Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Poličte na zloděje fotopast

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V letních měsících společně s dobou dovolených bohužel začíná i sezona vykrádání bytů. Ušetřené nebývají ani chatové oblasti či chalupy na odlehlejších místech nebo objekty, kde pobýváme nepravidelně. Policie u podobných typů krádeží zůstává často bezradná. Políčit na zloděje si však můžete i sami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poličte na zloděje fotopast | foto: BUNATY s. r. o.

Chcete-li ochránit svůj majetek, jako rozumná varianta se jeví fotopast. Fotopast reaguje na tepelný pohyb v zorném poli snímače a přistihne tak zloděje přímo při činu. Velký výběr prověřených značek fotopastí Acorn, ScoutGuard a KeepGuard s garancí nejnižších cen nabízí na svých stránkách www.e-fotopast.cz firma BUNATY s. r. o., specialista na lovecké a bezpečnostní kamery. 

Co je fotopast

Fotopast je automatické digitální zařízení, v podstatě něco jako běžný fotoaparát, které pořizuje denní i noční záznam statických snímků nebo videa. Aktivuje se spuštěním PIR čidla v okamžiku, kdy zaznamená pohyb člověka nebo zvířete. Jejich pohybový dosah činí přibližně 12 metrů. Velkou výhodou je, že fotopasti umí fotit i za úplné tmy, a to zcela neviditelně, tzn., že se v noci na fotopasti vůbec nic nerozsvítí ani minimálně! Proto nejdůležitějším parametrem při výběru fotopasti zůstává vlnová délka „neviditelného blesku“. 

Při ochraně majetku je potřeba zvolit fotopast se zcela neviditelným snímáním, která používá úplně neviditelný blesk. (Pozor! Na trhu jsou i levnější varianty fotopastí, které v noci svítí.) Jde o fotopasti, využívající v noci přísvitu LED diod o vlnové délce 940 nm. Lidským okem je není možné zachytit, zároveň jsou při pořizování snímků absolutně bezhlučné. U ostatních pastí s přísvitem 850nm se rozsvítí červené diody, které sice nevyruší zvěř, ale člověk je zaznamená. 

Fotografie a videozáznam

Fotopasti jsou vyráběny převážně se snímačem o rozlišení 12 megapixelů, s nímž lze pořídit velmi kvalitní fotografie. Každá fotopast zároveň umí natáčet i video sekvence. U některých fotopastí existuje i varianta duálního režimu, kdy nejdříve vznikne fotografie a poté se spustí video. U fotopastí se dají jednotlivé funkce nastavit velmi jednoduše - fotopasti dnes již mají menu kompletně v českém jazyce a nastavení je velmi jednoduché. Můžete se rozhodnout pro fotografie nebo video, doba snímání se dá v případě potřeby načasovat pouze na noční hodiny. Důležitou funkcí, která se dá upravit, je i nastavení prodlevy, aby fotopast nezachycovala každou změnu pohybu, ale naopak podle potřeby snímala dění po vteřinách nebo desítkách minut. 

Poličte na zloděje fotopast

Všechny fotopasti ukládají fotografie a video sekvence na SD kartu o velikosti 8GB, která pojme přibližně 8 000 fotografií nebo až 2 hodiny videosekvencí.

Prohlížení záznamů a možnosti GSM

Každá fotopast má integrovaný nebo externí LCD displej a fotografie se dají prohlédnout přímo na něm. Fotopast můžete rovněž připojit k počítači, případně z ní vyjmout SD kartu a do počítače ji vložit. Obsluha je stejná tak jako při používání digitálního fotoaparátu.

Fotopast GSM umožňuje okamžité odeslání pořízené fotografie na váš e-mail nebo telefon. V současné době existují dva možné způsoby odeslání snímku – buď formou MMS zpráv se stejnou sazbou jako při zasílání MMS z mobilu na mobil, nebo nastavením GSM fotopasti pomocí smtp serveru v případě nejnovějších fotopastí 5210MG, 5310MG, 6210MG a ScoutGuard 880MK 550M. V obou případech však musí být ve fotopasti vložená SIM karta stejně jako v mobilním telefonu. 

Jakou fotopast vybrat

K nejprodávanějším fotopastem v České republice patří fotopasti Acorn. Jejich výhodou je kompletní jednoduché menu v českém jazyce, kvalitní zpracování a velký přehledný displej. Disponují zároveň cela neviditelným nočním snímáním. Fotopasti z internetového obchodu e-fotopast.cz mají zelené maskovací provedení, proto lehce splynou s okolní přírodou. Pokud past zloděj přímo nehledá, nemá nejmenší šanci si jí všimnout. 

Poličte na zloděje fotopast

Fotopast pracuje na klasické tužkové baterie, které vydrží desítky dnů i měsíců, a její použití je velmi flexibilní. Může hlídat vchod u vašeho domu, ale v případě potřeby ji bez problémů přemístíte na chatu. Každé balení fotopasti obsahuje popruh pro přichycení fotopasti a kabel pro připojení k PC.

Firma BUNATY s. r. o. provozovatel serveru www.e-fotopast.cz  jako přední český distributor fotopastí pomáhá chytat zloděje v desítkách měst a obcí a jako dodavatel produktů spolupracuje rovněž s Policií ČR. Fotopasti Acorn a ScoutGuard, na které se zaměřuje, využívají myslivci, bezpečnostní složky i fyzické osoby. Pokud si vyberete fotopast od tohoto dodavatele, dostanete zdarma SD kartu 8GB, která není běžnou součástí balení. Firma zároveň poskytuje servis i poradenství a je zárukou, že zakoupíte originál, nikoliv napodobeninu. Více informací naleznete na e-fotopast.cz. 

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Z e-shopu mizí tuny ořechů i ovoce. Značka GRIZLY táhne tisíce zákazníků

Olomoucká firma GRIZLY.cz vsadila před čtyřmi lety na zdravý životní styl.

Internetový nákup zákazníky v Česku baví. Je totiž pohodlný a šetří čas. Boom nakupování po síti zažívá nyní i...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Najdete na iDNES.cz