Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podlahy, krb, instalace svépomocí? Raději neimprovizujte

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Položení podlahového topení, vodoinstalace, přestavba bytového jádra nebo instalace krbu je na první pohled hračka. Ano, ale jen pro odborníky. Hra s vodou, plynem a ohněm může být nebezpečná.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

PLYN - VODA - TOPENÍ - František Vejda | foto: aje

Stačí totiž jen drobná chyba a výsledkem může být nefungující zařízení nebo spotřebiče, v horším ohrožení zdraví nebo života. Říká se, že český národ má zlaté ručičky.

V případě odborných prací bychom je ale měli založit do kapes, maximálně přiložit ku pomoci profesionálům. Bez nich se pouštíte do riskantních vod.

Když dobrý úmysl končí katastrofou

"Přistavovali jsme si podkroví v domě našich rodičů. Většinu prací jsme si vzhledem k finanční situaci chtěli udělat sami," vzpomíná Adéla M. z vesničky poblíž Pardubic. "Díky našemu laickému přístupu teď máme záchodovou mísu příliš vysoko. Nenapadlo nás, že se nám tam všechny trubky nevejdou."

Laický přístup poměrně často vede k nekvalitním výsledkům a chybám. "Lidé si bohužel neuvědomují, že svým jednáním riskují. My z oboru už na první pohled poznáme, kde může nastat problém, důvěrně známe normy a předpisy a vše máme podloženo dokumentací a revizemi," říká František Vejda, jehož firma se zabývá plynovými, instalatérskými a topenářskými pracemi.

"U mnohých instalací si sami ani dělat nic nesmíte. Zabýváme se také instalací krbů, klasického i podlahového topení či rekonstrukcemi koupelen. Na první pohled to vypadá, že není co zkazit. Co jsem ale tak viděl, většina lidí, kteří zvolí cestu svépomocí, se pak nestačí divit. A revizní technici taktéž."

PLYN - VODA - TOPENÍ - František Vejda foto 3

Kvalitní projekt je základ, odborná instalace jistota

Základem pro instalatérské, topenářské či plynařské práce je kvalitní projekt, který vezme v potaz veškeré podmínky daného prostředí. Můžete mít ale skvěle udělaný projekt, pokud na něj nenaváže kvalitně a profesionálně odvedená práce, jako by nebyl.

Otázka, zda lze práce na základě dobrého projektu zvládnout svépomocí, je tak zavádějící. Za určitých podmínek to jde, většinou je ale konečný výsledek nekvalitní. Uvědomí si laik, jak kompenzovat tepelné dilatace? Bude instalace krbu provedena tak, aby provoz byl bezpečný, plnil všechny předepsané normy a krb byl dobře osazen krbovou vložkou? Špatnou instalací totiž riskujete zkrácení životnosti zařízení, omezenou funkčnost i své zdraví.

PLYN - VODA - TOPENÍ - František Vejda foto 2

Na improvizace není místo

Odborná firma za kvalitu své práce vždy ručí. Neimprovizuje, zná a ví. Postupuje podle projektu, podle platných norem a podle svých zkušeností. K provádění odborných prací se může prokázat certifikátem.

Neimprovizujte ani při výběru odborné firmy. "Nejspolehlivějším ukazatelem bezchybné práce firmy je spokojenost jejích zákazníků," souhlasí František Vejda.

"Naše firma si získala brzy velmi dobrou pověst, v současnosti k nám přicházejí noví zákazníci s tím, že jim nás doporučili jejich známí," dodal. 

Jsou-li spokojeni vaši sousedé, příbuzní nebo přátelé s najatými řemeslníky, je to pro vás záruka, že firma je odzkoušená a nemusíte hledat naslepo.

František Vejda a jeho firma poskytuje komplexní služby v oboru plyn-voda-topení. Zajišťuje také projekční práce i tlakové zkoušky a revize instalací. Nabízí též instalaci krbů, včetně montáže krbů s výměníkem, a rekonstrukce bytových jader na klíč.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz