Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dlouhodobý výzkum a vývoj v oblasti průmyslové automatizace a řízení, mezinárodní projekty s přesahem do celého světa, ale také otevřená kultura a práce na věcech, které mají smysl - tak by se dala shrnout činnost vývojového centra Siemens v Plzni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni | foto: Siemens

„Zaměřujeme se na řešení, která dávají smysl a vydrží dlouhá léta i v těch nejtěžších podmínkách,“ říká Vladimír Kulla, šéf vývojového centra společnosti Siemens ČR v Plzni. V rozhovoru pak dále popisuje, jak a na čem se v centru pracuje.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Plzeňské centrum bylo otevřeno letos v únoru. Jak se mu zatím daří?
Centrum už narostlo o desítky nových kolegů, dál se rychle rozrůstá a nabízí příležitost pro celou škálu vývojových profesí. Softwarová a konstrukční řešení řídicích systémů, která vznikají v Plzni, se uplatňují u zákazníků z celého světa. Řídí všechno od jednoduchého stroje až po celou digitální továrnu. Spolu s pobočkou v Praze tvoří plzeňské centrum páteř našeho Siemens vývoje v Česku.

Proč jste se rozhodli otevřít vývojové centrum právě v západočeské metropoli?
Je to kombinace geografické polohy, kvality lidí, přítomnost technické univerzity ve městě a v neposlední řadě dlouholeté tradice. Naše centrum mohlo vzniknout v kterékoliv zemi, kde Siemens působí. Rozhodli jsme se ale pro Plzeň, kde chceme šikovným lidem nabídnout prvotřídní podmínky pro vývoj v průmyslové automatizaci a řízení. Nabízíme práci kreativním a inovativním lidem, kteří hledají výzvu a práci u lídra v oboru.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Vývojáři jsou dnes velmi žádaní a mohou si vybírat. V čem je právě vaše centrum unikátní?
Jsme světová jednička v oblasti nejmodernějších řídicích systémů pro automatizaci a robotiku a každý vývojář, architekt, tester, projektový vedoucí nebo team leader u nás najde práci, která ho bude bavit a naplňovat. Nevyvíjíme tady jen tak „něco“. Děláme věci, které dávají smysl - věci pro život, zařízení, která vydrží i v tom nejtěžším prostředí často desítky let. Geografická blízkost s Německem navíc umožnila vznik unikátního mezinárodního Siemens R&D Hubu na ose Praha-Plzeň-Amberk-Norimberk. Ostatně všechny projekty v rámci centra jsou mezinárodní, zejména ve spolupráci s Německem a také USA.

To zní jako zajímavá práce. Jaké lidi tedy do svého týmu potřebujete?
Hledáme hlavně vývojáře C/C++ pro vývoj firmware vlajkového produktu Siemens v oblasti automatizace, a to Simatic PLC řady 1500. Kromě toho se u nás neztratí ani šikovní lidé na vývoj programů pro automatizovaný test řídicích systémů, které zde vyvíjíme, a také lidé na integrační test těchto zařízení. K dispozici při tom mají nejmodernější vývojová a testovací zařízení. Dovolím si tvrdit, že žádné jiné vývojové pracoviště v Česku nemá v oblasti automatizace a řízení takové vybavení, a to i z pohledu kyberbezpečnosti. Řídicí systémy Simatic se používají také k řízení kritické infrastruktury, jako jsou např. atomové elektrárny, takže bezpečnost je v našem centru od začátku prioritou. Samozřejmě hledáme lidi i na další zajímavé projekty, např. v oblasti výkonové elektroniky na vývoj měničů, testů SW, vývojáře mikroelektroniky, mechanické konstrukce, simulace atd.

Příjemnou součástí mnoha pracovních pozic jsou také zaměstnanecké benefity. Co svým pracovníkům nabízíte u vás v Siemensu?
Víme, že dnes spousta lidí již práci má a najít nové zaměstnance je těžší. Přesto věříme, že nabízíme něco víc, než jenom „nějakou“ práci, kterou lze sehnat všude. Mnoho lidí se bojí změny zaměstnání. Proto jako motivaci a kompenzaci starostí s ním spojených nabízíme tzv. signing bonus 50-100 tisíc Kč dle pozice, adekvátní platové ohodnocení, pro některé pozice služební vůz a v případě stěhování také relokační balíček 50 tisíc Kč. K tomu máme naprosto flexibilní benefit systém Siemens, kde si zaměstnanci mohou sami zvolit a namixovat benefity – důchodové či životní pojištění, stravenky, až 8 dnů volna navíc k 5 týdnům dovolené, Multisport kartu za zvýhodněnou cenu, homeoffice atd. Možnosti jazykového vzdělávání a odborných školení jsou samozřejmostí. Navíc v Plzni sídlíme v moderních prostorách v centru města s výhledem ze 14. patra na řeku. Zapomeňte na celodenní sezení v nudné kanceláři, u nás máme kreativní prostory, kde nechybí herní konzole, fotbálek či odpočinková zóna.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Takže příjemné prostředí by připravené bylo. Ale jaká je u vás atmosféra, jak funguje pracovní tým?
Naše firemní kultura je odvozena od motta „Either we will find a way, or make one“ – tj. naprosto otevřená a orientovaná na to, abychom společně našli řešení pro produkt nebo zákazníka. Těší mě, že se za celou existenci vývojového centra nestalo, že bychom projekt nedokončili nebo, že bychom ho nedodali. Kultura vývojového centra je založená na důvěře od shora až dolů. Vedoucí má být vzorem, ne strašákem. Nesledujeme, kolik hodin kdo sedí před počítačem, ale jak dělá svoji práci. Nepracujeme přesčas, nebo víkendech, jak je to standardní v mnoha firmách, protože víme, že kreativita a inovace se nedají dělat ve stresu a přetížení. Z toho plyne také delegování odpovědností a kompetencí tam, kde je potřeba, aby se rozhodování nezdržovalo. Všichni si tykáme a máme společný cíl - ukázat to nejlepší, co umíme.

Více informací a všechny pozice najdete na siemensvyvojar.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

V hlavní roli umění: Dorotheum zahajuje v Plzni 27. aukční sezónu

Petrus Schenk Atlas Novus Terrarum, prodáno v aukci Dorothea za 600 tisíc korun

Český trh s uměním se do nového roku přehoupl v optimistickém duchu – a Plzeň má na tom svůj podíl. Aukční výsledky za...

Vybuduj si kariéru v realitách s jistotou výdělku v začátcích

Vybuduj si kariéru v realitách s jistotou výdělku v začátcích

M&M reality jsou realitní jedničkou na trhu s nemovitostmi. V letech 2017 a 2018 byly také nejdůvěryhodnější realitní...

V kempu Kosatka budete mít k dispozici vše, co na dovolené potřebujete

Kemp Kosatka, Hracholusky u Plzně

Kemp Kosatka nabízí odpočinek a relaxaci v sluncem zalitém údolí na břehu vodního díla Hracholusky, které vytvořilo...

Najdete na iDNES.cz