Výrobce autobusů Mercedes-Benz a Setra rozšíří závod v Holýšově

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
EvoBus Česká republika, výrobce autobusů předních světových značek Mercedes-Benz a Setra, působí v Holýšově již 20 let. Jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v kraji do roka rozšíří svůj výrobní závod.

EvoBus rozšíří výrobní závod v Holýšově. | foto: EvoBus

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nové výrobní haly, svařovna, ty nejmodernější technologie a hlavně stovky nových pracovních míst, to vše nedaleko Plzně a Domažlic. 

„Závodu EvoBusu v Holýšově byly posíleny jeho kompetence v rámci koncernu Daimler. V novém komplexu výrobních hal se budou vyrábět celé skelety zájezdových autobusů, a to představuje nové pracovní příležitosti. Dojde také k novému uspořádání výroby, aby byl dodržen štíhlý výrobní procs a optimální materiálový tok,“ potvrzuje mluvčí společnosti Zuzana Schneyderová- Kubaniková.

Investice do nejnovějších technologií

Daimler Buses, Daimler AG - fakta

  • S kompletní nabídkou značek Mercedes-Benz, Setra a BharatBenz pokrývá Daimler Buses veškeré potřeby v oblasti autobusové dopravy, a to s maximální bezpečností, efektivitou a ekologickou udržitelností
  •  Díky značkám OMNIplus a BusStore Daimler Buses nabízí celosvětovou servisní síť a nabídku služeb až po nákup a prodej použitých autobusů.
  •  Divize Daimler Buses ročně prodává po celém světě (Evropa, Brazílie, Turecko, Argentina a Mexiko) kolem 13 tisíc autobusů a podvozků
  •  Podnikání divize Daimler Buses má globální dosah, který reprezentují výrobní závody a servisní centra. Je součástí koncernu Daimler AG.
  •  Daimler AG je jeden z nejúspěšnějších automobilových podniků na světě. Se svými obchodními skupinami Mercedes-Benz Cars, Daimler Trucks, Mercedes-Benz Vans, Daimler Buses a Daimler Financial Services patří mezi největší prodejce osobních vozů s označením Premium a je největším výrobcem užitných vozidel.
  •  Svá vozidla a služby prodává do téměř všech zemí světa, výrobní základny má v Evropě, severní i jižní Americe, v Asii a v Africe. Do portfolia značek patří vedle značky Mercedes-Benz nejcennější prémiové značky automobilů na světě: Mercedes-AMG, Mercedes-Maybach a Mercedes me, značky smart, EQ, Freightliner, Western Star, BharatBenz, FUSO, Setra a Thomas Built Buses Daimler
  •  Daimler Financial Services nabízí financování, leasing, řízení vozového parku, pojištění, investice, kreditní karty a moderní služby pro mobilitu.
  •  Společnost je kótována na burzách ve Frankfurtu a Stuttgartu pod zkratkou DAI.

V praxi to znamená, že plocha holýšovského závodu se rozroste o více než třináct hektarů na celkových 23,4 ha. Výrobní plocha bude větší o 30 000 m2, navíc bude doplněna o samostatnou administrativní budovu a potřebnou

„Daimler připravil optimalizaci výrobní sítě svých závodů na autobusy Mercedes-Benz a Setra napříč Evropu v celkové hodnotě 140 milionů eur. A právě podstatná část této investice je plánována na expanzi závodu v Holýšově,“ upřesňuje mluvčí. Postaví se tedy komplex hal, nová svařovna i s vybavením, budou zde nové technologie pro antikorozní úpravu kataforézním lakováním, které představují nejmodernější a k životnímu prostřední nejšetrnější zařízení v Evropě. Nové fáze výroby budou představovat pro závod v Holýšově nové procesy s vyšší přidanou hodnotou. Prostředky boudou také využity pro přestavbu stávajících hal pro montáž opláštění a nástřiku podvozků.

Holýšovský závod bude dodávat přibližně 3000 segmentů karoserií městského autobusu Mercedes-Benz Citaro a 3000 kompletních skeletů zájezdových autobusů za rok. První kompletní karoserie opustí výrobní závod v roce 2019, postupně budou do výroby nabíhat různé typy autobusů až do roku 2021.

Vzniknou nové pracovní pozice

Rozvoj závodu EvoBus Česká republika v Holýšově s sebou pochopitelně přinese i navýšení počtu zaměstnanců. Vznikne zde přibližně 400 pracovních míst. „Tato místa budou postupně obsazována dle nástupu výroby. Nebude se rozrůstat jen počet zaměstnanců, ale i struktura a profese,“ říká mluvčí a dodává, že zaměstnání ve společnosti EvoBus znamená jistotu a stabilitu úspěšného mezinárodního koncernu Daimler, představuje pro zaměstnance zajímavou práci na špičkovém produktu ve světě autobusů a i díky tomu atraktivní příjmy, rozmanitost benefitů, stejně jako různé možnosti kariérního růstu a vzdělávání v internacionálním prostředí.

EvoBus rozšíří výrobní závod v Holýšově.

„Nově vzniknou pozice technologů a techniků v nových oborech, jako jsou lepení a povrchové úpravy. Navýší se také počet administrativních pracovníků i pracovníků v logistice, svařovně a další výrobě,“ upřesňuje Zuzana Schneyderová- Kubaniková, podle které je strategické rozhodnutí o rozšíření závodu velkým závazkem do budoucnosti. Závod v Holýšově jako samostatné kompetenční centrum pro karoserie bude mít v celé výrobní síti koncernu mnohem důležitější postavení.

Výrobu, administrativu, logistiku prodej, servis a další činnosti v EvoBus Česká republika zajištuje více než 700 zaměstnanců a praktikantů. Na podporu mladých talentů společnost provozuje řadu programů pro získání praxe.

Koncern Daimler, do kterého holýšovský EvoBus spadá, je největším a nejrentabilnějším výrobcem autobusů na světě. Jejímu vedení velmi záleží na tom, aby si evropské závody zachovaly svou kvalitu i v budoucnosti.

Rozdělení kompetencí bude efektivní

Historie

Zakladatelé firmy Gottlieb Daimler a Carl Benz psali díky svému vynálezu automobilu od roku 1886 dějiny. Jako pionýr automobilového průmyslu pomáhá společnost Daimler i dnes vytvářet mobilitu budoucnosti: Firma přitom sází na nové a zelené technologie a na bezpečná a kvalitní vozidla, která fascinují a nadchnou. Daimler důsledně investuje do vývoje alternativních pohonů – od hybridních vozidel až po čisté elektromobily s baterií či palivovým článkem – pro dlouhodobou jízdu bez emisí. Kromě toho firma výrazným způsobem podporuje myšlenku jízdy bez nehod, inteligentní propojení sítí či autonomní řízení. Daimler totiž považuje za svoji povinnost dostát své odpovědnosti vůči společnosti i životnímu prostředí.

Evropské výrobní závody EvoBus v Mannheimu, Neu-Ulmu a v Holýšově již dlouhé roky úspěšně spolupracují. „Současné struktury i rozdělení práce už ale neodpovídají požadavkům na moderní výrobní procesy. A právě rozdělení působnosti zvyšuje efektivitu výrobních závodů a navíc ještě zlepšuje procesy týkající se kvality,“ objasňuje mluvčí společnosti s tím, že každý závod se časem zaměří na určité klíčové kompetence, a tak se procesy zjednoduší a trasy dodávek zkrátí.

EvoBus působí v České republice 20 let

EvoBus Česká republika působí na českém trhu již 20 let. Od roku 1998 vznikají ve výrobním závodě v Holýšově segmenty karoserií pro autobusy Mercedes-Benz a Setra. Moderní, postupně se rozšiřující výrobní středisko navázalo na původní výrobu autodílů v Holýšově a převzalo výrobu segmentů pro autobusy stejných značek. V roce 2001 byl otevřen vlastní výrobní závod.

EvoBus rozšíří výrobní závod v Holýšově.

Servisní centrum v Praze

V polovině roku 2006 bylo otevřeno v Praze nové servisní a prodejní centrum. Nové centrum se začalo stavět na zelené louce v dubnu 2006 a v plném provozu bylo již v říjnu. Celková investice na výstavbu jednoho z nejmodernějších evropských center pro opravu autobusů dosáhla 4 milionů Euro. Na zastavěné ploše 3000 m² se nachází dílenské prostory pro 14 autobusů, administrativní a obchodní centrum pro zákazníky, sklady náhradních dílu a zázemí pro vedení společnosti.

Nejen výrobní, ale také obchodní úspěch

EvoBus Česká republika působí na českém trhu úspěšně i obchodně. Autobusy značek Mercedes-Benz a Setra drží přední pozice v segmentu zájezdových autobusů více než 18 let. V roce 2017 své zákazníky našlo přes 100 autobusů. V minulém roce byl uveden na trh nový model zájezdového autobusu Mercedes-Benz Tourismo, který je nejoblíbenějším evropským i českým modelem.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Jak na topení a vodoinstalaci? Obraťte se na profesionály

Jak na topení a vodoinstalaci? Obraťte se na profesionály

Potřebujete si zařídit koupelnu nebo vyřešit topení a hledáte firmu, která vám potřebný materiál nejen prodá, ale také...

Byty v Rezidenci Mlýnská strouha mizí, k nastěhování budou na podzim

Byty v Rezidenci Mlýnská strouha mizí, k nastěhování budou v září

Rezidence Mlýnská strouha nabízí atraktivní bydlení v samotném centru Plzně. Ať již hledáte bydlení v klidové zóně...

Beko Fresh festival v Plzni už tento víkend

Beko Fresh festival v Plzni už tento víkend

Areál za OC Plzeň Plaza otevře o víkendu 18. a 19. května své brány všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla – už...

Najdete na iDNES.cz