Středa 28. října 2020, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 28. října 2020 Státní svátek.

Tah na branku i lidskost. Není to práce pro každého, říká Michal Hašek

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patří ke služebně nejstarším makléřům společnosti RE/MAX na západě Čech. V Plzni vybudoval svou vlastní úspěšnou realitní kancelář RE/MAX Cross a může se pochlubit i zahraničními projekty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Michal Hašek | foto: Remax Cross s.r.o.

Michala Haška k práci v realitách přivedla tak trochu náhoda. „Jednoho dne zazvonil telefon, zda bych nechtěl vést pobočku realitní společnosti, která tehdy vstupovala na český trh. Moc jsem neváhal, RE/MAX měl světové renomé a mě moc lákala práce právě v tomto oboru,“ vzpomíná Michal Hašek, který se v realitách pohybuje více než patnáct let.

Tah na branku i lidskost. Není to práce pro každého, říká Michal Hašek

Jakému oboru jste se věnoval předtím?

Pojišťovnictví. Původně jsem chtěl obě branže provozovat společně, ale RE/MAX se opravdu rychle rozvíjel a začalo to být hodně časově náročné. Musel jsem se rozhodnout jen pro jeden obor. A reality vyhrály i přesto, že to byl obor, který jsem tolik neznal. Lákalo mě však, že se pracuje s něčím hmatatelným. Že nenabízíte prodej strachu, ale něco, na co si klient může sáhnout. Také se mi líbilo, že jsem se začal potkávat se spoustou zajímavých lidí. Vstup do světa realit pro mě znamenal také profesní postup, chtěl jsem se totiž někam posunout a rozvíjet se.

Jaké byly začátky?

Musel jsem se učit hodně nového, ale s tím jsem do toho šel. Imponovalo mi, že RE/MAX má ve světě jméno, věděl jsem, že tady nebude chtít být jen nějakým postranním hráčem, ale bude se chtít stát lídrem realitního trhu. Když jsem začínal, propagovaly se na billboardech obličeje makléřů, to předtím nikdo jiný nedělal. Velký důraz se totiž kladl na osobnosti jednotlivých makléřů. Skvělá myšlenka.

Postupně jsem vybudoval tým ve dvou kancelářích a po nějakých neshodách jsem založil svou vlastní kancelář, kterou vedu od roku 2010.

Co pro vás bylo nejtěžší?

Sehnat schopné lidi. Přesvědčit je, že mají přijít do něčeho neznámého, kde budou navíc odměňováni jen ve chvíli, kdy opravdu něco udělají. Tady totiž neexistuje fixní plat. Vždycky říkám: dáme vám hodně procent, máte vlastně neomezenou možnost výdělku, ale nic stabilního nečekejte. V překladu: každý měsíc třeba nevyděláte. Mnozí to vzdali hned na začátku po pár měsících. Jenže tady je třeba si říct, že nejdůležitější je vydržet, protože rozjezd realitního makléře může trvat i půl roku nebo rok, než začne rozumně vydělávat a nosit peníze domů. Do rozjezdu dnes makléřům pomáháme. Dostávají z kanceláře nemovitosti k prodeji, pomáhají a radí jim zkušení makléři a rovněž mají určité úlevy.

Jste sehraný tým?

Stoprocentně. Jsme svázaní jako olympijské kruhy. A každý dokáže zastoupit druhého. Můžeme se na sebe spolehnout a když třeba někdo odjede na dovolenou, kolega za něj může bez problémů dotáhnout zakázku do konce podle instrukcí, které jsou dané. Neexistuje, aby tady někdo o něčem nevěděl. Jsme rodinný tým, hodně věcí řešíme i mimo porady. Víme o sobě hodně. Jsou to věci, které u nás fungují. Jsme kamarádi i ve volném čase. Jezdíme na spřátelené porady s našimi advokáty, třeba tohle léto jsme byli ve Velkých Žernosekách na Litoměřicku, kde jsme objevovali krásné vinice. Byl to takový náš teambuilding.

Jaké dnes vlastně děláte projekty? Jaký je váš záběr?

Opravdu široký. Od pronájmů a prodejů bytů a rodinných domů po velké developerské projekty. Dnes třeba prodáváme celý projekt u Kalikovského mlýna, což jsou tři bloky bytových domů. Na tomto projektu pracujeme už od roku 2015. Řešili jsme také řadu developerských projektů v obcích okolo Plzně a měli jsme i zahraniční věci, třeba Španělsko, kde jsme nabízeli apartmány, které jsou přímo u moře, řešili jsme třeba také krásné apartmány na Kypru. Nyní připravujeme Bulharsko, jakožto oblíbenou českou destinaci. Takže jsme schopni nabízet velké projekty, zahraniční projekty a samozřejmě i prodeje jednotlivců, kteří jsou a budou pro nás stále důležití.

Můžete konkretizovat vaše plány v Bulharsku?

V lokalitě Primorska se chystáme postavit apartmánový dům. V dětství jsem tam jezdil s rodiči, v roce 2006 jsem tu destinaci objevil znovu a od té doby tam zase jezdím. Na poslední dovolené jsem se v letadle seznámil s investorem, který do toho s námi půjde. Našli jsme pozemek a připravujeme financování celého projektu.

Když se vrátíme k osobnosti makléře. Co musí mít dobrý makléř?

Velice důležitý je lidský přístup. Také je třeba stát nohama pevně na zemi, mít cit pro danou věc a zároveň tah na branku. Dobrý makléř musí vystupovat jako profesionál. Nemůže se stát, že si nebude vědět rady, že bude tápat, klient se totiž může otočit a odejít jinam. Když třeba prodáváte dům, musíte být se všemi stranami neustále v kontaktu. Informovat je o tom, co se děje, spolupracovat s advokáty. Důležité je i nastavení ceny. Nesmí to být moc ani málo. Například v dnešní době rostou ceny chat a chalup se zahradou, protože je o ně velký zájem. Sedm z deseti nemovitostí, které jsme od loňského podzimu nabízeli, se prodalo za vyšší cenu, než bylo původně zamýšleno.

Kde se vlastně berou makléři?

Je několik cest. Mně se však nejvíce osvědčilo, když je to na doporučení. Tady je například Franta a ten by to chtěl dělat. Nechceme ty, kteří to chtějí zkoušet, chceme lidi, kteří to chtějí opravdu dělat. A to je důležité. Když sem jde někdo na zkoušku, je to ztráta času celé naší kanceláře.

A daří se rozšiřovat vaše řady?

Najít schopného člověka je v dnešní době problém, to nezastírám. Hodně lidí si také myslí, že první den, co přijdou do kanceláře, dostanou auto, notebook a nejlepší iPhone a nemovitosti k nim budou přicházet samy. Řada lidí zjistí, že je to těžká branže, která není pro každého. Nicméně nyní jsme přijali tři lidi, všechny na základě doporučení a referencí. V kanceláři je nás teď sedm včetně mě.

Liší se realitní trh v Plzni a Praze?

Určitě. Vlastně se to vůbec nedá srovnávat. Lidé v Praze prostě fungují jinak. Plzeň je specifický trh a zdejší rybníček je lidově řečeno už nějak rozložený. Plzeň je hodně konzervativní, zatímco Praha inovátorská a dravá. Pražští makléři mají třeba výše nastavené provize. My v průměru držíme nějaká tři až čtyři procenta včetně DPH. V Praze si bez problémů řeknou pět a ještě plus DPH. V Plzni se stále pracuje s doporučením a referencemi, kdežto v Praze se více při výběru makléře hledí na servis a kvalitu. Tím se nestane, co se v Plzni často stává, že „kamarád“ , který to začal zrovna dělat, odvede tu nejlepší práci. Dnes už i v Plzni klienti chápou, že nejlevnější cena se zaručeně nerovná nejlepšímu výsledku. 

logo

Máte se dnes za čím otočit?

Určitě ano. Ušel jsem kus cesty a vidím za sebou mnoho práce. Ale musím zopakovat, že bez svého týmu bych nebyl tam, kde jsem. Kancelář nedělá ředitel, ale především makléři. Zažil jsem v branži obrovskou rivalitu, ale to u nás neexistuje. Jsme přátelský tým, což dělá naši kancelář jednoduše skvělou kanceláří. 

  • Nejčtenější

3 originální recepty z dýně, bez kterých se na podzim neobejdete

Komerční sdělení Přestože se dýně teprve v nedávné době dočkala své kulinářské renesance, stala se poměrně rychle oblíbenou potravinou,...

3 tipy, jak vybavit malou koupelnu. Inspirace pro vás

Komerční sdělení To, že byty jsou stále menší a jejich poptávka neustále roste, není nic nového... Kromě vybavení interiéru bytu a...

Šňůrkové náramky s českými granáty

Komerční sdělení Náramky z kolekce Shamballa významné šperkařské firmy Granát, d.u.v., Turnov jsou velmi populární. Důvodů, proč je...

Biokrby – teplo domova se skutečným plamenem v každém ročním období

Komerční sdělení Umíte si představit atmosféru, když se oheň stane uměním? Biokrby nabízejí alternativu k tradičním krbům pro ty, kteří...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Golf přilákal ve složité sezóně nové hráče

Komerční sdělení Sport celosvětově letos výrazně ovlivnila koronavirová epidemie, golf nebyl výjimkou. Rušila a překládala se řada...

ANALÝZA: Proč Čína v boji s covidem uspěla a Západ se zmítá v chaosu

Premium Zatímco Západ se potýká s druhou vlnou koronaviru, východoasijské země dokázaly virus porazit. Proč tomu tak je? Nejde...

Jsme rozvedení. Ještě nevím, zda se vrátím k dívčímu jménu, říká Koukalová

Premium Nepochopení, odsouzení. Konec vrcholové sportovní kariéry. Hledání práce. A ještě rozvod. Gabriela Koukalová (30) má za...

Dlouhodobý test Mazdy: karoserie se nám rozpadala před očima

Premium Historie provozu této Mazdy sice dokládá, že prevence se vyplatí, ale některé chyby výrobce se napravit nedají....

  • Další z rubriky

Konplan – konstruujeme a plánujeme

Komerční sdělení Konplan začal působit v Plzni již v roce 2007, a to pouze s pěti zaměstnanci. V roce 2012 se pak stal 100% dceřinou...

Chcete si doplnit vzdělání? Atraktivní obory nabízí Bean

Komerční sdělení Ať přemýšlíte, kam dát studovat vaše dítě po základní škole, nebo si sami chcete rozšířit vzdělání, je tu pro vás SSOŠ...

Práce na realitním trhu není pro každého, říká Michal Hašek

Komerční sdělení Poctivost, slušnost, profesionalita. Takové termíny skloňuje ředitel plzeňské realitní kanceláře RE/MAX Cross Michal...

Zapojte se do soutěže #spoluproplzen. Pomůžete a navíc můžete vyhrát

Komerční sdělení #spoluproplzen je projekt dvou partnerů ze soukromé a veřejné sféry, kteří se spojili za účelem pomoci plzeňským...

Nepanikařte, ale buďte opatrní. Osm znaků, že jste mohli prodělat covid-19

Druhá vlna koronavirové krize udělala z Česka, které tu první zvládlo celkem dobře, odpadlíka. Snad každý se bojí. Jsem...

Nečekaně zemřel moderátor Prima vařečky Daniel Kopál, bojoval s covidem

Ve věku 49 let zemřel moderátor Daniel Kopál, známý z pořadu o vaření Mňam aneb Prima vařečka. Bojoval s koronavirem....

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

NASA a vědci objevili na Sahaře a v Sahelu téměř dvě miliardy stromů

Na Sahaře a v oblasti Sahelu roste více stromů, než se předpokládalo. Tvrdí to mezinárodní vědecká studie, na níž se...

Česko je bohatší než Itálie a Španělsko, možná předběhne i Japonsko

Nejnovější data Mezinárodního měnového fondu ukazují, že Česká republika je poprvé ve své novodobé historii bohatší než...

Mohlo by vás zajímat