Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Tým zkušených odborníků na jednom místě, připravený kdykoliv zasáhnout – tak fungují výjezdová centra. Nejnovější z nich právě slouží Ostravě-Jihu. Za jeden rok se v Moravskoslezském kraji podařilo vybudovat a otevřít čtyři špičkově vybavené areály, což znamená výrazný posun pro bezpečnost obyvatel.

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum | foto: Moravskoslezský kraj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nový areál vyřešil nevyhovující podmínky

Třípodlažní stavba, která vznikla mezi ulicemi Františka Formana a Kaminského, stála téměř 250 milionů korun. Většinu nákladů pokryly evropské dotace, kraj přispěl na nové výjezdové centrum 15 procenty. Na zajištění průzkumných a projekčních prací se podílelo necelými 11 miliony korun město Ostrava, které investovalo také do příjezdové komunikace, chodníků a veřejného osvětlení.

„Tyto investice zvýšily naši akceschopnost a schopnost pomoci lidem v nejrůznějších krizových situacích. To je i případ IVC Ostrava-Jih, které nejen řeší nevyhovující podmínky stávajících stanovišť jednotlivých složek, ale přibližuje naši pomoc do lépe situované lokality,“ hodnotí přínosy ředitel HZS MSK Zdeněk Nytra.Důležitost projektu podotýká také moravskoslezský hejtman Miroslav Novák: „Záchrana životů, zdraví a majetku se nedá měřit penězi, nicméně můžeme udělat hodně pro jejich ochranu, což umožní právě moderní infrastruktura.“

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum

Vše důležité pod jednou střechou

Budova Integrovaného výjezdového centra v sobě spojuje tři typy bezpečnostních složek. Díky dostatečným prostorům a systému komunikace se nyní mohou mnohem efektivněji doplňovat. Jedinečnému komplexu dominuje cvičná věž, kolem budovy se rozprostírají výcvikové a sportovní plochy, dále tréninkové, výukové a kancelářské prostory. Hasiči i záchranáři mají k dispozici garáže pro hasičské vozy a sanitky. Aby mohly bezpečnostní složky využívat také schopností zvířat, nechybí v areálu ani zázemí a cvičiště pro kynologii a hipologii (stáje, jezdecká hala, trenažér, kolbiště, výběh). Hipologové mají nyní na starosti 13 koní, s jejichž pomocí zajišťují veřejný pořádek.

Součástí centra je také zrekonstruované víceúčelové hřiště, které čeká dvojí využití - v dopoledních hodinách bude sloužit pro sportování žákům Základní školy Františka Formana, odpoledne pak bezpečnostním složkám.

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum
Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum
Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum
Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum

Týmy, které mají speciální poslání

O čem se málokdy ví, je fakt, že kromě své obvyklé pracovní náplně mají někteří zaměstnanci také zvláštní výcvik pro různé krizové situace. Část hasičů patří do jednotky WASAR, která je určená pro záchranné akce na vodní hladině. Zdravotníci zase vytvořili speciálně vyškolený tým VNN, který se zaměřuje na vysoce nebezpečné nákazy. Tato skupina pracovníků bude vyjíždět v běžném režimu k pacientům, ale operační středisko ji může nepřetržitě využít ke speciální činnosti. V integrovaném výjezdovém centru má tým svůj výukový prostor a veškerý materiál, letos zřejmě přibude i vozidlo přizpůsobené pro složitější transporty mezi nemocnicemi.

„Posádka rychlé zdravotnické pomoci bude z nového výjezdového stanoviště zasahovat zejména v přilehlých částech Ostravy a obcích jižně od města. Umístění je ideální rovněž pro zásahy u dopravních nehod na velmi frekventované Místecké ulici. V případě výskytu pacientů s nebezpečnou infekcí jsme plně připraveni k jejímu zvládnutí a potřebnému ošetření postiženého,“ říká ředitel Zdravotnické záchranné služby MSK Roman Gřegoř.

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum

Průkopnické řešení se osvědčilo

Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje patří k nejlépe vybaveným v České republice. „Stavba v Ostravě-Jihu je čtvrtým a posledním zařízením tohoto druhu, které se nám letos podařilo na území našeho regionu otevřít. Uvést do provozu v jednom roce tato unikátní centra pro bezpečnostní složky je celorepublikovým, a zřejmě i středoevropským unikátem,“ konstatuje hejtman Miroslav Novák.

Byl to právě Moravskoslezský kraj, kdo jako první v České republice zavedl spolupráci všech bezpečnostních složek. Ukázalo se, že je možné, aby se navzájem skvěle doplňovaly. „Náš region je průkopníkem ve výstavbě Integrovaných výjezdových center. Jejich existence a vzájemné spolupůsobení jednotlivých složek se v praxi osvědčuje, a proto jsme rádi, že jsme jeho součástí,“ dodává ředitel Městské policie Ostrava Zdeněk Harazim.

Projekt, který má za sebou úspěšnou první část, bude průběžně pokračovat. Kraj plánuje v budoucnu výstavbu dalších podobných komplexů v Českém Těšíně, Vrbně pod Pradědem a Jablunkově, na nové zázemí se mohou těšit také bezpečnostní složky v Orlové, Novém Jičíně nebo Bohumíně.

Práci záchranářů, policistů a hasičů spojuje další záchranářské centrum
Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Do ostravského Avion Shopping Parku zavítá Anděl Páně

Fotografie z natáčení filmu Anděl Páně.

Letošní Vánoce budou v Avionu zahájeny 18. listopadu slavnostním rozsvícením vánoční výzdoby.

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování...

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava slavnostně otevřeno

Slavnostní krájení dortu, zleva Ivo Vondrák - hejtman Moravskoslezského kraje,...

V pátek 13. října se Moravskoslezské inovační centrum Ostrava, a.s. (MSIC) oficiální cestou představilo veřejnosti....

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.