Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý podnikatel, ať již nový nebo s dlouholetými zkušenostmi, jednou začínal a řešil otázku, jak získat finance pro svoji firmu, jaké zvolit provozní financování, jak zajistit úhradu pohledávek. Řešením je podnikatelský factoring.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem! | foto: Bibby Financial Services, a.s.

Jak rozeběhnout své podnikání? Zkuste podnikatelský factoring

Zásadním problémem pro malé firmy, nově založené i etablované na trhu, jsou provozní zdroje a kapitál potřebný na systematické fungování firmy. Banky se k financování malých a nově založených firem staví s velkou dávkou nedůvěry, o půjčce jsou ochotny hovořit paradoxně až tehdy, když firma prokáže, že je schopna fungovat i bez bankovního financování.

Pro přístup k bankovnímu financování potřebuje podnikatel prokázat dvě úplná daňová období a často naráží na podmínky, které není schopen splnit. Existují však i jiné možnosti financování umožňující rozeběhnout podnikání v takovém rozsahu, aby bylo rentabilní a vytvářelo zisk. Jedním z těchto způsobů je podnikatelský factoring pro malé firmy.

Pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma

Jedná se o formu provozního financování, vytvořenou speciálně pro malé a nově založené firmy s nízkým obratem (300 000 Kč měsíčně) nebo bez bankovní historie. Více info www.bibbyfinancialservices.cz.

Podstatné je, aby šlo o firmu podnikající v režimu B2B (business-to-business), tedy firmu, která svoje výrobky nebo služby prodává firmám a nikoliv běžným retailovým klientům. Na rozdíl od bankovních podmínek, pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma, důležité je, aby měla bonitní odběratele. 

Jak získat podnikatelský factoring?

Abyste mohli získat podnikatelský factoring, nejprve si vaši firmu factoringová společnost prověří a na základě předložených podkladů zjistí, jestli je vaše podnikání zdravé, zda jste schopen výrobek či služby nejen vyrobit, ale také prodat a zda vám vaši odběratelé řádně platí.

Současně vám factoringová společnost poradí se smluvní dokumentací, zajištěním podkladů, aby se vaše firma nedostala do nevýhodného obchodního vztahu se silnějším partnerem. Následně vám poskytneme finanční zdroje, které potřebujete pro přeměnu vašeho know-how na zisk. 

Jak podnikatelský factoring funguje?

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!2

Podnikatelský factoring spočívá v přeměně Vašich faktur na hotovost a to v co nejkratším čase. Po postoupení pohledávek factoringové společnosti firma získá až 90 % zálohu, kterou může využít na úhradu dodavatelům, a jak potvrzuje praxe, na sjednání slevy za předčasnou platbu. 

Díky rychlému přísunu peněz vyplacených za vydané faktury může firma nakoupit další suroviny, znásobit svoje tržby a tím i zisk. Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, firma je může použít libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb.

Využijte podnikatelský factoring pro vaše nové podnikání

Pro mnoho podnikatelů je factoring dosud neznámý pojem, jiní se možná pokoušeli získat factoring u bankovního factora. Ne každý je však schopen vyhovět striktním bankovním kritériím.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!3

Podnikatelský factoring pro malou či nově založenou firmu pravděpodobněji schválí společnost, která dokáže pochopit situaci podnikatele, společnost, která sama na trhu aktivně působí a má zkušenost s financováním různých oborů podnikání.

Odpověď na otázku "Kdo mi lépe porozumí? Ten koho zajímají pouze výkazy, nebo ten kdo se přijede podívat jak skutečně fungujeme, a kdo má zkušenosti s mým oborem podnikání?" je jednoduchá: www.bibbyfinancialservices.cz.   

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

Operativní leasing BARTH Operák je jednoduchá cesta k novému vozu

BARTH Operák je operativní leasing, který nabízí více než 100 modelů vozů značek Volkswagen, ŠKODA, Audi, SEAT, Kia a...

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Najdete na iDNES.cz