Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohlreich a spol. budou už za pár dní na Apetit Festivalu v Plzni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jeden z nejpopulárnějších českých kuchařů se za pár dní chystá do Plzně a jeho cílem bude i letos největší gurmánská akce na západě Čech Apetit Festival 2014. Zdeňka Pohlreicha letos doplní další známá jména jako Paulus, Navrátil nebo Koukolíček.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohlreich a spol. už za pár dní na Apetit Festivalu v Plzni | foto: Plzeňský kraj

O víkendu 17. a 18. května je areál za OC Plaza vyhrazen vybraným pokrmům, vynikajícímu pivu a vínu a hlavně tisícům návštěvníků, kteří přijdou podráždit své chuťové pohárky a také se pobavit.

Apetit Festival 2014 bude letos opět o něco větší, pohodlnější, chutnější a zábavnější. Loňská rekordní návštěvnost pořadatele motivovala k dalším vylepšením. 

Pohlreich a spol. už za pár dní na Apetit Festivalu v Plzni

Pohlreich a spol. už za pár dní na Apetit Festivalu v Plzni

"Pečlivě jsme vybírali kuchařské hvězdy, které vystoupí se svojí show na hlavním pódiu. Zdeněk Pohlreich je už taková stálice festivalu, ale letos jsme pozvali také kuchaře oceněného michelinskými hvězdami Romana Pauluse nebo rytíře francouzského řádu Chaine des Rotisseurs za gastronomii Dalibora Navrátila. U Čechů oblíbené italské pokrmy bude připravovat rodilý Ital, šéfkuchař a majitel několika italských restaurací Riccard Lucque,“ říká Petr Jirásek z pořádající agentury Pigs Production. 

Jako každý rok i letos byly osloveny TOP restaurace a pivovary, které se utkají o přízeň návštěvníků a také o získání titulu "Západočeská restaurace roku 2014“ a "Pivo Apetit Festivalu Plzeň 2014“. 

"Návštěvníci budou mít možnost svými hlasy zvolit restauraci, kde jim nejvíce chutnalo. Abychom zjednodušili výběr toho, co na festivalu ochutnat, jsou na webu www.apetitfestival.cz zveřejněna veškerá menu soutěžních i nesoutěžních restaurací včetně fotografií jídel. V letošním ročníku přibylo pět nových restaurací a tři pivovary. Novinkou je také soutěž Food cup Czech Specials, která si klade za cíl prezentaci kulinářského bohatství České republiky. Zúčastní se jí restaurace U Salzmannů, Švejk a Stará Sladovna, které jsou zařazeny do projektu Czech Specials. Tyto restaurace připraví soutěžní pokrm inspirovaný jednou z typických surovin západočeského regionu,“ doplňuje Jirásek.

Nouze nebude ani o netradiční kuchyni, a to v podání Petra Koukolíčka, který bude v molekulární kuchyni připravovat nitrokapučíno s jablečným štrúdlem nebo parmskou šunku jako kaviár. Netradiční bude také nabídka živých květů z Kantýny Fresh Bistro nebo opékaný hmyz restaurace Šach-Mat.

Soutěžit budou ovšem nejen prestižní restaurace, ale také studenti, kteří se na kariéru v kuchyni teprve připravují. Od počátku festivalu je s ním totiž spojena soutěž studentů středních škol "Vaříme s Regionální potravinou Plzeňského kraje“. Praktické finálové kolo se uskuteční v sobotu 17. května, kdy žáci vybraných středních škol budou vařit a porota, v níž vedle kuchařských hvězd v čele se Zdeňkem Pohlreichem zasedne i náměstek hejtmana Plzeňského kraje Václav Šimánek a předseda Krajské agrární komory Plzeň Jaroslav Šíma, bude připravené pokrmy ochutnávat a hodnotit.

Pohlreich a spol. už za pár dní na Apetit Festivalu v Plzni

Zábavní program letos obstarají komici z pořadu Na stojáka a o hudební zpestření se postará YOYO band nebo kapela Vltava. Rozšířené odpočinkové zóny, farmářské potraviny, vybraná vína, voňavá káva, dezerty, koktejly či regionální speciality, to vše najdou milovníci dobrého jídla a pití na Apetit Festivalu v Plzni. 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Najdete na iDNES.cz