Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Každý podnikatel, ať již nový nebo s dlouholetými zkušenostmi, jednou začínal a řešil otázku, jak získat finance pro svoji firmu, jaké zvolit provozní financování, jak zajistit úhradu pohledávek. Řešením je podnikatelský factoring.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem! | foto: Bibby Financial Services, a.s.

Jak rozeběhnout své podnikání? Zkuste podnikatelský factoring

Zásadním problémem pro malé firmy, nově založené i etablované na trhu, jsou provozní zdroje a kapitál potřebný na systematické fungování firmy. Banky se k financování malých a nově založených firem staví s velkou dávkou nedůvěry, o půjčce jsou ochotny hovořit paradoxně až tehdy, když firma prokáže, že je schopna fungovat i bez bankovního financování.

Pro přístup k bankovnímu financování potřebuje podnikatel prokázat dvě úplná daňová období a často naráží na podmínky, které není schopen splnit. Existují však i jiné možnosti financování umožňující rozeběhnout podnikání v takovém rozsahu, aby bylo rentabilní a vytvářelo zisk. Jedním z těchto způsobů je podnikatelský factoring pro malé firmy.

Pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma

Jedná se o formu provozního financování, vytvořenou speciálně pro malé a nově založené firmy s nízkým obratem (300 000 Kč měsíčně) nebo bez bankovní historie. Více info www.bibbyfinancialservices.cz.

Podstatné je, aby šlo o firmu podnikající v režimu B2B (business-to-business), tedy firmu, která svoje výrobky nebo služby prodává firmám a nikoliv běžným retailovým klientům. Na rozdíl od bankovních podmínek, pro podnikatelský factoring nemusí být bonitní firma, důležité je, aby měla bonitní odběratele. 

Jak získat podnikatelský factoring?

Abyste mohli získat podnikatelský factoring, nejprve si vaši firmu factoringová společnost prověří a na základě předložených podkladů zjistí, jestli je vaše podnikání zdravé, zda jste schopen výrobek či služby nejen vyrobit, ale také prodat a zda vám vaši odběratelé řádně platí.

Současně vám factoringová společnost poradí se smluvní dokumentací, zajištěním podkladů, aby se vaše firma nedostala do nevýhodného obchodního vztahu se silnějším partnerem. Následně vám poskytneme finanční zdroje, které potřebujete pro přeměnu vašeho know-how na zisk. 

Jak podnikatelský factoring funguje?

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!2

Podnikatelský factoring spočívá v přeměně Vašich faktur na hotovost a to v co nejkratším čase. Po postoupení pohledávek factoringové společnosti firma získá až 90 % zálohu, kterou může využít na úhradu dodavatelům, a jak potvrzuje praxe, na sjednání slevy za předčasnou platbu. 

Díky rychlému přísunu peněz vyplacených za vydané faktury může firma nakoupit další suroviny, znásobit svoje tržby a tím i zisk. Samozřejmostí je, že finance uvolněné factoringem nejsou účelově vázané, firma je může použít libovolným způsoben podle svého uvážení a potřeb.

Využijte podnikatelský factoring pro vaše nové podnikání

Pro mnoho podnikatelů je factoring dosud neznámý pojem, jiní se možná pokoušeli získat factoring u bankovního factora. Ne každý je však schopen vyhovět striktním bankovním kritériím.

Podnikatelský factoring řeší financování malých firem!3

Podnikatelský factoring pro malou či nově založenou firmu pravděpodobněji schválí společnost, která dokáže pochopit situaci podnikatele, společnost, která sama na trhu aktivně působí a má zkušenost s financováním různých oborů podnikání.

Odpověď na otázku "Kdo mi lépe porozumí? Ten koho zajímají pouze výkazy, nebo ten kdo se přijede podívat jak skutečně fungujeme, a kdo má zkušenosti s mým oborem podnikání?" je jednoduchá: www.bibbyfinancialservices.cz.   

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

TOP HOTEL Praha nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha **** nabízí vše pod jednou střechou

TOP HOTEL Praha je čtyřhvězdičkový hotel, který se nachází na Praze 4, pouhých osm kilometrů jižně od centra města,...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Najdete na iDNES.cz