Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podzemní rozvaděče firmy Langmatz slouží i na Pražském hradu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Klatovská firma LIC technika dodává unikátní polykarbonátové podzemní rozvaděče, zemní kabelové šachty a signalizační techniku německé společnosti Langmatz.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu | foto: LIC Technika

Plasty změnily svět

Rozvoj technologie zpracování plastů v druhé polovině 20. století přinesl změny v řadě oborů. V roce 1963 založil Hanz Langmatz v německém Garmisch-Partenkirchenu svůj závod LIC Langmatz Industrie Chemie a od počátku se věnoval zpracování a využití polyethylenu a posléze i polykarbonátu pro telekomunikace, elektro rozvody aj. V roce 1998 zahájila v Klatovech provoz dceřiná společnost LIC technika, která obsluhuje český a slovenský trh produkty Langmatz, produkty vysoké technické úrovně a kvality.

Lehčí, odolnější a přátelské vůči přírodě

Skutečnou revoluci pro systémová technická řešení elektrotechnických produktů znamenala 3D-ribFrame technologie. Díky tomuto postupu vynikají výrobky dodávané firmou LIC technika nejen nízkou hmotností a extrémní pevností, ale také odolností proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. To vše spolu s mimořádnou variabilitou příznivě ovlivňuje náklady na dopravu, montáž a tím i výslednou cenu všech typů staveb.

Při výrobě šachet a rozvaděčů LIC jsou používány recyklovatelné materiály, za což mateřská společnost LIC Langmatz obdržela v roce 2015 prestižní ocenění GreenTec Award.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu

Šachty postavené za chvíli

Zemní kabelové šachty LIC z polykarbonátu vyrobeného za pomoci 3D-ribFrame technologie snesou zatížení až 40 tun. Nabídka šachtových prvků obsahuje ucelený modulární systém, který výrazně zjednodušuje projektovou přípravu i samotnou výstavbu díky připraveným průchodovým místům již z výroby. Šachty LIC proto představují pevnou a flexibilní alternativu k betonovým kabelovým šachtám.

Kabelové šachty jsou na stavbu dodávány již v připraveném uspořádání k montáži, přičemž přetrasování stávajících kabelovodů je díky otevřeným šachtovým rámům velmi jednoduché. Šachty se snadno integrují do stávajícího terénu, protože jsou dle projektového zadání vybaveny šachtovými poklopy v různých materiálových provedeních – od litiny, přes beton a slzičkový plech, až po zadlážditelné poklopy. Samozřejmostí je ochrana šachet před neoprávněným vstupem.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu

Z Klatov do celé republiky

Rok od roku roste množství realizací, kde byly během stavby či rekonstrukce využity podzemní rozvaděče LIC. Nejznámější budou bezesporu zahrady Pražského hradu, depo závodního okruhu v Mostě a řada náměstí. Mezi nejnovější realizace patří například šachty pro energetický přívod nové stáčecí linky Plzeňského Prazdroje, která bude uvedena do provozu v červenci letošního roku.

Rozvaděče představují profesionální a elegantní řešení pro připojení elektrické sítě, vodovodu i kanalizace v místech konání kulturních akcí. Odpadá tak nutnost instalovat provizorní rozvody, protože podzemní rozvaděče fungují jako podlahová přípojka v exteriérovém provedení.

Mimo kabelových šachet a podzemních rozvaděčů dodává klatovská společnost LIC technika kabelové skříně a sokly, stožárové svorkovnice a doplňky, držáky kabelů, tlumiče hluku a vibrací a také prvky dopravní signalizace, s kterými se setkávají na přechodech a křižovatkách obyvatelé českých měst. Kompletní nabídku výrobků naleznete na www.lic.cz.


Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Léty budovaná síť přepravních linek Gebrüder Weiss

Historie společnosti Gebrüder Weiss sahá více než 500 let zpět. Proto i síť přepravních linek je budována již po...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Jaké všechny produkty Abbkine nabízí společnost BIOGEN Praha?

Kvalitní produkty Abbkine nabízí na českém trhu společnost BIOGEN Praha. V její nabídce najdete labeling kity,...

Najdete na iDNES.cz