Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Během dubna může veřejnost sdělit své podněty k urbanisticko – architektonické studii Motolského údolí, kterou připravuje Praha 5. V první etapě se bude řešit lokalita Plzeňská – Vrchlického.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického | foto: Městská část Praha 5

Radnice Prahy 5 zadala ateliéru A69 architekti zpracování urbanisticko – architektonické studie Motolského údolí. Ta se v první etapě bude zabývat lokalitou Plzeňská – Vrchlického, od městského okruhu po osadu Buďánka. Druhá etapa bude řešit území navazující, a to od Buďánek po Bucharovu.

Při zpracování bude kladen důraz na zapojení veřejnosti, proto se budou v analytické fázi projektu zjišťovat názory občanů. Na duben je tak k první etapě připravena řada akcí, zahrnující dotazníky, urbanistické vycházky i plánovací setkání. Informace k participaci bude možné najít na https://www.facebook.com/motolskeudoli nebo na webových stránkách http://motolskeudoli.praha5.cz/, kde je zároveň možné vyplnit online dotazník. Stránky budou funkční i pro druhou etapu.

„V září počítáme s prezentací a konzultací návrhu s veřejností, v říjnu se zapracováním změn. V konečné fázi bychom měli být u první etapy koncem října, u druhé etapy koncem ledna,“ předesílá navazující kroky radnice zástupce starosty Lukáš Budín (SZ).

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického

Názor obyvatel bude výchozím bodem pro samostatnou Koncepční studii veřejných prostranství, která se zároveň stane podkladem pro regulační plán. V rámci jejího zpracování bude mj. řešena lokalita mezi komunikacemi Plzeňská a Vrchlického (proluky v ulici Hlaváčova) a předprostor Buďánek (křižovatka Plzeňská – Nad Zámečnicí). Studie předloží koncepční, ucelené řešení městského parteru a veřejného prostranství dané lokality. „Po odevzdání hrubopisu architekti znovu osloví veřejnost kvůli zpětné vazbě, názory pak zapracují do finální podoby,“ dodává místostarosta.

Praha 5 nedávno vyzvala občany k participaci na soutěžním workshopu Na Pláni a urbanistické studii sídliště Barrandov, také úzce spolupracuje s občanskými sdruženími na obnově Buďánek.

„Díky připravovaným studiím nejen nalezneme a určíme směr rozvoje řešených lokalit, ale zároveň nastavíme pravidla pro další výstavbu. Studie budou jednak metodickým podkladem při posuzování záměrů investorů a developerů, jednak podkladem pro územní rozhodování,“ říká starosta Radek Klíma (TOP 09).

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického

Praha 5 zve k participaci na studii Plzeňská – Vrchlického

Přehled plánovaných akcí:

čtvrtek 7. 4. 18:00

HISTORICKÁ PROCHÁZKA

sraz na Košířském náměstí

neděle 17. 4. 10:00

CYKLOVYJÍŽĎKA

sraz na Plzeňské ulici pod Městským okruhem

neděle 17. 4. 14:00

URBANISTICKÁ PROCHÁZKA

sraz na Košířském náměstí

úterý 19. 4. 18:00

SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ ZÁPAD

ZŠ Nepomucká, Nepomucká 1/139, Praha 5

středa 20. 4. 18:00

SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ VÝCHOD

Komunitní centrum Prádelna, Holečkova 38a, Praha 5

úterý 26. 4. 17:00

SETKÁNÍ INSTITUCÍ

radnice Prahy 5, Štefánikova 13, Praha 5

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.
Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování posílat ze svého účtu na účet majitele...  celý článek

Nejširší výběr podlah v Praze nabízí už 20 let firma BOMA PARKET
Nejširší výběr podlah v Praze nabízí už 20 let firma BOMA PARKET

Dřevěné, vinylové, PVC, laminátové, ale i exotické podlahové krytiny najdete ve firmě BOMA PARKET, která během letošního léta, přesně 21. srpna, oslavila své...  celý článek

Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy.
Sdílejte elektromobil v ulicích Prahy

Druhé auto do rodiny? Zbytečné, zejména žijete-li v Praze a takové druhé auto byste používali prakticky jen pro jízdy po městě. Společnosti PRE, CAR4WAY a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.