Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Každý podnikatel, ať již nový nebo s dlouholetými zkušenostmi, jednou začínal a řešil otázku, jak získat finance pro svoji firmu, jaké zvolit provozní financování, jak zajistit úhradu pohledávek. Řešením je podnikatelský factoring.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem! | foto: Bibby Financial Services, a.s.

Jak rozeběhnout své podnikání? Zkuste podnikatelský factoring

Zásadním problémem pro malé firmy, nově založené i etablované na trhu, jsou provozní zdroje a kapitál potřebný na systematické fungování firmy. Banky se k financování malých a nově založených firem staví s velkou dávkou nedůvěry, o půjčce jsou ochotny hovořit paradoxně až tehdy, když firma prokáže, že je schopna fungovat i bez bankovního financování.

Pro přístup k bankovnímu financování potřebuje podnikatel prokázat dvě úplná daňová období a často naráží na podmínky, které není schopen splnit. Existují však i jiné možnosti financování umožňující rozeběhnout podnikání v takovém rozsahu, aby bylo rentabilní a vytvářelo zisk. Jedním z těchto způsobů je podnikatelský factoring pro malé firmy.

Pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma

Jedná se o formu provozního financování, vytvořenou speciálně pro malé a nově založené firmy s nízkým obratem (300 000 Kč měsíčně) nebo bez bankovní historie. Více info www.bibbyfinancialservices.cz.

Podstatné je, aby šlo o firmu podnikající v režimu B2B (business-to-business), tedy firmu, která svoje výrobky nebo služby prodává firmám a nikoliv běžným retailovým klientům. Na rozdíl od bankovních podmínek, pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma, důležité je, aby měla bonitní odběratele. 

Jak získat podnikatelský factoring?

Abyste mohli získat podnikatelský factoring, nejprve si vaši firmu factoringová společnost prověří a na základě předložených podkladů zjistí, jestli je vaše podnikání zdravé, zda jste schopen výrobek či služby nejen vyrobit, ale také prodat a zda vám vaši odběratelé řádně platí.

Současně vám factoringová společnost poradí se smluvní dokumentací, zajištěním podkladů, aby se vaše firma nedostala do nevýhodného obchodního vztahu se silnějším partnerem. Následně vám poskytneme finanční zdroje, které potřebujete pro přeměnu vašeho know-how na zisk. 

Jak podnikatelský factoring funguje?

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!2

Podnikatelský factoring spočívá v přeměně Vašich faktur na hotovost a to v co nejkratším čase. Po postoupení pohledávek factoringové společnosti firma získá až 90 % zálohu, kterou může využít na úhradu dodavatelům, a jak potvrzuje praxe, na sjednání slevy za předčasnou platbu. 

Díky rychlému přísunu peněz vyplacených za vydané faktury může firma nakoupit další suroviny, znásobit svoje tržby a tím i zisk. Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, firma je může použít libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb.

Využijte podnikatelský factoring pro vaše nové podnikání

Pro mnoho podnikatelů je factoring dosud neznámý pojem, jiní se možná pokoušeli získat factoring u bankovního factora. Ne každý je však schopen vyhovět striktním bankovním kritériím.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!3

Podnikatelský factoring pro malou či nově založenou firmu pravděpodobněji schválí společnost, která dokáže pochopit situaci podnikatele, společnost, která sama na trhu aktivně působí a má zkušenost s financováním různých oborů podnikání.

Odpověď na otázku "Kdo mi lépe porozumí? Ten koho zajímají pouze výkazy, nebo ten kdo se přijede podívat jak skutečně fungujeme, a kdo má zkušenosti s mým oborem podnikání?" je jednoduchá: www.bibbyfinancialservices.cz.   

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.