderní evropské kuchyně s nádechem orientu. Kvalita je naší prioritou ve všech směrech, ať už mluvíme o samotné přípravě pokrmů, prostředí restaurace nebo profesionálním přístupu k hostům. Jsme proto rádi, že naše snaha byla v projektu Royal Gastro oceněna zařazením mezi špičkové restaurace a ohodnocena plným počtem zlatých lvů,“ uvádí Jiří Král, šéfkuchař restaurace Auerole Fusion Restaurant & Lounge.

Praha již zná své nejlepší restaurace, jaké to jsou?

Pečeť s jedním zlatým lvem – získá restaurace se stabilní kvalitou a gastronomickým zážitkem, který hosta uspokojí.

Pečeť se dvěma zlatými lvy – je zárukou toho, že daný podnik nabídne gastronomický zážitek na úrovni, jaké host jen stěží dosáhne v domácích podmínkách.

Pečeť se třemi zlatými lvy – určena pouze pro restaurace nabízející kombinaci vrcholného gastronomického umění šéfkuchaře, profesionality personálu, vkusného interiéru a skvělé atmosféry.

Zlatí lvi jsou doprovázeni známkou reprezentující poměr ceny a kvality v dané restauraci, známkou oceňující celkový styl a koncept restaurace a tipem hodnotitele – známkou upozorňující na nevšední zážitek či skutečnost spojenou s daným podnikem. Tyto známky mohou být pomocným kritériem, jakou restauraci si host pro svou návštěvu zvolí.

Praha již zná své nejlepší restaurace – jaké to jsou?

Průvodce pro gurmety

Součástí projektu je jeho “výroční zpráva”, elegantně zpracovaná knižní publikace s výsledky hodnocení pro nadcházející kalendářní rok. Jde o obrazového průvodce, který je doplněn autorským textem spisovatele Václava Budinského. Množství doprovodných fotografií, které povětšinou dodávají samotné restaurace, představuje čtenářům v přehledné formě interiér a nabídku jídel. Poskytuje čtenáři představu o cenové hladině každé restaurace.

Aktuální průvodce platný pro rok 2016 je k dostání ve všech kamenných i online knihkupectvích a také na webu www.toplifeczech.cz za 600 Kč.

Analogie ve světě

Obdobným konceptem je Průvodce Michelin, série knižních publikací, které každoročně vycházejí ve více než 12 zemích pod záštitou francouzské společnosti Michelin. Restaurace s nejkvalitnější kuchyní jsou oceňovány známou Michelinskou hvězdou.

Praha již zná své nejlepší restaurace, jaké to jsou?

Novinky v projektu Royal Gastro pro rok 2016

Pro letošní rok připravuje TopLife Czech obdobný přehled nejen pro Prahu a přilehlé okolí, ale bude věnován nejlepším moravským restauracím. Půjde o startovní nultý ročník, zatím bez hodnocení. Do nejužšího výběru se zařadila téměř stovka restaurací. Stranou nezůstanou ani nejlepší vinařství u nás či top šéfkuchaři.

Kdo jsme a co děláme

Historie společnosti TopLife Czech a.s. sahá do roku 2010. Projekt hodnocení kvality restaurací Royal Gastro je jen jednou z mnoha oblastí zájmu. Mezi další aktivity patří nakladatelská činnost a projekty, které více či méně souvisí s gastronomií a životním stylem.

Více informací o společnosti TopLife Czech a.s. a jejích aktivitách můžete sledovat na webových stránkách www.toplifeczech.cz a facebooku https://www.facebook.com/toplifeczech.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO.
Snižujte náklady na vytápění a šetřete energii s výrobky FAKRO

FAKRO odráží ideu energetické účinnosti ve své nabídce energeticky úsporných výrobků, které představují komplexní řešení k omezování tepelných ztrát.   celý článek

Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy.
Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy

Druhé auto do rodiny? Zbytečné, zejména žijete-li v Praze a takové druhé auto byste používali prakticky jen pro jízdy po městě. Společnosti PRE, CAR4WAY a...  celý článek

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.
Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování posílat ze svého účtu na účet majitele...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.