Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podzemní rozvaděče firmy Langmatz slouží i na Pražském hradu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Klatovská firma LIC technika dodává unikátní polykarbonátové podzemní rozvaděče, zemní kabelové šachty a signalizační techniku německé společnosti Langmatz.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu | foto: LIC Technika

Plasty změnily svět

Rozvoj technologie zpracování plastů v druhé polovině 20. století přinesl změny v řadě oborů. V roce 1963 založil Hanz Langmatz v německém Garmisch-Partenkirchenu svůj závod LIC Langmatz Industrie Chemie a od počátku se věnoval zpracování a využití polyethylenu a posléze i polykarbonátu pro telekomunikace, elektro rozvody aj. V roce 1998 zahájila v Klatovech provoz dceřiná společnost LIC technika, která obsluhuje český a slovenský trh produkty Langmatz, produkty vysoké technické úrovně a kvality.

Lehčí, odolnější a přátelské vůči přírodě

Skutečnou revoluci pro systémová technická řešení elektrotechnických produktů znamenala 3D-ribFrame technologie. Díky tomuto postupu vynikají výrobky dodávané firmou LIC technika nejen nízkou hmotností a extrémní pevností, ale také odolností proti povětrnostním vlivům, vysoké teplotě i chemickým látkám. To vše spolu s mimořádnou variabilitou příznivě ovlivňuje náklady na dopravu, montáž a tím i výslednou cenu všech typů staveb.

Při výrobě šachet a rozvaděčů LIC jsou používány recyklovatelné materiály, za což mateřská společnost LIC Langmatz obdržela v roce 2015 prestižní ocenění GreenTec Award.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu

Šachty postavené za chvíli

Zemní kabelové šachty LIC z polykarbonátu vyrobeného za pomoci 3D-ribFrame technologie snesou zatížení až 40 tun. Nabídka šachtových prvků obsahuje ucelený modulární systém, který výrazně zjednodušuje projektovou přípravu i samotnou výstavbu díky připraveným průchodovým místům již z výroby. Šachty LIC proto představují pevnou a flexibilní alternativu k betonovým kabelovým šachtám.

Kabelové šachty jsou na stavbu dodávány již v připraveném uspořádání k montáži, přičemž přetrasování stávajících kabelovodů je díky otevřeným šachtovým rámům velmi jednoduché. Šachty se snadno integrují do stávajícího terénu, protože jsou dle projektového zadání vybaveny šachtovými poklopy v různých materiálových provedeních – od litiny, přes beton a slzičkový plech, až po zadlážditelné poklopy. Samozřejmostí je ochrana šachet před neoprávněným vstupem.

Podzemní rozvaděče z Langmatzu slouží i na Pražském hradu

Z Klatov do celé republiky

Rok od roku roste množství realizací, kde byly během stavby či rekonstrukce využity podzemní rozvaděče LIC. Nejznámější budou bezesporu zahrady Pražského hradu, depo závodního okruhu v Mostě a řada náměstí. Mezi nejnovější realizace patří například šachty pro energetický přívod nové stáčecí linky Plzeňského Prazdroje, která bude uvedena do provozu v červenci letošního roku.

Rozvaděče představují profesionální a elegantní řešení pro připojení elektrické sítě, vodovodu i kanalizace v místech konání kulturních akcí. Odpadá tak nutnost instalovat provizorní rozvody, protože podzemní rozvaděče fungují jako podlahová přípojka v exteriérovém provedení.

Mimo kabelových šachet a podzemních rozvaděčů dodává klatovská společnost LIC technika kabelové skříně a sokly, stožárové svorkovnice a doplňky, držáky kabelů, tlumiče hluku a vibrací a také prvky dopravní signalizace, s kterými se setkávají na přechodech a křižovatkách obyvatelé českých měst. Kompletní nabídku výrobků naleznete na www.lic.cz.

Nejčtenější

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Sakura mezi šestnácti nejlepšími stavbami světa

Rezidence Sakura skupiny T.E se probojovala mezi 16 nejlepších staveb světa v kategorii Residential – Future Project...

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod

Přechod na DVB-T2 můžete vyřešit snadno. S O2 TV získáte plno výhod!

Televizní vysílání čekají dramatické změny, na které se můžete připravit s předstihem.

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Deset důvodů, proč jsou datovky lepší než maily a dopis

Jen málokdo z nás si libuje v komunikaci se státní správou. Úředníci bývají často přehlceni a na jejich odpověď se...

Nová válcovna slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin i pracovní místa

Nová válcovna za 1,4 miliardy slibuje bezodpadovou výrobu podlahovin

Společnost Fatra pokračuje v realizaci výstavby nové válcovny. Od listopadové prohlídky staveniště se mnohé změnilo a...

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

S O2 TV se přechodu na DVB-T2 bát nemusíte.

Těšit se můžete i na větší množství sportu.

Další z rubriky

ALPINE PRO: značka, která pronikla až na stupně olympijských vítězů

ALPINE PRO: značka, která pronikla až na stupně olympijských vítězů

Když Václav Hrbek a Vladislav Fedoš zakládali v roce 1998 novou značku sportovního oblečení, netušili, že jejich ALPINE...

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie

Soutěžte s Patrií a užijte si zápas fotbalového Juventusu nebo Borrusie!

Akcie fotbalových klubů Juventus Turín nebo Borussia Dortmund můžete spolu s dalšími atraktivními zahraničními akciemi...

Značky kvality českých výrobků, kterým můžete věřit

Značky kvality českých výrobků, kterým můžete věřit

Dnes je k dostání široká nabídka zboží. Jak si ale vybrat produkt, kterému můžeme věřit? Pomohou nám značky kvality...

Najdete na iDNES.cz