Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pohřební ústav Pegas CZ umožní rozloučit se podle vašich představ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Pohřební ústav Pegas CZ s.r.o. nabízí kompletní pohřební služby, jejichž nedílnou součástí je zajištění posledního rozloučení v obřadní síni, kostele nebo například na hřbitově před pohřbením do hrobu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohřební ústav Pegas CZ umožní rozloučit se podle vašich představ

S odchodem vašeho blízkého pomáhá vyrovnat se Pohřební ústav Pegas CZ

Každý zesnulý má právo na naši úctu a důstojný odchod ze života. Pohřební ústav Pegas CZ ví, že je velmi důležité, abychom se rozloučili s tím, koho jsme ztratili. Člověk by si měl prožít pohřební rituál, který je více, než pouhým uznáním faktu smrti a uzavřením jedné životní etapy. Umožní lidem setkání, projevení zájmu, citů a prožití vzájemné blízkosti a podpory.

Pozůstalí, kteří se během pohřebního rituálu naplno oddají svému smutku a dovolí lidem kolem sebe projevit jim svoji podporu, soucítění a lásku v jejich obtížné situaci, mají lepší šanci smutek zdravě prožít, ukončit a najít poté nový smysl vlastního bytí.

Pohřební ústav Pegas CZ umožní rozloučit se podle vašich představ

Pohřeb podle svých představ u Pohřebního ústavu Pegas CZ

Člověk má právo uspořádat pohřeb dle svých představ, které mu umožní se postupně vyrovnat s osobní ztrátou, doplnit jej některými osobitými či netradičními prvky, požádat o pomoc s přípravami ostatní členy rodiny i přátele. Církevní či civilní pohřeb by měl být v souladu s vlastním přesvědčením.

Pouze takový pohřební rituál umožní smysluplné truchlení, které vede ke smíření s úmrtím milovaného blízkého, pomůže uznat realitu smrti, umožní vzpomínání na zesnulého v okruhu blízkých, vytvoření nové identity a hledání nového smyslu života a v neposlední řadě zajistí trvalou podporu ze strany ostatních.

„Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas.
Je čas rození i čas umírání, je čas plakat i čas smát se,
 čas truchlit i čas se radovat, čas mlčet i čas mluvit.
Všechno má určenou chvíli a veškeré dění pod nebem svůj čas……“

Informace důležité pro výběr obřadní síně a pohřbu

Pro vaši lepší orientaci v nabídce a usnadnění výběru obřadní síně uvádí Pohřební ústav Pegas CZ stručný přehled nabízených prostor:

 • Ústřední obřadní síň na Olšanských hřbitovech
  Síň s kapacitou pro 100 smutečních hostů, z toho 40 míst k sezení.
  K dispozici je reprodukovaná hudba, řečník, fotograf, v zimních měsících vytápěno.
 • Velká obřadní síň krematoria Strašnice
  Síň pro větší počet účastníků s kapacitou až pro 200 smutečních hostů, z toho 63 míst k sezení, v ceně síně je živá hudba (na přání možno i reprodukovaná). V zimních měsících vytápěna.
 • Malá /Baxova/ obřadní síň krematoria Strašnice
  Síň s kapacitou pro 56 smutečních hostů, z toho 24 míst k sezení. K dispozici je reprodukovaná hudba, v zimních měsících vytápěno.
 • Obřadní síň krematoria v Motole
  Síň s kapacitou pro 95 smutečních hostů, z toho 40 míst k sezení.
  V ceně síně je reprodukovaná hudba i řečník, v zimních měsících vytápěno.
 • Nová obřadní síň na Olšanských hřbitovech
  Síň s kapacitou pro 56 osob, z toho 23 míst k sezení, k dispozici je reprodukovaná hudba,
  v zimních měsících vytápěno.
 • Vinohradská obřadní síň
  S kapacitou pro 50 smutečních hostů, z toho 32 míst k sezení.
  K dispozici je reprodukovaná hudba. V zimě není vytápěna.
 • Kaple sv. Václava na Vinohradském hřbitově
  Síň s kapacitou pro 40 smutečních hostů, z toho 20 míst k sezení.
  K dispozici je reprodukovaná hudba, v zimních měsících nevytápěno.

Na co také brát zřetel při výběru obřadní síně a rozloučení

Při výběru vhodné obřadní síně je dobré vzít v úvahu kromě odpovídající kapacity síně i různé další detaily, např. zda rakev po obřadu zajíždí či se pouze zatahuje opona, zda je k dispozici hudba živá či reprodukovaná, bude-li přítomen fotograf, zda ponechat či nechat odstranit stálou květinovou výzdobu, zda využít služeb řečníka, budou-li k dispozici kondolenční listy či kniha apod.

Pohřební ústav Pegas CZ umožní rozloučit se podle vašich představ

Pracovníci Pohřebního ústavu Pegas CZ vám jsou při výběru nápomocni svoji odbornou radou.

Důležitou součástí plánování posledního rozloučení jsou v neposlední řadě květinové dary, které dotváří celkovou atmosféru a jsou naším projevem úcty a posledním poděkováním zesnulému. Obvykle sestávají z kytice na rakev, věnců, kyticí na položení ale i z nejrůznějších jiných vazeb, které nemusí být nutně smuteční.

Pohřební ústav Pegas CZ zajišťuje i církevní pohřby a pohřby do hrobu
Církevní pohřby se konají za účasti duchovního v souladu se zvyky a předpisy jednotlivých náboženství. Mohou probíhat v kostele, v kapli, v obřadní síni či přímo u hrobu, do kterého je zesnulý poté uložen. 

Je možná přímá účast pozůstalých při některých úkonech či rituálech, kterými mohou vzdát poctu zesnulému, jako je čestná stráž u rakve, vynášení rakve z kostela, smuteční průvod k hřbitovu, pomoc při spouštění rakve do hrobu apod. Před uložením zesnulého do hrobu k věčnému spánku je možné provést poslední rozloučení v obřadní síni, v kostele, v kapli na hřbitově nebo přímo u hrobu.

V Praze je celkem 29 hřbitovů spravovaných Správou pražských hřbitovů, kde je možné uložit rakev do hrobu /provádí se výkop a rakev je uložena do země/ nebo hrobky /zděná podzemní stavba/, v případě kremace lze stejným způsobem uložit urnu. Urnu je rovněž možné umístit do urnových hrobů či kolumbárií, provést rozptyl nebo vsyp popela na pietní loučce vybraného hřbitova.

Podrobnější informace o Pohřebním ústavu Pegas CZ a kompletní nabídku služeb s praktickými informacemi pro pozůstalé najdete na internetové adrese www.pohrebpegas.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.