Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poznejte Harrachov a načerpejte energii na naučných stezkách

Komerční sdělení   8:42aktualizováno  8:42
Překrásné Mumlavské vodopády, divoká příroda, menhiry, naučné stesky, turistické i cyklistické trasy, lanovka na Čertovu horu, to všechno jsou dobré důvody, proč navštívit Harrachov i v létě. Sportovní areál Harrachov nabízí vyžití nejen pro dospělé, ale spoustu nových atrakcí i pro děti a celé rodiny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Harrachov má co nabídnout návštěvníkům i v létě. | foto: Sportovní areál Harrachov a.s.

K dávné historii bezesporu patří nově zrekonstruovaná Harrachovská naučná stezka přibližující dějiny tohoto kouzelného místa, rod Harrachů, harrachovskou sklářskou tradici i faunu a flóru Krkonoš. Nově je zde budována také Menhirová stezka, která je lemována kameny s pozitivní energií a část jí můžete projít přímo ve městě. Procházky  Včelí naučnou stezkou Jana Harracha, včelaření a život včelařů i typické rostliny Krkonoš nebo také Liščí stezka, která vás dovede ke zmiňovaným Mumlavským vodopádům vám jistě příjemně obohatí pobyt v Harrachově.

Menhirová stezka

Harrachovská menhirová stezka se sice teprve buduje a postupně rozšiřuje, ale projít si ji můžete již nyní. Její tvůrci se inspirovali dávnou historií, kdy naši předkové stavěli správné kameny nebo jejich sestavy na správných místech. Říká se jim menhiry, dolmeny, kromlechy někdy také megalitické stavby.

Menhiry tvoří nejen elegantní a krásné doplňky krajiny, ale jsou zároveň energetickými zářiči, které stahují a rozšiřují užitečné energie do blízkého i širšího okolí. Pečlivě vybrané kameny se staví na vhodná místa pod dohledem a ve spolupráci s českými, slovenskými a peruánskými šamany tak, aby příznivě ovlivňovaly okolí a pobyt v jejich blízkosti byl každému příjemný. Citliví lidé vědí, o čem je řeč, a toky energií vnímají, výjimečně dokonce vidí, a všichni ostatní se cítí příjemně, aniž by tušili pravou příčinu. Malé i velké menhiry totiž vibrují ve frekvencích, které s námi rezonují a pozitivně nás naladí. Jejich energie harmonizují naše biopole.

Poznejte Harrachov a načerpejte energii na naučných stezkách

Před hotelem Skicentrum narazíte na harmonizační kamenný kruh.

Už dnes se můžete zastavit a vnímat pozitivní energii na několika významných bodech trasy. Prvním místem je sedm kamenů kolem parkoviště u restaurace Roubenka při cestě k malým skokanským můstkům, harmonizační kamenný kruh s frekvencemi orgánů naleznete před hotelem Skicentrum, za velkou lanovkou pod dojezdem velkých můstků narazíte na pana Menhira. Sestavu kamenů objevíte i přímo u dolní a horní stanice lanovky, u fotbalového hřiště nebo harrachovského koupaliště.

Včelí naučná stezka

Lásku k přírodě, úctu k práci včelařů i užitečnost včel se snaží návštěvníkům vštípit Včelí naučná stezka Jana Harracha v části Rýžoviště. Má asi 3,5 kilometru, vede po asfaltových i polních cestách a je vhodná pro turisty, cyklisty i rodiny s kočárky. Na panelech se dozvíte vše o včelařích i včelstvu a celá cesta je lemovaná úly s živými včelami. Ty také můžete pozorovat při práci ve dvou prosklených úlech. Vůni včel, medu a vosku vám nabídne zastavení s názvem Aromacentrum. Dále se můžete těšit na skládačky se zvířátky, svlažení v tůňce, vyřezávaného vodníka nebo sv. Ambrože v životní velikosti. Na každém stanovišti naleznete rovněž záhon s rostlinami typickými pro oblast Krkonoš. Na konci trasy se nachází prostorné dětské hřiště.

Liščí stezka

Ideálním místem ke zchlazení v letních dnech je Liščí stezka, která vede lesem v nadmořské výšce 600 m. n. m. až k Mumlavským vodopádům. Na stezku narazíte za mostem u centrálního parkoviště a těšit se můžete celkem na osm zastavení s nádhernými výhledy i atrakcemi pro děti. Trasa má pouhého půl kilometru, zvládnou ji i tříletí caparti a vašim ratolestem umožní plnit zajímavé úkoly. Navíc je na konci čeká překvapení.

Harrachov na dlani

Za poznáním Harrachova se vydejte po kilometr dlouhé Harrachovské naučné stezce. Potěší milovníky přírody i historie, neboť na informačních tabulích přibližuje postavení prvního skokanského můstku v Harrachově, počátky lyžování i život rodu Harrachů a především osobnost Jana Nepomuka Františka Harracha, který z Norska přivezl svým dělníkům na jilemnickém panství první lyže. Na trase narazíte i na strážce hor Krakonoše, osvěžíte si místní faunu a flóru a seznámíte se také blíže s činností Správy Krkonošského národního parku.

Lanová dráha láká na atrakce ve startu i v cíli

Hned u dolní stanice lanové dráhy na Čertovu horu narazíte na Dětský park. S jízdenkou na lanovku mají děti vstup zdarma na nafukovací hrad a trampolínu, k dalším atrakcím patří dřevěný hrad, slack line či indiánský tenis. Na každou atrakci se platí vstupné zvlášť, čerpat je lze po neomezeně dlouhou dobu.

Poznejte Harrachov a načerpejte energii na naučných stezkách

Dole u lanovky se vyřádí vaše ratolesti v Dětském parku.

Zábava na vás čeká i v cílové stanici lanovky na vrcholu. Kromě příjemného posezení na dřevěných lavicích, sochy vyřezávaného čerta z dílny místního řezbáře Oldy Balcara a panoramatu Krkonoš i Jizerských hor, se můžete nechat strhnout k toulání v labyrintu největšího nafukovacího bludiště v České republice. Bludiště láká k hrám děti i dospělé a kromě velké plochy (zaujímá 11x11 metrů), se může pochlubit i prvenstvím jako nejvýše položené nafukovací bludiště s nejlepším výhledem u nás.
Lanovka na Čertovu horu jezdí v létě od 9 do 18 hodin každou půlhodinu – vždy v celou a o půl. Kola a kočárky přepravuje zdarma.

Poznejte Harrachov a načerpejte energii na naučných stezkách

U horní stanice lanovky na vás čeká dřevěný čert a největší nafukovací bludiště v České republice.

Kam ještě za zábavou?

Kdo má rád adrenalin, patrně nevynechá jízdu na kilometr dlouhé bobové dráze, návštěvu lanového centra Proud či zkušební jízdu na terénní čtyřkolce.

V horkých letních dnech přijde i návštěvníkům hor jistě vhod harrachovské přírodní koupaliště, klidnější povahy zase navnadí případné exkurze do sklárny či pivních lázní, široká je i nabídka harrachovských muzeí. Další informace a tipy objevíte na www.skiareal.com.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně

Automatické pytlovací linky krmných směsí pracují rychle a efektivně.

Společnost VELS nabízí plně automatické pytlovací linky krmných směsí, které navrhuje pro konkrétní podmínky v místě...

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou.

Společnost OR-CZ spol. s r.o., významný dodavatel komplexních PACS řešení, přináší na trh zcela novou službu s názvem...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.