Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikáte a banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nebankovní financování se stalo pevnou součástí podnikatelského prostředí. Je využíváno jak OSVČ, tak společnostmi všech typů a velikostí. Co je příčinou tohoto úspěchu? Co podnikatelé na poskytovatelích z nebankovní sféry nejvíce oceňují? Je třeba při sjednávání podmínek financování opatrnost?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování! | foto: NOVA leasing

Nejčastější formou nebankovního financování je poskytnutí faktoringových služeb, úvěrů, nebo využití zpětného leasingu.

V čem se liší přístup nebankovních společností? Jsou pro podnikatele skutečnou alternativou? Oslovili jsme několik společností zabývajících se poskytováním nebankovních prostředků podnikatelům, a zeptali se jich, co je z pohledu klientů hlavní důvod k využití jejich služeb. 

Z odpovědí se ukázalo, že nebankovní finanční prostředky velmi operativně a pružně vyplňují místo na trhu. Staví především na skutečném individuálním přístupu, doplňkových službách, které vyřeší konkrétní situaci jejich klientů a ve svém hodnocení žadatelů zohledňují více předpoklad vývoje jejich dalšího podnikání než jejich historii. V řadě případů navíc klienti nemusí ručit nemovitostí.

S nebankovním financováním má dlouholeté zkušenosti společnost NOVA leasing, a.s. Jak nám sdělili její pracovníci, specializují se především na stále žádanější zpětný leasing. Ve svém oboru patří mezi leadery trhu. Co jejich klienti oceňují, je možnost získat finanční prostředky na základě staršího majetku, který již vlastní. Jde o velmi zajímavou a dostupnou alternativu k běžným úvěrům. 

V dnešní době není řada firem a podnikatelů schopna projít "skóringem''banky. Buď je pro ně na jeho základě úvěr nedostupný, nebo nabídnutá výše úvěru a způsob zajištění neřeší jejich potřeby. Často se to týká nově založených firem, které nemají potřebnou historii, nebo firem, které v některé položce nesplňují představy banky. Typicky jde o výši pohledávek a závazků, problém s prokázáním bezdlužnosti, nebo historický záznam v registru dlužníků. Jednoduché není ani získání bankovních prostředků např. na start nového projektu, který má ambice zásadně změnit ekonomiku firmy, nebo skutečně rychlé vyřešení plateb dodavatelům. S řešením těchto situací má Nova Leasing, a.s. zkušenosti.

Co nás při jednání s jednotlivými společnostmi překvapilo, je cena nebankovních finančních prostředků. Nabídka seriózních společností ve svém základu byla srovnatelná s cenou peněz některých bankovních produktů.  

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování!

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování!

I přes prokazatelné výhody nebankovních financí, jako je nabídka individuálního řešení, nebo pomoc v obtížné situaci, vždy ještě před podpisem smlouvy využijte příležitost k návštěvě vámi vybrané firmy. Přesvědčte se na místě o jejich přístupu, zázemí, způsobu jednání. I taková drobnost jako je zveřejnění jejich smluvních podmínek například na webových stránkách napoví. 

Více informací na: www.novaleasing.cz

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Soutěž: Montované domy se perfektně vyjímají na vesnici i ve městě

Co vás láká více? Preferujete bydlení ve městě nebo na vesnici? Ať už jste pro komfort a ruch velkoměsta, nebo toužíte...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Najdete na iDNES.cz