Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poutní turistika na východní Moravě: poznejte zajímavá místa

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poutní turistika je bodem zájmu východní Moravy již řadu let. Tato lokalita je prostoupena více než tisíciletou tradicí křesťanství. Výletníci zde mohou navštívit církevní památky a poutní místa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Svatý Hostýn – Bazilika Nanebevzetí Panny Marie | foto: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy

Projekt Otevřené brány

Zlínský kraj ve spolupráci s olomouckou arcidiecézí od roku 2008 realizuje ojedinělý projekt Otevřené brány. Ten zpřístupňuje významné sakrální památky široké veřejnosti. V roce 2012 je do projektu zapojeno 20 kostelů, ve kterých vás od května do konce září provede na 140 vyškolených průvodců.

Zlínský kraj je dosud jediným regionem v ČR, kde je veřejnosti tato forma prezentace historického, duchovního a architektonického dědictví v takovém rozsahu k dispozici.

Poutní turistika v tomto kraji tak nabízí jedinečnou možnost poznat pozoruhodná a zajímavá místa. Průvodci vás seznámí s historií a poutavými příběhy, které se váží k sakrální stavbě i jejímu okolí. Přehled památek zapojených do projektu v roce 2012:http://www.vychodni-morava.cz/centrala/21473/

I Cammini d´Europa

Centrála cestovního ruchu východní Moravy a Zlínský kraj jsou od roku 2011 členy mezinárodní organizace I Cammini d´Europa (Evropské poutní stezky). Cílem organizace je spojit lokální poutní stezky do evropské sítě, aby se poutní turistika posílila. Ta nemusí mít jen duchovní a náboženské motivy, v rovnováze jsou i kulturní, historické důvody.

Velký význam je kladen na vzdělávání a výchovu mladých lidí. I Cammini d´Europa uděluje poutním trasám a zařízením na nich osvědčení, které dává poutníkům jistotu kontrolované kvality služeb, podílí se na propagaci na mezinárodních veletrzích v Madridu, Miláně, Berlíně, Paříži, Římě a Rimini.

Ocenění produktu "Poutní stezky východní Moravy"

Dne 12. ledna 2012 na veletrhu Regiontour získala Centrála cestovního ruchu východní Moravy a Zlínský kraj Velkou cenu cestovního ruchu za nejlepší turistický produkt. Ten nabízí variabilní možnosti putování po východní Moravě spojené s návštěvou duchovních a historických míst, ale také relaxaci v místních lázních, ochutnávku místní gastronomie či návštěvu kulturních akcí.

Poutní turistika se na východní Moravě může pyšnit výjimečnými lokalitami, jakými jsou Radhošť, Svatý Hostýn, Kroměříž, Velehrad aj. Při tvorbě vítězného produktu bylo využito praktického "terénního" testu, který během 11 dnů na východní Moravě vykonaly dvě italské poutnice. Přesouvaly se pěšky resp. veřejnou dopravou, přitom poutní trasu z Bystřice p. Hostýnem do Velehradu šly pěšky o chlebu a vodě. 

Poutní turistika na Východní Moravě1

Radhošť, sousoší a kaple sv. Cyrila a Metoděje

Zajímavá poutní turistika na východní Moravě

Z iniciativy Matice svatohostýnské byla vybudována poutní stezka Svatý Hostýn - Velehrad. Vícedenní putování z Bystřice pod Hostýnem do Velehradu má celkovou délku 63 km. Závěrečná etapa stezky vede podél Baťova kanálu do Starého Města a do Velehradu.

Nato byla připravena trasa Svatý Kopeček (u Olomouce) - Svatý Hostýn z iniciativy Matice svatokopecké. V letošním roce (srpen 2012) se dokončuje trasa Velehrad - Sv. Antonínek (Ostrožská Lhota). Iniciátorem této trasy jsou Matice velehradská a Matice svatoantonínská.

Zajímá vás poutní turistika? Pak navštivte webové stránky www.poutni-stezky.cz, které jsou věnovány této problematice. Můžete se zde inspirovat k návštěvě zajímavé akce, projít si poutní trasy, nebo získat informace o přístupných sakrálních památkách.

Na webových stránkách Centrály cestovního ruchu východní Moravy www.vychodni-morava.cz naleznete řadu zajímavých typů a nápadů na výlety.

logaAutor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her

Filmová filharmonie nabídne koncert plný hudby z her.

Call of Duty, World of Warcraft nebo Final Fantasy – kultovní hry se teď představí trochu jinak. V hlavní roli bude...

Najdete na iDNES.cz