Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Povinné ručení stále zdražuje. Se kterým nejvíce ušetříte?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V prvním čtvrtletí letošního roku opět meziročně zdražilo povinné ručení. Statistiky společnosti ePojisteni.cz, největšího online poskytovatele pojištění, potvrzují, že nejdražší pojištění mají řidiči v Praze a řidiči do věku 22 let. Které povinné ručení je pro vás tím nejvýhodnějším?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

(Ilustrační snímek)

(Ilustrační snímek) | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

Povinné ručení se zdražovalo z důvodu legislativních změn. Nejvíce se dotklo motoristů s vozidly o objemu od 1 001 do 1 250 kubických centimetrů, kde se cena povinného ručení zvýšila v průměru téměř o 16 % z 1 972 na 2 280 Kč.

Podle statistik ePojisteni.cz nejvíce podražilo v Praze a větších městech. „Konkrétně v Praze zdražilo povinné ručení o více než 5 % a jeho průměrná výše činí 4 327 Kč. Rozdíl v cenách pojištění u jednotlivých segmentů v závislosti na místě bydliště je zhruba 500 korun,“ říká David Holý, marketingový ředitel ePojisteni.cz.

Cena se snížila mladým řidičům do 22 let. Přesto si ale na povinném ručení připlatí oproti nejméně rizikovým motoristům v průměru o 2 000 Kč navíc.

Garance nejlevnějšího povinného ručení a právní pomoc zdarma

Jak se ve změti nabídek pojišťoven vyznat? Porovnejte si ceny jednotlivých pojišťoven a ušetřete nejen peníze, ale i svůj čas.Prostřednictvím online srovnání pojištění získáte přehled o cenách a doplňkových službách či připojištění u jednotlivých pojišťoven. Můžete se tak ihned rozhodnout pro tu nejlepší nabídku. Pro sjednání pojištění dnes již většinou není nutné nikam chodit, vše můžete vyřídit během chvilky z pohodlí domova.

Online srovnávač pojištění nabízí již od roku 2008 společnost ePojisteni.cz, největší a nejvýznamnější český online pojistitel, který vám nyní navíc garantuje nejnižší ceny povinného ručení na tuzemském trhu a při uzavření povinného ručení nebo havarijního pojištění vám také zaručuje bezplatný právní servis zahrnující právní poradenství včetně právní asistence.

„Případné problémy spojené s pojištěním vyřeší za klienty naše právní oddělení a pojistní specialisté. Naši právníci klientům rovněž pomohou získat od pojišťovny viníka nehody maximum peněz, na které mají naši klienti nárok,“ říká David Holý a dodává: „Pojišťovny totiž mnohdy odmítají poskytnout poškozenému plné odškodnění za škody způsobené při dopravní nehodě, což odůvodňují většinou amortizací náhradních dílů. Takový postup ovšem není dle rozhodnutí Ústavního soudu správný a poškození motoristé mají šanci se úspěšně bránit.“

Povinné ručení od nejvýznamnějšího českého online pojistitele

Společnost ePojisteni.cz, s.r.o., navštíví každý měsíc přes 350 000 návštěvníků a levnější pojištění si zařídí tisíce klientů. Za minulý rok společnost ePojisteni.cz sjednala přes 100 tisíc smluv o povinném ručení.

Společnost ePojisteni.cz má smluvní vztah s pojišťovnami, díky kterému zprostředkovává jejich produkty svým klientům online za zvýhodněné sazby, dokonce za podstatně nižší ceny, než pojišťovny samy.

Více informací o společnosti ePojisteni.cz najdete na www.epojisteni.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Najdete na iDNES.cz