Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pojištění GAP pomůže při odcizení vozu i totální škodě

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Rádi byste si pořídili nové vozidlo, ale máte strach, že vám ho někdo z parkoviště před domem ukradne? Díky pojištění GAP můžete obavy hodit stranou. V případě škody si za peníze od pojišťovny bez problémů pořídíte automobil zcela nový.

Pojištění GAP pomůže při odcizení vozu i totální škodě. | foto: ČTK

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bez povinného ručení vůz na silnici nesmí, avšak ne vždy jen pojištění odpovědnosti z provozu vozidla stačí. Především u dražších a nových automobilů je vhodné neopomínat také na havarijní pojištění, ke kterému lze sjednat speciální doplňkové připojištění GAP.

Co je to pojištění GAP?

Zkratka GAP vychází z anglického názvu Guaranteed Asset Protection, což v českém překladu znamená Garantovaná ochrana majetku. Pojištění GAP zajistí, aby se hodnota nového automobilu nesnižovala po dobu tří let.

Havárie ani krádež vás o všechny úspory nepřipraví

Jestliže si už nějaký ten pátek na nové vozidlo šetříte, nebo jste si kvůli němu sjednali půjčku, pak vás nejspíš kromě odcizení děsí i totální havárka. Máte-li sjednané klasické povinné ručení a havarijní připojištění, vyplatí vám pojišťovna obvyklou cenu. Tou se rozumí cena, kterou měl automobil těsně před pojistnou událostí. K tomu navíc je nutné od této ceny odečíst i domluvenou spoluúčast.

Pokud ale máte sjednané připojištění GAP, máte nárok na doplacení rozdílu mezi tržní a původní cenou, a to nehledě na zbylé pojistky a spoluúčast. Pojišťovna vám vyplatí tu částku, za kterou jste automobil pořizovali, ať už máte sjednané nejlevnější povinné ručení či havarijní pojištění. Díky tomu si budete moci koupit vozidlo stejné hodnoty.

Příklad

Pan Novotný si koupil nové vozidlo v hodnotě 500 000 Kč, během tří let jeho hodnota klesla na 350 000 Kč. Po zhruba třech letech od pořízení byl panu Novotnému automobil ukraden. Od pojišťovny má nárok na částku 350 000 Kč, která je ale ještě ponížena o spoluúčast. Naštěstí pan Novotný si k havarijnímu pojištění sjednal i produkt GAP, a tak získá rovných 500 000 Kč.

Jak a kde doplňkové připojištění GAP sjednat?

Doplňkové připojištění GAP se vyplatí především při koupi nového auta a při pořízení vozu na úvěr. I přestože se jedná o poměrně nový produkt, najdete ho v nabídce řady pojišťoven, jako jsou např. Kooperativa, Generali, Uniqa, Česká pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Allianz.

Každá pojišťovna má své podmínky, některé navíc nabízí produkt ve více verzích, i proto se vyplatí zjistit si, co všechno doplňkovým připojištěním získáte. Pokud už automobil máte někde pojištěný, oslovte jako první svou domovskou pojišťovnu. Pamatujte ale na to, že máte-li uzavřenou pouze smlouvu o povinném ručení, budete si muset sjednat i smlouvu o havarijním pojištění.

Nejčtenější

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Nový král levných telefonů je tady! Na trhu je Honor 7S

Značka smartphonů Honor na náš trh uvedla trhák střední třídy. Honor 7S je v současnosti nejmenším Honor modelem vůbec...

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Kdo ovládne finále? Vsaďte si na MS a získejte 1 000 Kč zdarma

Francie vs. Chorvatsko

Je tady netrpělivě očekávaný vrchol! Kdo ovládne finále MS 2018? Vstupte do největší komunity sázkařů a vyzvedněte si...

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

Top nápady, díky kterým vytvoříte perfektní kancelář

V práci trávíme minimálně třetinu života. Právě proto byste měli klást důraz na to, abyste se v práci cítili co...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie!

Akcie fotbalových klubů Juventus Turín nebo Borussia Dortmund můžete spolu s dalšími atraktivními zahraničními akciemi...

Pojištění GAP pomůže při odcizení vozu i totální škodě

Pojištění GAP pomůže při odcizení vozu i totální škodě.

Rádi byste si pořídili nové vozidlo, ale máte strach, že vám ho někdo z parkoviště před domem ukradne? Díky pojištění...

Najdete na iDNES.cz