Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha 1 - nové bydlení pro seniory v Praze 1

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Do konce listopadu bude v MČ Praha 1 na rohu ulic Dlouhé a Benediktské dokončen nový bytový dům s pečovatelskými byty. Toto bydlení pro seniory v Praze 1 má osm nadzemních a dva podzemní podlaží a nabídne bydlení pro 39 seniorů v 29 bytech.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Praha 1 - nové bydlení pro seniory v Praze 1 | foto: Praha 1

"Věřím, že naši starší spoluobčané budou s domem spokojeni. V Praze 1 žije více než pět tisíc seniorů a my na ně nezapomínáme," řekl starosta MČ Praha 1 Filip Dvořák.

MČ Praha 1 chce pro seniory dům také jako vánoční dárek

Podle plánů radnice by se první obyvatelé mohli nastěhovat ještě před Vánocemi. "Chtěli bychom jim to dát jako vánoční dárek," řekl zástupce starosty Prahy 1 pro sociální oblast a zdravotnictví Jozef Helmeczy s tím, že žádost o umístění v DPS lze předkládat odboru sociálních věcí a zdravotnictví radnice ve Vodičkově 18.

"Žádost je pak projednána v naší sociální komisi a dále pracovní skupinou složenou z odborných pracovníků ze sociální oblasti. Konečný návrh je posléze předložen Radě Městské části Praha 1 ke schválení," vysvětlil Helmeczy.

Bydlení pro seniory v Praze 1 a jeho výjimečnosti

Bydlení pro seniory v Praze 1 je výjimečné hned v několika ohledech: unikátní obytnou terasou se zelení, parkovacím systémem a také tím, že byl jako první dům v Praze 1 postaven na základě certifikátu autorizovaného inspektora.

Vedle toho muselo být kvůli archeologickým nálezům změněno jeho založení a projektanti a stavbaři museli navíc zajistit průjezd domem do vnitrobloku sousedního domu v Dlouhé 48.

Terasa byla příčinou sporu první městské části s památkáři. "Od začátku jsme tvrdili, že rozhodně nejde o samoúčelnou součást stavby, ale o důležitý prvek pro relaxaci zejména pohybově handicapovaných obyvatel domu," vysvětlil starosta a dodal, že se uvedený spor týkal výšky odvětrávacích komínů, které bylo třeba kvůli terase zvýšit.

"Po dodání potřebných vizualizací budoucího vzhledu s potřebnou technologickou výškou komínů památkáři přehodnotili svůj postoj a souhlasili s námi navrhovaným postupem," doplnil Dvořák.

Bydlení pro seniory v Praze 1

Bydlení pro seniory v Praze 1 ovlivnili i obyvatelé z okolí

V rámci územního řízení měli někteří obyvatelé z okolí výhrady k navrhované výšce domu. Ta byla proto oproti plánům snížena na současnou úroveň.

Navíc architekt využil v posledních podlažích pro plášť domu různé materiály, aby co nejvíce tato patra "odlehčil". Nároží je akcentováno sloupcem balkonů, které novostavbě dodávají unikátní vzhled.

Parkovací stání, předepsaná vyhláškou, projektant vzhledem k minimálnímu prostoru, který měl k dispozici, vyřešil automatickým zakladačovým systémem pro jedenadvacet automobilů.

Dům určený k bydlení pro seniory v Praze 1 bude obsahovat celkem 18 bytů pro 1 osobu, 8 bytů pro 2 osoby, 2 byty pro 1 ZTP osobu a 1 byt pro 3 ZTP osoby.

Náklady na vybudování bydlení pro seniory v Praze 1, jehož stavba potrvá celkem dvacet měsíců, dosáhnou výše necelých 160 milionů korun. Vedle rozpočtu MČ Praha 1 byly hrazeny i z dotace Ministerstva pro místní rozvoj ČR ve výši 5,3 milionu korun, a to z programu Podpora bydlení – podprogram pečovatelské byty.

Více informací o bydlení pro seniory v Praze 1 naleznete na www.praha1.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz