Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Nebílovech u Plzně se v neděli 29. září konají oblíbené slavnosti jablek, a to od 11 do 18 hodin. Jedenáctý ročník nabídne bohatý program, ve kterém nebudou chybět řemeslné trhy, ochutnávky rozličných dobrot ani soutěže pro děti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku | foto: LUKRENA a.s.

Těšit se můžete na bohatý program. Třešničkou na dortu bude vystoupení skupiny Žalman & spol. pod vedením jedné z nejvýraznějších postav naší folkové scény, písničkáře Pavla Lohonky Žalmana.

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku

Slavnosti jablek se konají přímo v areálu zdejších sadů. Návštěvníci zde budou moci zakoupit veškeré výrobky sadů Nebílovy, například oblíbený mošt či sušená jablka a hrušky. Nebude chybět výstava staré a nové zemědělské techniky a budete si moci vyzkoušet jízdu traktorem. Vedle toho se příchozí mohou těšit na řemeslný trh, hravou naučnou stezku v sadech a mnoho soutěží pro děti, které se mimo jiné zabaví i v tvůrčí dílničce. Na své si přijdou i sportovní nadšenci, neboť pořadatelé pro ně chystají lukostřelbu a prolézačku mezi balíky slámy.

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku

Jelikož se celý program točí kolem jablek, organizátoři přichystali soutěž o nejlepší sladký moučník z jablek, které se může zúčastnit úplně každý. „Moučník je nutné přihlásit nejdéle do 14.30 hodin. Soutěžní vzorky noste do stánku hned vedle pódia,“ uvedla za sady Nebílovy Markéta Jungová. V půl čtvrté pak bude vyhlášen vítěz. A pokud se vám nechce nic péct, nevadí, přijďte ochutnat to, co si pro vás nachystali trhovci. Nebude chybět slané ani sladké občerstvení včetně mnoha pochutin z jablek, mošty, cider nebo dobré pivo. Milovníci vína pak budou moci ochutnat vynikající produkty z Moravy.

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku

Koncerty i křest knihy

Součástí programu bude také několik hudebních vystoupení. V poledne se představí dětský sbor Lukaváček, ve 13.30 hodin zahraje pardubická folková skupina Marien a v 16.30 hodin čeká návštěvníky vystoupení skupiny Žalman & spol. V Nebílovech se uskuteční také křest knihy Sladká tečka autorky Hany Zajícové, která se při svém psaní inspirovala starými recepty na sladké dobroty pro všední i sváteční dny. Autorka čerpala mimo jiné i ze zápisků své prababičky z období první republiky.

Na akci se bude prezentovat také značka Regionální potravina, kterou uděluje ministerstvo zemědělství těm nejkvalitnějším zemědělským nebo potravinářským výrobkům, jež zvítězí v krajských soutěžích. Výrobky sadů Nebílovy mimochodem již v minulosti toto prestižní ocenění získaly.

Motoristé budou moci zaparkovat na louce přímo u obce Nebílovy. Vítáni jsou i návštěvníci se psy, zvířata ovšem musí být na vodítku. V případě nepříznivého počasí bude akce částečně přemístěna do vnitřních prostor.

Sady Nebílovy spadají do společnosti Lukrena, která se zaměřuje na rostlinnou i živočišnou výrobu. Přímo v Nebílovech se hospodaří celkem na 48 hektarech půdy, kde se pěstují jablka, švestky, třešně a hrušky.

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku
  • Nejčtenější

Sledujte aukční událost roku umění v Mánesu

V pražské výstavní síni Mánes se dne 20. října 2019 od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá...

HANÁK INTERIOR CONCEPT

Dokonale sladěný interiér od jediného výrobce díky HANÁK INTERIOR CONCEPT. Výroba veškerého nábytku v interiéru...

Nakupujte s nEKOnečným sáčkem. Budoucnost máme ve svých rukou

Při nákupu ovoce, zeleniny spotřebuje zákazník několik mikrotenových sáčků, které po prvním použití většinou vyhodí....

5 věcí, které potřebujete pro úspěšný rozjezd startupu

Startup můžete řídit i doma z obýváku. Máte dobrý nápad, začínáte s podnikáním a přemýšlíte, jaké nástroje, technologie...

Investice do zlata? Ideální řešení před finanční krizí

Z aktuálního stavu ekonomiky je patrné, že se brzy dočkáme další hospodářské krize. Momentálně nedokážeme předpovědět,...

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

  • Další z rubriky

Zavedený e-shop Goleto s velkým výběrem potřeb pro domácnost i zábavu

Spolehlivý e-shop Goleto.cz s širokým výběrem a velkým množstvím různých potřeb pro domácnost a její členy, včetně...

Slavnosti jablek zvou na dobré jídlo i muziku

V Nebílovech u Plzně se v neděli 29. září konají oblíbené slavnosti jablek, a to od 11 do 18 hodin. Jedenáctý ročník...

Šance na získání kotlíkové dotace v Plzeňském kraji stále je

Během zhruba čtyř hodin byla vyčerpána částka určená na kotlíkové dotace v Plzeňském kraji. Žádosti ale lze stále...

Byty v Rezidenci Mlýnská strouha mizí, k nastěhování budou na podzim

Rezidence Mlýnská strouha nabízí atraktivní bydlení v samotném centru Plzně. Ať již hledáte bydlení v klidové zóně...

Najdete na iDNES.cz