Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Navštívili jsme unikátní park pro rodiny s dětmi CreativeWorld, kde hlavní roli hraje tvorba, pohádky, poznání a vynikající čerstvé potraviny přímo od farmářů. Milena Krčálová, jedna ze zakladatelek tohoto zábavního areálu, nám povyprávěla o vzniku a poslání parku CreativeWorld.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld | foto: CreativeWorld

Co vás vedlo k nápadu založit si vlastní park pro celé rodiny?

S mou kamarádkou a společnicí Helenou Neumannovou jsme obě mámy a nebavilo nás chodit s dětmi do kuliček v dětských koutcích. Žádná lepší zábava tady nebyla. A protože jsme obě akční, řekly jsme si, že něco uděláme samy. Chtěli jsme děti něco naučit a čerpat přitom z bohatých pohádek, kterými naše země oplývá. Toužily jsme dětem něco předat.

Milena Krčálová & Helena Neumannová

Milena Krčálová & Helena Neumannová

Naším snem byl stálý areál, ale to nám ze začátku nevyšlo. Proto vznikl náš mobilní Park Tři Věže, se kterým fungujeme už šestým rokem. Vše jsme si zainvestovaly samy, vložily do toho vlastní úspory a celé jsme to vybudovaly vlastníma rukama. 

Jaký byl první krok vašeho nového počinu?

Akce jsme začaly pořádat v roce 2009 na hradě Točník, jehož kastelánka je naše dlouholetá kamarádka, akcí vítáním jara. Děti si pletly pomlázky a navštěvovaly naučná stanoviště. Přinesly jsme tak na hrad něco nového a netypického, protože se na hradech potkáváte především se zábavou typu šermířských turnajů. Od té doby jsme se začali rozrůstat a vymýšlet nové věci a postupně byla akce od akce lepší a lepší.

Na Točníku jsme působily celý rok a poté jsme začaly přemýšlet, co dál. Cesty nás svedly dohromady s Asociací soukromých zemědělců, kteří už delší dobu koketovali s myšlenkou přiblížení lidem kvalitní produkty z farem. Fungovaly zde farmářské trhy, ale na nich se bavili jen dospělí, zatímco děti se nudily. S farmáři jsme se tak domluvili, že neuděláme trhy, ale slavnosti.

Po komunismu se farmářům navrátily ruiny, ze kterých dokázali vybudovat úžasné statky na úrovni evropských farem. Ta píle celých rodin, které se semknuly a začaly pracovat na obnově, je obdivuhodná. Cílem slavností tedy bylo ukázat, z jakých nesnází je člověk schopen vybudovat něco, na co můžeme být všichni hrdí. 

Jak začínala vaše spolupráce s farmami?

Tři roky jsme jezdili po farmách a ukazovali jejich krásy. Když ochutnáte smetanu z farmy a smetanu z obchodu, tak poznáte ten rozdíl. Pořádali jsme také program naučných stezek, snažili jsme se nejen ukázat farmy, ale také navrátit dětem hrdost k venkovu i cit k práci a ukázat, že existuje spousta řemesel, která nás odjakživa obklopovala.

Vybudovali jsme čtyři naučné stezky, kde jsme se snažili představit daný kraj a farmu, a do stezek jsme zakomponovali rostlinnou výrobu, takže děti viděly, jaké obilí farma pěstuje, a to jako rostlinu i zrno. 

Můžete nám tyto stezky přiblížit?

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Se Stezkami národního bohatství a kulturního dědictví pracujeme i nadále. Děti v nich zapojují všechny smysly a zábavnou formou se tak něco nového naučí. Snažíme se vše dělat sezónní, využívat toho, co nám dává daný měsíc, každý svátek i tradice.

Zrakem poznávají různé rostlinky, přírodniny, dary polí, luk a hájů, čichem bylinky a koření, hmatem přírodniny a sluchem ptáčky. Chutí vnímají zdravou svačinku, kterou si samy připraví, například z mléka z farmy a ovesných vloček. Když se dětí zeptáme, z čeho jsou ovesné vločky, odpoví nám, že z obchodu. Snažíme se je naučit znát naše plodiny.

Pro děti připravujeme vše čerstvé, když máme rybí pomazánku, tak je opravdu z čerstvých ryb. Se svým programem jezdíme do škol i školek a tam zjišťujeme, že si děti neumí ani namazat chléb. To si u nás všechno vyzkouší. Celou stezku se snažíme mít česko-anglickou a všude se děti dozví odpovědi.  

Stezku Národního bohatství si děti mohou projít i tady v CreativeWorld

Ano, máme tady stezku Národního bohatství a zároveň jsme chtěli českého vodníka, ježibabu a vílu, takže zde máme i tři pohádková stanoviště, ve kterých se děti snaží získat poklad, který si mohou ukrýt do pohádkového obalu. U vodníka je to hrneček na dušičky, u ježibaby to jsou drahokamy, které si dávají do truhličky a u víly je to mušlička, do které si dávají kytičky a korálky, ze kterých si mohou vyrobit i nějaký šperk.

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Jak název napovídá, CreativeWorld je především svět tvorby. V čem se lišíte od tvoření ve školce nebo škole?

Přestože si děti tvoří ve škole nebo v různých dílničkách, naše tvorba je trošku náročnější ve smyslu, že děti netvoří jen z papíru, lepidla a pastelek, ale když si u nás koupí kreativní balíček, tak v něm mají hodnotný dárek, se kterým si mohou vyzdobit pokojíček, ozdobit mamince stůl, vytvořit krásnou květinovou výzdobu...

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Pohádky, poznání a zábavu pro celou rodinu nabízí CreativeWorld

Využíváme různé materiály od drátků, přes filc, polystyren, ovčí rouno a přírodniny všeho možného druhu. Ukazujeme jim různé techniky a materiály, se kterými se ve školce nebo škole nemohou setkat právě proto, že je to nákladné.

Chceme také, aby prožitek byl společný, aby se zde bavily nejen děti, ale i jejich maminky nebo babičky. Naučná stezka je tak přizpůsobená nejen nejmenším dětem, ale aby si z ní nějaké vědomosti a zábavu odnesl i dospělý člověk. 

Nabízíte zde také speciality přímo od farmářů.

K tomu, aby zde bylo návštěvníkům dobře, určitě dobré jídlo a pití patří. Nechtěli jsme být jako všichni ostatní, kteří mají jen párky v rohlíku, langoše a vafle. Využíváme produkty farem, se kterými spolupracujeme, a díky Rybářství Kolář z Vysočiny můžeme lidem nabídnout speciality z českých čerstvých ryb. Nabízíme tak například výborné hranolky ze pstruha, rybí guláš a speciality na grilu.

Máme i studený bar, kde nabízíme výborné bagety a veselé chlebíčky. Všechno je z čerstvých surovin, pokud to jde, bereme produkty z farem, aby každá ta dobrota měla svůj původ. 

CreativeWorld

Unikátní areál pro rodiny s dětmi CreativeWorld najdete na pražském Zličíně. Je otevřen celoročně a neplatí se zde vstupné. Každý si vždy zaplatí jen takový program, na který má právě náladu. Můžete sem zajít i třeba jen na dobrý oběd, narozeninovou oslavu nebo si užít týden tvorby na příměstském táboře.

Více informací o CreativeWorld najdete na www.creativeworld.cz.

 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Češi mohou i letos třídit své odpady také na tuzemských sjezdovkách

Na Dolní Moravě a v dalších 4 vybraných areálech mohou lidé třídit své odpady...

Třídění odpadů mají Češi v krvi. Díky tomu se v této disciplíně stále zlepšují – rok od roku třídí víc, lépe a...

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Jedinečný zážitek, Jizerská 50 se pojede nejdříve pod hvězdami a pak tradičně

Mimořádné sportovní dobrodružství nabízí legenda mezi českými závody v běhu na lyžích, Jizerská 50. Ta nejdříve první...

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Najdete na iDNES.cz