Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 5 uvedla Smíchovský kulturní podzim v klubu Jazz Dock

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Městská část Praha 5 podpořila další ročník unikátního kulturního festivalu zaměřeného zejména na hudbu a tanec – Jazz On 5 – Smíchovský kulturní podzim 2010. Tento druhý ročník festivalu proběhl ve dnech 28. září až 5. října 2010 ve smíchovském klubu Jazz Dock na Janáčkově nábřeží.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praha 5 uvedla Smíchovský kulturní podzim v klubu Jazz Dock | foto: Praha 5

V průběhu osmi dnů se na tomto novém progresivním pódiu klubu Jazz Dock v MČ Praha 5 uskutečnilo celkem 15 koncertů a tanečních představení, ve kterých se představili umělci z USA, Velké Británie, Slovenska, Kuby, Venezuely a České Republiky.

Smíchovský kulturní podzim s hvězdami světového kalibru Vinxem a Joyce Cobb

"Naše městská část podporuje dlouhodobě kvalitní kulturní projekty, ať jsou to výstavy, divadla nebo koncerty. Celý program je navíc doplněn velmi kvalitní produkcí z domácí hudební scény a také divácky atraktivními tanečními představeními, které návštěvníci jazzových klubů v tomto kontextu málokdy spatří," vyjádřil se místostarosta Michal Šesták, která má kulturu ve svém resortu.

Praha 5 logoAsi největší pozornost na festivalu Smíchovský kulturní podzim, konaného v MČ Praha 5, upoutaly hudební hvězdy světového kalibru – americký zpěvák Vinx a také zpěvačka Joyce Cobb, kterou doprovodil známý newyorský pianista Michael Jefry Stevens se svým triem. Také newyorská avantgardní skupina Gebhart Ullman / Steve Swell Quartet zaručila skvělý kulturní zážitek a také kontakt s tím nejprogresivnějším, co se děje v centru světového jazzu – New Yorku.

festival Smíchovský kulturní podzim v klubu Jazz Dock v MČ Praha 5, PROGRAM:

úterý 28. září

19:00 - A Trío
A TRÍO vzniklo v roce 2005 a dalo si za cíl šířit venezuelskou a latiskoamerickou lidovou hudbu. Ve spojení s prvky jazzu, flamenca a bossanovy, v kombinaci s různými inovativními hudebními směry, dosahuje jedinečného a poutavého zvuku.

22:00 - Gebhard Ullman / Steve Swell Quartet (D/USA)
Velmi progresivní kvartet saxofonisty Gebharda Ullmana a trombonisty Stevea Swella, kteří společně s kontrabasistou Hillem Greenem a legendárním bubeníkem Barry Altschulem hrají hudbu plnou emocí, energie i freejazových postupů, ovšem s velkou znalostí jazzové minulosti (ts,trb,b,dr).

středa 29. září

19:00 - Jazz Mistake (mainstream jazz)
Repertoár skupiny tvoří mainstream, latin, funky, jazzrock, fusion, prosazuje se výrazně i vlastní tvorba. Mladá kapela působí na české jazzové scéně jako čerstvý vítr. V roce 2007 vydala zdařilou debutovou desku: Kocour v kuchyni (sax,g,p,b,dr).

22:00 - František Kop Quartet (modern jazz)
Jeden z nejlepších českých saxofonistů se svým kvartetem, ve kterém excelují např. P.Malásek, M.Lehký nebo P.B. Zbořil (ts,p,b,dr).

čtvrtek 30. září

19:00 - Quatro Formaggi (fusion & latino)
Pražské fusion seskupení je výhercem prestižních mezinárodních soutěží JUNIORJAZZ a THE SOUND OF EUROPE. Pod vedením basisty Michaela Krásného se kapela nechává inspirovat rytmickými i melodickými prvky world music a snaží se o nové pojetí moderního jazzu (g,keys,b,dr).

22:00 - Vinx (USA) - UDÁLOST MĚSÍCE!
Slavný americký zpěvák, který v sólovém projektu pouze svým hlasem, několika efekty a pár perkusivními nástroji dokáže vytvořit takovou atmosféru a energii jako celá kapela…Vinx v minulosti spolupracoval s lidmi jako Sting, Brenda Russell, Stewart Copeland, Darius Rucker, Cassandra Wilson, Branford Marsalis, Bonnie Raitt, Bruce Hornsby, Lou Reed, B.B. King nebo Herbie Hancock. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost vidět bývalého leadera Jungle Funk (trio s Dougem Wimbishem a Willem Calhounem)! (voc,eff,perc).

pátek 1. listopadu

19:00 - Justin Lavash (UK)
Justin Lavash je hudebníkem, jenž vzal folk, blues a jazz – a spojením především těchto stylů vytvořil svoji originalitu. (voc,g).

22:00 - Performing Tomatoes (original groove music)
Jamband, který obsáhne hudební repertoár od Neo-funku až po legendární rockové a popové písně. ( g,keys,b,dr).

1:00 - JAZZ DOCK JAMBAND – Night session
Po skončení hlavní koncertu večera zahraje ještě náš Jazz Dock Jamband noční koncert pro ty, kdo nebudou chtít spát.

sobota 2. října

19:00 – Tereza Rajnicová a Groove Inn (SK/CZ)
Mladá a velmi talentovaná slovenská zpěvačka se svojí skupinou (voc,g,p,b,dr).

22:00 – Santy y su Marabú (CU/CZ)
Energická latinsko-americká formace vás rozhoupe v rytmu salsy a dalších kubánských tanců, jako salsa, merenge, guaguanco, sucu sucu, bachata a changui (g,fl,perc,p,trp,trb,b).

neděle 3. října

17:00 - NEDĚLNÍ DIXIE - Sidestream Band.
Jeden z nejlepších pražských dixielandů.

22:00 - Elena Sonenshine & Jocose Jazz (modern vocal jazz)
Jedna z nejlepších pražských zpěvaček se svojí skupinou zahraje moderní úpravy standardů a vlastních skladeb. (v,p,g,b,dr).

pondělí 4. října

20:00 - Jazzový step + workshop, Taneční skupina IF
1. místo na Mistrovství ČR ve stepu v kategorii hlavní třída sólo i duo, moderní jazzová i elektronická hudba, zajímavá světla a choreografie evropské úrovně. Součástí tanečního programu bude i taneční skupina IF, kterou vede známá choreografka a tanečnice Leona "Qaša" Kvasnicová.

22:00 - Jana Koubková Quartet (original music)
Rytmus – zvukomalebnost – improvizace – hravost – atmosféra – komunikace. Z těchto částí se skládá zpěvačka, skladatelka, publicistka, lektorka – Jan Koubková, která už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. (Ondřej Kabrna - piano + akordeon, Jan Keller - violoncello + baskytara a Jan Červenka - bicí + djembe).

úterý 5. října

20:00 - Crock 14
Na pódiu jazzového klubu málokdy diváci uvidí vystoupení s taneční disciplínou nazvanou clogging – americký step a tím méně v tak kvalitním a neotřelém provedení, jaké předvádí tento soubor.

22:00 - Joyce Cobb Quartet (USA)
Legendární zpěvačka z Memphisu, která za více než 40 let svojí kariéry natočila obrovské množství alb, nejen v USA, ale i v zahraničí. Spolupracovala s umělci jako The Temptations , Muddy Waters nebo Al Jarreau. V současné době spolupracuje se známým newyorským pianistou Michaelem Jefry Stevensem, se kterým vystoupí také v klubu Jazz Dock (voc,p,b,dr).

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery

Miliardová sbírka současného umění vystavena v Hauch Gallery.

Nenechte si ujít výstavu jedné z největších českých sbírek současného zahraničního a českého umění, která je výsledkem...

Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude...

Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí...

Najdete na iDNES.cz