Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Poplatky za investice: s kým se vám vyplatí investovat?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Poplatky za transakce nemile ovlivňují vaše výnosy. Kolik zaplatíte vybraným online brokerům nebo bankám? S kým se vám investice vyplatí nejvíce? Čísla mluví jasně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Investice do akcií samozřejmě nejsou zadarmo. Za každý nákup a prodej akcií si brokeři či banky strhnou určité procento z objemu investice. Čím častěji tedy budete s akciemi manipulovat, tím více zaplatíte. Proto byste měli věnovat patřičnou pozornost výběru brokera, prostřednictvím kterého budete investovat.

Vždy byste měli znát jeho poplatkovou strukturu. V drtivé většině se poplatky stanovují procentně. Některé investiční společnosti si účtují poplatky i v případě realizovaného zisku.

Ještě více, než při zakoupení samotných akcií, zaplatíte při investici do akciových fondů. Účtují si vstupní poplatek, který se pohybuje kolem 3 - 6 %, a také každý rok ještě správcovský poplatek.

Neuvěřitelně nízké poplatky za investice

Na internetových stránkách společnosti DEGIRO můžete snadno porovnat poplatky s ostatními brokery či bankami. Při nákupu akcií například v USA zaplatíte na poplatcích u Fio banky 15,90 USD a u DEGIRO pouhých 1,20 – 2,00 USD. To znamená, že na realizaci zisku potřebuje investor s DEGIRO pohyb alespoň 0,24 - 0,40 %, zatímco u Fio banky je potřeba pohyb 3,18 %. Jinak dané akcie nejsou ziskové.

Za akcie německé Deutsche Bank za 10 000 eur zaplatíte na poplatcích u společnosti Brokerjet 19,95 euro, zatímco u DEGIRO pouhá 4 eura. Za akcie ČEZ v hodnotě 50 000 Kč zaplatíte společnosti Patria Online 225 Kč a DEGIRO jen 70 Kč.

Na poplatcích tak můžete značně ušetřit s online brokerskou společností DEGIRO, se kterou v mnoha případech zaplatíte až o 80 % méně než u jiných online brokerů. Díky tomu tak výrazně zvýšíte svůj výnos.

Transparentní poplatky a otevření účtu zdarma

Takto nízké poplatky může společnost DEGIRO nabídnout díky velkému objemu transakcí, který její klienti zobchodují. Tím DEGIRO dosahuje na lepší poplatky od burz a správců aktiv. „Také jsme mladou společností s nepřebujelou strukturou, neposkytujeme investiční poradenství, proto nepotřebujeme naše analytiky a specialisty na různé trhy. A dalším důvodem je, že jsme vyvinuli vlastní IT strukturu a software a nemusíme tak využívat drahé prostředníky,“ vysvětluje Gert Jan Holstege, ředitel sofijské pobočky DEGIRO, pod kterou spadá i český trh.

Zcela zdarma je u společnosti DEGIRO otevření účtu a poplatky jsou velice transparentní. Přesně tak víte, kolik za co platíte, a nečekají vás žádná nepříjemná překvapení.

Společnost DEGIRO je díky neuvěřitelně nízkým poplatkům a velkému množství investičních možností velkoobchodem pro investory, se kterým můžete bezpečně investovat v rámci jedné platformy na všech významných burzách po celém světě.

Více informací o brokerské společnosti DEGIRO najdete na www.degiro.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Máme 5 jeho hlavních předností

Uvažujete o realizaci kovaného plotu? Zde je 5 jeho hlavních předností

K modernímu bydlení ve vile či jakémkoli jiném typu rodinného domu patří stylový a funkční exteriér. Jeho základem by...

Bayer posiluje svou značku

Bayer posiluje svou značku

Dynamické, otevřené, osobní...To jsou aktuální atributy inovovaného loga společnosti Bayer. Jak CEO společnosti Werner...

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Kvalitní produkty Abbkine nabízí na českém trhu společnost BIOGEN Praha. V její nabídce najdete labeling kity,...

Najdete na iDNES.cz