Doporučujeme

Třetí místo: Josef Tichý, druhé místo: Michal Pillmajer, 1. místo: Martin Suchý (zleva). V celkovém hodnocení soutěže v technologii frézování v programu Siemens se Martin Suchý umístil na druhé příčce. | foto: Střední odborné učiliště, Domažlice, Prokopa Velkého 640

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Žáci domažlického učiliště soutěží v programování i v Prostřenu

Odborná škola má ve svých třídách nadané studenty, kteří patří k těm nejlepším v Česku.

Na Středním odborném učilišti Domažlice se neustále něco děje. Vedení školy podporuje studenty v mimoškolních aktivitách a motivuje je k týmové práci. Řada žáků se letos zúčastnila také odborných soutěží, odkud si odvezla cenná ocenění. Pojďme si ty největší úspěchy představit. Studenti každoročně reprezentují školu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde se také účastní populární soutěže v programování CNC obráběcích strojů. A letošní ročník byl pro západočeské studenty zatím nejúspěšnější, obsadili totiž všechny medailové příčky.

Do soutěže se přihlásili čtyři žáci posledního ročníku oboru mechanik seřizovač. Ti měli na výběr několik řídicích systémů a technologií. Vojtěch Karban se rozhodl pro frézování a následné vytvoření programu v systému Heidenhain. Jako jediný splnil úkol před koncem časového limitu, navíc se správným výsledkem, a stal se tak vítězem soutěže. „Ještě větší radost následovala, když do školy přišlo oznámení, že v celkovém hodnocení soutěže v technologii frézování v programu Heidenhain se Vojtěch Karban umístil na třetím místě a bude v Praze oceněn ministrem průmyslu a obchodu,“ dodává pyšně ředitelka Středního odborného učiliště Domažlice Zdeňka Buršíková. Další tři reprezentanti školy si vybrali frézování a programování v systému Siemens. Po splnění úkolu bylo jasné, že všechny tři medaile zamíří na západ Čech. Vítězem se stal Martin Suchý, na druhé místo obsadil Michal Pillmajer a třetí Josef Tichý. „Martin Suchý se navíc v celkovém hodnocení soutěže v technologii frézování v programu Siemens umístil na druhé pozici, a tak se i on dočká ocenění od ministra průmyslu a obchodu,“ podotýká ředitelka a dodává: „Tak velký úspěch jsme ještě nezažili, aby se v celkovém hodnocení umístili naši žáci v programování v Heidenhainu i v Siemensu.“

V celkovém hodnocení soutěže v technologii frézování v programu Heidenhain se umístil Vojtěch Karban na třetí příčce.

Za zmínku rozhodně stojí i vítězství letošního maturanta Jiřího Hrušky ve finále soutěže Hledáme mistra v CNC frézování. Jedná se o pilotní projekt neziskové organizace SKILLS CZECH REPUBLIC, do kterého postoupil z prvního kvalifikačního kola a zvítězil v něm.

Zručnost mladých truhlářů

Žáci se letos zúčastnili také prestižní soutěže Siemens Sinumerik Cup 2021 o putovní pohár pro nejlepší středoškolský tým v oblasti programování CNC strojů. „Náš tým tvořený žáky čtvrtého ročníku oboru mechanik seřizovač navrhl technologický postup a v řídicím systému Sinumerik vytvořil program na výrobu stupačky pro enduro motorku. Žáci neměli jednoduchou situaci, téměř do května byla škola uzavřena, museli komunikovat pouze online formou pomocí programu Teams a společně se podílet na vypracování zadaného úkolu. Tým ve složení Michal Pillmajer, Vojtěch Karban, Josef Tichý a Matěj Slavík se nakonec umístil na stříbrném druhém místě,“ sděluje Buršíková.

Škola se účastní mimoškolních aktivit i v jiných oborech. Například koncem listopadu se v Domažlicích uskutečnilo regionální kolo soutěže, která prověřila zručnost mladých truhlářů. „Petr Štěpán se umístil na třetím místě a David Žána na čtvrtém místě,“ uvádí ředitelka. Nedávno se ve škole natáčel také jeden díl televizního pořadu Prostřeno. Soutěžil v něm žák třetího ročníku Ludvík Pechovský. „Jste zvědaví, jak to dopadlo? My také, ale musíme si počkat do února příštího roku na vysílání pořadu v televizi,“ usmívá se Buršíková.

„A teď už se pojďme naladit na sváteční atmosféru. Chtěla bych popřát všem pedagogům, zaměstnancům školy, žákům a jejich rodičům a všem našim partnerům ve vzdělání klidné a radostné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů a pevné zdraví v roce 2022,“ říká závěrem ředitelka školy.