Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikatelé mají zřejmě poslední šanci získat dotace EU

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Aktuální programovací období 2007 - 2014 se blíží do finále, mezi podnikatele však zbývá rozdělit ještě poměrně dost peněz. Poslední šanci získat dotace EU z Operačního programu podnikání a inovace budete mít zřejmě letos.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Peněz pro podnikatele je stále dost. | foto: eNovation s.r.o.

Plánujete-li investice do vašeho podnikání, porovnejte nejprve jejich soulad s existujícími dotačními tituly a využijte příležitost ušetřit až 60 % nákladů. Aktuální a chystané výzvy umožňují podnikatelům získat dotace EU např. na nákup nových technologií, na rekonstrukce či zateplování podnikatelských budov, výstavbu malých vodních elektráren nebo výzkumné a vývojové aktivity. Které to jsou a pro koho jsou určené?

Program Rozvoj
Malé a střední podniky působící v oblasti zpracovatelského průmyslu mohou získat až 20 mil. Kč na nové stroje a zařízení, projekt však musí být realizován v některém z regionů se soustředěnou podporou státu. O tento program je obrovský zájem, z toho důvodu byl odložen příjem registračních žádostí a dojde zřejmě také k navýšení alokace na 1 mld. Kč.

Přesné podmínky stávající výzvy by měly být známy 28. března 2012, příjem žádostí bude pravděpodobně zahájen 10. dubna 2012. Chcete-li získat podporu na svůj projekt právě z tohoto programu, je nejvyšší čas na přípravu žádosti.

Program Nemovitosti
Tento program je určen pro výrobní podniky všech velikostí, a to především na podporu rekonstrukcí podnikatelských nemovitostí. Mělo by se jednat o nemovitosti, které budou dále využívány k podnikatelské činnosti v rámci podporovaných odvětví, tedy zejména k výrobě či výzkumným a vývojovým aktivitám.

Získat lze dotace EU až ve výši 20 mil. Kč, přesný termín příjmu žádostí zatím nebyl zveřejněn, nicméně vzhledem k poměrně náročné přípravě projektů v tomto programu, doporučujeme začít okamžitě.

Program Ekoenergie
V jarních měsících by měla být zveřejněna výzva programu Ekoenergie, který je dle statistik druhým nejžádanějším programem v OPPI. Dotace EU můžete získat na zateplování budov, efektivní využití obnovitelných zdrojů či výstavbu malých vodních elektráren. Také tento program mohou využít podniky všech velikostí, realizovat svůj projekt však musíte mimo hl.m. Prahu, jako ostatně u všech programů spadajících pod OPPI.

Program Potenciál
Pokud vaše firma provozuje výzkumné a vývojové aktivity, máte šanci získat dotace EU na rozvoj infrastruktury z programu Potenciál, který bude vyhlášen pravděpodobně na podzim tohoto roku. Dotace EU mohou být využity na investice do nových technologií, malé a střední podniky ale mohou získat prostředky na mzdy zaměstnanců a další provozní výdaje.

Jak získat dotace EU? Poraďte se s odborníky

Abyste se zařadili mezi úspěšné příjemce dotací z OPPI, je důležité začít s přípravou projektu včas. Časové hledisko samozřejmě není jediným rozhodujícím faktorem, roli hraje celá řada dalších aspektů, především reálná připravenost projektu a také kvalita zpracování žádosti.

Všichni žadatelé by si měli především důkladně přečíst podmínky programu. Na místě je případná konzultace s poradenskou firmou, která se specializuje na dotační poradenství. Služby poradenských firem nejsou pochopitelně zadarmo, obvykle jsou zpoplatněny formou bonusu za úspěch žádosti, nicméně investovat do kvalitního poradce se vám vyplatí.

Ušetříte nejen svůj čas a energii, ale především tím zvýšíte své šance na úspěch, protože kvalitní poradenské firmy mají s dotačními projekty bohaté zkušenosti a ví, na co je potřeba si dát pozor a jak napsat úspěšný projekt pro zisk dotace EU. Při výběru poradce dbejte zejména na jeho zkušenosti, reference, které si případně neváhejte ověřit, a na jeho úspěšnost při podávání žádostí.

logo

Pokud chcete získat dotace EU, kontaktujte nás na www.enovation.cz nebo na bezplatné dotační lince 800 190 163.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz