Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Po roce skončila rekonstrukce Harrachovského paláce

  10:20
Rekonstrukce Harrachovského paláce je po roce úspěšně dokončena. Na barokní budově u Jindřišské věže, která nabízí pronájem luxusních kanceláří a obchodních jednotek, se vystavěla moderní přístavba a historické objekty se kompletně zrekonstruovaly. V současné době je Harrachovský palác z 80 procent pronajat, volných už je pouze posledních 390 m² kancelářských prostor a čtyři obchodní jednotky.

Po roce skončila rekonstrukce Harrachovského paláce| foto: Developer

Celý Harrachovský palác prošel rekonstrukcí všech historických objektů pod přísným dohledem památkářů. Závěrečná kolaudační prohlídka proběhla na konci července. „V reprezentačních sálech jsme se zaměřili na zachování štukové výzdoby. Při rekonstrukci jsme objevili fresky, ale některé už dost poškozené. Část z nich se povedlo restaurovat do původní podoby,“ popisoval stavbyvedoucí Miroslav Dvořák práce na Harrachovském paláci.

Fotogalerie

Během realizace moderní přístavby se našlo také několik truhlářských prvků, například u dveří, oken a u obložení stěn v historických sálech. „Přízemní prostor sloužil dříve jako konírna, restaurovali jsme zde dřevěné žlaby. Některé části se ale zachovat nepodařilo, protože se drolily. Museli jsme proto vyhotovit repliku,“ dodal Dvořák.

O Harrachovský palác byl mezi klienty velký zájem, v současné době je už volných pouze 390 m² kancelářských prostor. „V Praze je nedostatek takto kvalitně rekonstruovaných kanceláří v historických budovách. O Harrachovský palác byl díky tomu mimořádný zájem ještě před samotným dokončením přístavby,“ prohlásil Filip Veselý z realitní a konzultační společnosti OFFICE HUNTERS, která je exkluzivním pronajímatelem Harrachovského paláce. K dispozici jsou také tři obchodní jednotky s výlohami do ulice, z nich největší má rozlohu 500 m² a jedna obchodní jednotka ve dvoře.

Výhodou objektu s historickou štukovou výzdobou jsou parkovací zakladače s kapacitou 12 automobilů. Díky své poloze poskytuje dokonalé napojení na dopravní infrastrukturu a bezprecedentní občanskou vybavenost. „Harrachovský palác je skvělým příkladem, jak má vypadat moderní rekonstrukce v historické budově v centru města. Atraktivitu budovy násobí vlastní parkovací místa, obchodní jednotky nebo ubytování,“ doplnil Veselý.

Autor:
  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?