Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  14:54 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Proč jsou někde kanály tak propadlé, že jízda přes ně představuje vážnou hrozbu pro tlumiče, zatímco jinde navazují na povrch silnice a přejedete přes ně jako nic?

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky | foto: POKLOPSYSTEM s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. vznikla na základě dlouholetých zkušeností se zabudováním kanálových poklopů. Jedná se o úzce specializovanou českou firmu, která se zabývá zabudováním a opravami kanalizačních a vodovodních poklopů a vpustí.

Jejími zákazníky jsou vodárenské společnosti, správy a údržby silnic, Ředitelství silnic a dálnic, technické služby měst a obcí a přední stavební společnosti. Na to, proč jsou ně- kde propadlé kanály a jinde ne, a na další věci z tohoto ne tolik známého oboru, jsme se zeptali Ing. Rostislava Nídla, majitele společnosti POKLOPSYSTEM s.r.o.

Proč jsou někde propadlé kanály a někde ne?

Odpověď je poměrně jednoduchá. V mnoha městech a obcích je stav kanalizačních poklopů přímo katastrofální, zatímco v jiných se po nich dá zcela bezpečně a pohodlně přejíždět. V čem je tedy rozdíl? Určitě v přístupu samospráv a správců sítí k této problematice. Také záleží na tom, jaké kanály byly použity a jakou technologií byly zabudovány.

Chcete říct, že existuje dobré a špatné řešení?

Úplně takto jednoduše se na to nedá odpovědět, ale mohu říci, že po mnohaleté zkušenosti v naší firmě dnes používáme optimální řešení pro dnes již tak přetěžované vozovky.

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Co dál dělat pro to, aby kanály pěkně navazovaly na povrch vozovky a přejezd po nich byl hladký a plynulý? Typ kanálů právě úzce souvisí se způsobem zabudování do vozovky. Naše firma používá kromě jiných i samonivelační poklopy s třídou zatížení E600 a s těžkým celolitinovým víkem nebo s víkem na pantu. Třída zatížení E600 znamená zjednodušeně řečeno, že kanál vydrží zatížení 60 tun na jednu nápravu vozidla. A samonivelační po- klop znamená, že se poklop sám niveluje, čili kopíruje povrch vozovky.

Vraťme se k úvodní otázce- proč někde kanalizační poklopy drží dobře a jinde se jim musíme vyhýbat?

Je to tím, že někde je opravují systematicky a jinde se řeší jen havárie. Některé typy poklopů jsou dnes již nevhodné, protože jejich konstrukce nevydrží vysokou zátěž a zkracuje se tím jejich životnost. A hlavně při opravách nebo výměnách poklopů některé firmy nedodržují technologický postup, případně nepoužívají certifikované kvalitní materiály.

To předpokládám nebude případ Vaší společnosti…

Určitě ne. Firma POKLOPSYSTEM se specializuje na opravy a zabudování kanalizačních a vodovodních poklopů, působíme po celé ČR a na Slovensku. V současnosti máme pět stavebních čet a šestou připravujeme. Ročně opravíme kolem 3000 kusů kanálů, čímž jsme se stali největší úzce specializovanou českou firmou na trhu. 

Naše firma používá kvalitní poklopy s třídou zatížení E600, používáme samonivelační poklopy a kvalitní vysoko- pevnostní malty. Máme vlastní výrobu rychle tuhnoucích cementových malt na opravy poklopů, firmu IZOLSAN s.r.o.

V čem se lišíte od vaší konkurence?

Jsme rodinná firma, která neustále inovuje technologické postupy tak námi uložené kanalizační poklopy měli dlouhou životnost a byl po nich bezpečný a komfortní přejezd.

Jak hodnotíte výše zmíněný stav kanalizačních poklopů na vozovkách? Hned na úvod jsem řekl, že v některých městech je stav přímo katastrofální a že dokonce ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Zajímavé je, že se často jedná o velká města. Celková oprava dlouhodobě neudržované komunikace stojí nás všechny kolem 10 milionů korun, přitom v řadě případů stačí jen opravit 10 propadlých kanálů za 200 tisíc.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Nudíte se? Zkuste rande bez závazků

Tajné erotické fantazie žen se stále častěji stávají skutečností na platformách nezávazného seznamování. Dámy zde mohou...

Další z rubriky

Ohňostroje bez hranic rozzáří i vaše oslavy Silvestra

Ohňostroje bez hranic rozzáří i vaše oslavy Silvestra

Už máte plány na Silvestra? Budete ho trávit na horské chatě a bojíte se, že se budete muset obejít bez ohňostroje?...

Nový autosalon Toyota Dolák právě otevírá!

Nový autosalon – takto vypadá nový autosalon u OC Borská pole. Přijďte ho...

U obchodního centra Borská pole vznikl nový autosalon Toyota. A jelikož se jedná o tradičního plzeňského prodejce této...

Autocentral rozšiřuje provoz, nově vznikne autoservis i pneuservis

Autocentral rozšiřuje provoz, nově vznikne autoservis i pneuservis

Společnost Autocentral, která sídlí v Plzni na Jateční ulici, se prodeji automobilů věnuje už dvacet let. Kulaté výročí...

Najdete na iDNES.cz