Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  14:54 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Proč jsou někde kanály tak propadlé, že jízda přes ně představuje vážnou hrozbu pro tlumiče, zatímco jinde navazují na povrch silnice a přejedete přes ně jako nic?

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky | foto: POKLOPSYSTEM s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. vznikla na základě dlouholetých zkušeností se zabudováním kanálových poklopů. Jedná se o úzce specializovanou českou firmu, která se zabývá zabudováním a opravami kanalizačních a vodovodních poklopů a vpustí.

Jejími zákazníky jsou vodárenské společnosti, správy a údržby silnic, Ředitelství silnic a dálnic, technické služby měst a obcí a přední stavební společnosti. Na to, proč jsou ně- kde propadlé kanály a jinde ne, a na další věci z tohoto ne tolik známého oboru, jsme se zeptali Ing. Rostislava Nídla, majitele společnosti POKLOPSYSTEM s.r.o.

Proč jsou někde propadlé kanály a někde ne?

Odpověď je poměrně jednoduchá. V mnoha městech a obcích je stav kanalizačních poklopů přímo katastrofální, zatímco v jiných se po nich dá zcela bezpečně a pohodlně přejíždět. V čem je tedy rozdíl? Určitě v přístupu samospráv a správců sítí k této problematice. Také záleží na tom, jaké kanály byly použity a jakou technologií byly zabudovány.

Chcete říct, že existuje dobré a špatné řešení?

Úplně takto jednoduše se na to nedá odpovědět, ale mohu říci, že po mnohaleté zkušenosti v naší firmě dnes používáme optimální řešení pro dnes již tak přetěžované vozovky.

Správný výběr kanálových poklopů rapidně zvyšuje kvalitu vozovky

Co dál dělat pro to, aby kanály pěkně navazovaly na povrch vozovky a přejezd po nich byl hladký a plynulý? Typ kanálů právě úzce souvisí se způsobem zabudování do vozovky. Naše firma používá kromě jiných i samonivelační poklopy s třídou zatížení E600 a s těžkým celolitinovým víkem nebo s víkem na pantu. Třída zatížení E600 znamená zjednodušeně řečeno, že kanál vydrží zatížení 60 tun na jednu nápravu vozidla. A samonivelační po- klop znamená, že se poklop sám niveluje, čili kopíruje povrch vozovky.

Vraťme se k úvodní otázce- proč někde kanalizační poklopy drží dobře a jinde se jim musíme vyhýbat?

Je to tím, že někde je opravují systematicky a jinde se řeší jen havárie. Některé typy poklopů jsou dnes již nevhodné, protože jejich konstrukce nevydrží vysokou zátěž a zkracuje se tím jejich životnost. A hlavně při opravách nebo výměnách poklopů některé firmy nedodržují technologický postup, případně nepoužívají certifikované kvalitní materiály.

To předpokládám nebude případ Vaší společnosti…

Určitě ne. Firma POKLOPSYSTEM se specializuje na opravy a zabudování kanalizačních a vodovodních poklopů, působíme po celé ČR a na Slovensku. V současnosti máme pět stavebních čet a šestou připravujeme. Ročně opravíme kolem 3000 kusů kanálů, čímž jsme se stali největší úzce specializovanou českou firmou na trhu. 

Naše firma používá kvalitní poklopy s třídou zatížení E600, používáme samonivelační poklopy a kvalitní vysoko- pevnostní malty. Máme vlastní výrobu rychle tuhnoucích cementových malt na opravy poklopů, firmu IZOLSAN s.r.o.

V čem se lišíte od vaší konkurence?

Jsme rodinná firma, která neustále inovuje technologické postupy tak námi uložené kanalizační poklopy měli dlouhou životnost a byl po nich bezpečný a komfortní přejezd.

Jak hodnotíte výše zmíněný stav kanalizačních poklopů na vozovkách? Hned na úvod jsem řekl, že v některých městech je stav přímo katastrofální a že dokonce ohrožuje bezpečnost silničního provozu. Zajímavé je, že se často jedná o velká města. Celková oprava dlouhodobě neudržované komunikace stojí nás všechny kolem 10 milionů korun, přitom v řadě případů stačí jen opravit 10 propadlých kanálů za 200 tisíc.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

V Praze může vzniknout unikátní projekt od Evy Jiřičné. Podívejte se

Eva Jiřičná zvítězila ve velké mezinárodní architektonické soutěži na komplex budov po dosluhující telekomunikační věži...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

O čtvrt milionu náklaďáků méně – díky betonárnám v centru Prahy

Lodní doprava

Denně do Prahy po silnicích proudí plno stavebního materiálu. Těžké náklaďáky zhoršují již tak přeplněnou pražskou...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Druhá kvalifikace na Velkou pardubickou se poběží výjimečně v neděli

Kvalifikační seriál na 129. Velkou pardubickou steeplechase pokračuje druhým dílem. „Červená“ kvalifikace je na pořadu...

Další z rubriky

Jak na topení a vodoinstalaci? Obraťte se na profesionály

Jak na topení a vodoinstalaci? Obraťte se na profesionály

Potřebujete si zařídit koupelnu nebo vyřešit topení a hledáte firmu, která vám potřebný materiál nejen prodá, ale také...

Vydejte se po Zlaté stezce k Čertovu kamenu s Pavlem Pavlem

Vydejte se po Zlaté stezce k Čertovu kamenu s Pavlem Pavlem

Zajímavá akce se chystá v Českém lese na Domažlicku. Přijede na ní i Pavel Pavel, experimentální technik, který se...

Den na podporu ženského sebevědomí - MÁM SE RÁDA

Den na podporu ženského sebevědomí - MÁM SE RÁDA

Dnešní uspěchaná doba a společnost nás bohužel neustále navádí k tomu nad sebou pochybovat.

Najdete na iDNES.cz