Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poslední šance získat dotace na úspory energií

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dne 2. května 2012 byla vyhlášena výzva programu Eko-energie k získání dotace na úspory energií. Program podporuje aktivity podnikatelů v oblasti snižování energetické náročnosti výroby, vyššího využití obnovitelných a druhotných zdrojů a jejich udržitelný růst či spotřeby primárních energetických zdrojů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poslední šance získat dotace na úspory energií | foto: eNovation s.r.o.

Díky dotacím ušetříte až polovinu nákladů

Mezi cíle programu Eko-energie patří především snižovat energetickou náročnost výroby, využít potenciál energetických úspor a druhotných energetických zdrojů, omezit závislost na dovozu energetických komodit, snížit spotřebu fosilních paliv a zvýšit využití obnovitelných zdrojů energie.

V souladu s těmito cíli podporuje program Eko-energie dva typy aktivit:

1. Zvyšování účinnosti při výrobě, přenosu a spotřebě energie (úspory energie)
2. Využití obnovitelných a druhotných energetických zdrojů

Konkrétně jsou podporovány především následující aktivity:

 • malé vodní elektrárny(výstavba či rekonstrukce) 
 • zateplování objektů
 • modernizace zařízení na výrobu energie
 • rekonstrukce tepelného hospodářství
 • zavádění měření a regulace
 • snižování energetické náročnosti ve výrobě (vyšší účinnost výrobních technologií)
 • využití odpadního tepla

Oproti minulé výzvě programu Eko-energie již nejsou podporovány např. bioplynové stanice, elektrárny na biomasu či solární panely.

Příjem registračních žádostí bude probíhat od 21. 5. 2012 do 8. 6. 2012 pro oblast obnovitelných zdrojů energie, a od 27. 6. 2012 do 4. 7. 2012 pro oblast úspor energie. Tato výzva je v aktuálním plánovacím období poslední, máte-li proto v plánu projekt, který by mohl být z tohoto programu podpořen, podejte žádost o dotace na úspory energií včas.

Program Eko-energie je obecně určen pro podniky všech velikostí prakticky bez odvětvového omezení, s výjimkou projektů malých vodních elektráren, kde mohou žádat pouze malé a střední podniky.

Samotná výše dotace závisí na velikosti podniku a typu projektu a pohybuje se v rozmezí 30 - 50 % tzv. způsobilých výdajů. Můžete tak získat dotaci ve výši 0,5 mil. Kč - 60 mil. Kč u malých vodních elektráren a 0,5 mil Kč - 30 mil. Kč u ostatních podporovaných aktivit.

Výdaje, na které se dotace vztahuje:

 • nákup pozemků (max 10% způsobilých výdajů), úpravy pozemk
 • inženýrské sítě a komunikace
 • projektová dokumentace stavby
 • inženýrská činnost ve výstavbě
 • rekonstrukce/modernizace (technické zhodnocení staveb)
 • novostavby či nákup staveb (pouze u malých vodních elektráren)
 • hardware a sítě
 • software, stroje, zařízení a data
 • publicita projektu

Jak se zařadit mezi úspěšné příjemce dotace na úspory energií

Klíčovou součástí plné žádosti a základem projektu je energetický audit. Energetický audit musí mít každý žadatel při podávání žádosti zpracovaný spolu s podnikatelským záměrem, který z něj vychází.

Zpracování obou materiálů je nicméně poměrně náročný proces, stejně tak jako samotná kompletace žádosti a orientace v elektronickém prostředí, přes které se žádosti odesílají a administrují.

Pro žadatele s menšími nebo žádnými zkušenostmi se strukturálními fondy EU je vhodné uvažovat o spolupráci s poradenskou nebo konzultační společností, která má s podáváním projektů určité zkušenosti a je schopna z celé řady nutných úkonů a dokumentů klást důraz na ty podstatné a vyvarovat se zbytečných chyb.

Společnost eNovation s.r.o. je přední poradenská společnost pro tento program s celkovou úspěšností schválených projektů 95 %. Zajistí pro vás komplexní služby od energetického auditu po celkovou administraci procesu získání dotace a jejího udržení.

Navštivte webové stránky www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace pro vaši společnost.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.