Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potřebujete půjčit peníze? I nebankovní úvěry mohou být výhodné

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Potřebujete nutně půjčku, ale banka Vám žádný úvěr nedá? Poradíme Vám, jak si snadno a rychle najít seriózní a výhodnou půjčku a to i pro ty, co mají záznam v registru dlužníků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Potřebujete půjčit peníze? I nebankovní úvěry mohou být výhodné | foto: Lemony trade s.r.o.

Půjčovat si peníze většinou není nic příjemného – většinou si lidé berou úvěr v situaci, kdy jejich finanční situace není dobrá a vyřizování půjčky je často docela zdlouhavý proces, kdy zájemce o úvěr musí předložit různé doklady nebo potvrzení a vyplnit řadu dokumentů. To platí jak pro banky, tak i pro některé nebankovní společnosti a týká se to zejména vyšších částek. V posledních letech se ale situace trochu změnila a spoustu úvěrů si můžete sjednat pohodlně přes internet, aniž byste museli kamkoliv chodit.

S nebankovními půjčkami souvisí spíše jiný problém – často jsou velmi nevýhodné a úrokové sazby, resp. RPSN (roční procentní sazba nákladů) jsou neúměrně vysoké. Přesto se ale i v nebankovním sektoru dají najít úvěry s rozumnými úroky a některé rychlé půjčky jsou dokonce i výhodnější než klasický bankovní úvěr.

Které nebankovní půjčky jsou nejlepší?

Vyznat se mezi bankovními úvěry je samo o sobě poměrně složité, u nebankovních půjček pak skoro nemožné – společností, které je poskytují je obrovské množství a neustále vznikají nové projekty. Přesto ale existuje způsob, jak snadno, rychle a bezpečně najít nebankovní půjčku, která Vám bude vyhovovat a která nebude zbytečně předražená. Řešením jsou specializované webové portály, jež se zaměřují na nezávislé srovnání půjček. Díky nim si můžete jednoduše porovnat jednotlivé nabídky a vybrat si tak úvěr, jenž bude nejlépe odpovídat Vašim požadavkům – ať už jde o výši půjčky, dobu splácení, úrokovou sazbu nebo jiné vlastnosti.

Jak poznat dobrou půjčku od nevýhodné nebo dokonce podvodné?

Zatímco u banky nemusíte řešit, zda je půjčka seriózní nebo ne, u nebankovních úvěrů už je situace složitější a hrozí nebezpečí že se stanete obětí podvodu. Prakticky denně můžeme v různých internetových diskusích číst smutné příspěvky od lidí, kteří někomu zaplatili vysoký poplatek a žádný úvěr nedostali. Pokud ale použijete některý z internetových srovnavačů půjček (k těm nejlepším patří např. Coolpůjčky.cz nebo Půjčkyhned.cz) nemusíte mít z ničeho obavy – všechny nabídky na těchto stránkách jsou pečlivě prověřovány a do srovnání jsou zahrnuty pouze ověřené a solidní společnosti.

Půjčku můžete dostat i se záznamem v registru

V poslední době jsou jedním z nejvíce žádaných typů úvěrových produktů tzv. půjčky bez registru. Jedná se o výhradně nebankovní úvěry, které mohou získat i žadatelé se záznamem v registru dlužníků. Tyto půjčky by se daly rozdělit do dvou skupin – jednak jsou to malé a rychlé úvěry, kde můžete získat pouze několik tisíc a to jen s krátkou dobou splatnosti (obvykle max. na měsíc), druhým příkladem jsou pak půjčky s ručením nemovitostí, kde už má žadatel šanci i na vysoké částky, i v řádu statisíců. U nich už je ale třeba dát do zástavy vlastní nemovitost, případně mít někoho, kdo za Vás bude svým majetkem ručit.

Nejvýhodnější jsou půjčky zdarma

Jednoznačně nejvýhodnějším řešením je půjčit si od nebankovní společnosti, která nabízí první půjčku zdarma. Takovýto typ úvěru poskytuje např. Zaplo.cz, Via SMS nebo Japonská půjčka, platí to ale pouze na první žádost. Jedná se pouze o malé a krátkodobé půjčky, pokud ale potřebujete např. tisícovku do výplaty, je to rozhodně nejlepší možnost.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako...

Další nabídka

Kurzy.cz

Posilující koruna znehodnocuje devizové rezervy. Silnějšímu kurzu brání spekulan...
Posilující koruna znehodnocuje devizové rezervy. Silnějšímu kurzu brání spekulan...

„Navyšování úrokových sazeb a dobré výsledky tuzemského hospodářství posilují kurz koruny. Koruna je však po devizových... celý článek

Najdete na iDNES.cz