Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podnikáte a banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nebankovní financování se stalo pevnou součástí podnikatelského prostředí. Je využíváno jak OSVČ, tak společnostmi všech typů a velikostí. Co je příčinou tohoto úspěchu? Co podnikatelé na poskytovatelích z nebankovní sféry nejvíce oceňují? Je třeba při sjednávání podmínek financování opatrnost?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování! | foto: NOVA leasing

Nejčastější formou nebankovního financování je poskytnutí faktoringových služeb, úvěrů, nebo využití zpětného leasingu.

V čem se liší přístup nebankovních společností? Jsou pro podnikatele skutečnou alternativou? Oslovili jsme několik společností zabývajících se poskytováním nebankovních prostředků podnikatelům, a zeptali se jich, co je z pohledu klientů hlavní důvod k využití jejich služeb. 

Z odpovědí se ukázalo, že nebankovní finanční prostředky velmi operativně a pružně vyplňují místo na trhu. Staví především na skutečném individuálním přístupu, doplňkových službách, které vyřeší konkrétní situaci jejich klientů a ve svém hodnocení žadatelů zohledňují více předpoklad vývoje jejich dalšího podnikání než jejich historii. V řadě případů navíc klienti nemusí ručit nemovitostí.

S nebankovním financováním má dlouholeté zkušenosti společnost NOVA leasing, a.s. Jak nám sdělili její pracovníci, specializují se především na stále žádanější zpětný leasing. Ve svém oboru patří mezi leadery trhu. Co jejich klienti oceňují, je možnost získat finanční prostředky na základě staršího majetku, který již vlastní. Jde o velmi zajímavou a dostupnou alternativu k běžným úvěrům. 

V dnešní době není řada firem a podnikatelů schopna projít "skóringem''banky. Buď je pro ně na jeho základě úvěr nedostupný, nebo nabídnutá výše úvěru a způsob zajištění neřeší jejich potřeby. Často se to týká nově založených firem, které nemají potřebnou historii, nebo firem, které v některé položce nesplňují představy banky. Typicky jde o výši pohledávek a závazků, problém s prokázáním bezdlužnosti, nebo historický záznam v registru dlužníků. Jednoduché není ani získání bankovních prostředků např. na start nového projektu, který má ambice zásadně změnit ekonomiku firmy, nebo skutečně rychlé vyřešení plateb dodavatelům. S řešením těchto situací má Nova Leasing, a.s. zkušenosti.

Co nás při jednání s jednotlivými společnostmi překvapilo, je cena nebankovních finančních prostředků. Nabídka seriózních společností ve svém základu byla srovnatelná s cenou peněz některých bankovních produktů.  

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování!

Podnikáte? Banka Vám nepůjčí? Využijte nebankovního financování!

I přes prokazatelné výhody nebankovních financí, jako je nabídka individuálního řešení, nebo pomoc v obtížné situaci, vždy ještě před podpisem smlouvy využijte příležitost k návštěvě vámi vybrané firmy. Přesvědčte se na místě o jejich přístupu, zázemí, způsobu jednání. I taková drobnost jako je zveřejnění jejich smluvních podmínek například na webových stránkách napoví. 

Více informací na: www.novaleasing.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.