Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dlouhodobý výzkum a vývoj v oblasti průmyslové automatizace a řízení, mezinárodní projekty s přesahem do celého světa, ale také otevřená kultura a práce na věcech, které mají smysl - tak by se dala shrnout činnost vývojového centra Siemens v Plzni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni | foto: Siemens

„Zaměřujeme se na řešení, která dávají smysl a vydrží dlouhá léta i v těch nejtěžších podmínkách,“ říká Vladimír Kulla, šéf vývojového centra společnosti Siemens ČR v Plzni. V rozhovoru pak dále popisuje, jak a na čem se v centru pracuje.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Plzeňské centrum bylo otevřeno letos v únoru. Jak se mu zatím daří?
Centrum už narostlo o desítky nových kolegů, dál se rychle rozrůstá a nabízí příležitost pro celou škálu vývojových profesí. Softwarová a konstrukční řešení řídicích systémů, která vznikají v Plzni, se uplatňují u zákazníků z celého světa. Řídí všechno od jednoduchého stroje až po celou digitální továrnu. Spolu s pobočkou v Praze tvoří plzeňské centrum páteř našeho Siemens vývoje v Česku.

Proč jste se rozhodli otevřít vývojové centrum právě v západočeské metropoli?
Je to kombinace geografické polohy, kvality lidí, přítomnost technické univerzity ve městě a v neposlední řadě dlouholeté tradice. Naše centrum mohlo vzniknout v kterékoliv zemi, kde Siemens působí. Rozhodli jsme se ale pro Plzeň, kde chceme šikovným lidem nabídnout prvotřídní podmínky pro vývoj v průmyslové automatizaci a řízení. Nabízíme práci kreativním a inovativním lidem, kteří hledají výzvu a práci u lídra v oboru.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Vývojáři jsou dnes velmi žádaní a mohou si vybírat. V čem je právě vaše centrum unikátní?
Jsme světová jednička v oblasti nejmodernějších řídicích systémů pro automatizaci a robotiku a každý vývojář, architekt, tester, projektový vedoucí nebo team leader u nás najde práci, která ho bude bavit a naplňovat. Nevyvíjíme tady jen tak „něco“. Děláme věci, které dávají smysl - věci pro život, zařízení, která vydrží i v tom nejtěžším prostředí často desítky let. Geografická blízkost s Německem navíc umožnila vznik unikátního mezinárodního Siemens R&D Hubu na ose Praha-Plzeň-Amberk-Norimberk. Ostatně všechny projekty v rámci centra jsou mezinárodní, zejména ve spolupráci s Německem a také USA.

To zní jako zajímavá práce. Jaké lidi tedy do svého týmu potřebujete?
Hledáme hlavně vývojáře C/C++ pro vývoj firmware vlajkového produktu Siemens v oblasti automatizace, a to Simatic PLC řady 1500. Kromě toho se u nás neztratí ani šikovní lidé na vývoj programů pro automatizovaný test řídicích systémů, které zde vyvíjíme, a také lidé na integrační test těchto zařízení. K dispozici při tom mají nejmodernější vývojová a testovací zařízení. Dovolím si tvrdit, že žádné jiné vývojové pracoviště v Česku nemá v oblasti automatizace a řízení takové vybavení, a to i z pohledu kyberbezpečnosti. Řídicí systémy Simatic se používají také k řízení kritické infrastruktury, jako jsou např. atomové elektrárny, takže bezpečnost je v našem centru od začátku prioritou. Samozřejmě hledáme lidi i na další zajímavé projekty, např. v oblasti výkonové elektroniky na vývoj měničů, testů SW, vývojáře mikroelektroniky, mechanické konstrukce, simulace atd.

Příjemnou součástí mnoha pracovních pozic jsou také zaměstnanecké benefity. Co svým pracovníkům nabízíte u vás v Siemensu?
Víme, že dnes spousta lidí již práci má a najít nové zaměstnance je těžší. Přesto věříme, že nabízíme něco víc, než jenom „nějakou“ práci, kterou lze sehnat všude. Mnoho lidí se bojí změny zaměstnání. Proto jako motivaci a kompenzaci starostí s ním spojených nabízíme tzv. signing bonus 50-100 tisíc Kč dle pozice, adekvátní platové ohodnocení, pro některé pozice služební vůz a v případě stěhování také relokační balíček 50 tisíc Kč. K tomu máme naprosto flexibilní benefit systém Siemens, kde si zaměstnanci mohou sami zvolit a namixovat benefity – důchodové či životní pojištění, stravenky, až 8 dnů volna navíc k 5 týdnům dovolené, Multisport kartu za zvýhodněnou cenu, homeoffice atd. Možnosti jazykového vzdělávání a odborných školení jsou samozřejmostí. Navíc v Plzni sídlíme v moderních prostorách v centru města s výhledem ze 14. patra na řeku. Zapomeňte na celodenní sezení v nudné kanceláři, u nás máme kreativní prostory, kde nechybí herní konzole, fotbálek či odpočinková zóna.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Takže příjemné prostředí by připravené bylo. Ale jaká je u vás atmosféra, jak funguje pracovní tým?
Naše firemní kultura je odvozena od motta „Either we will find a way, or make one“ – tj. naprosto otevřená a orientovaná na to, abychom společně našli řešení pro produkt nebo zákazníka. Těší mě, že se za celou existenci vývojového centra nestalo, že bychom projekt nedokončili nebo, že bychom ho nedodali. Kultura vývojového centra je založená na důvěře od shora až dolů. Vedoucí má být vzorem, ne strašákem. Nesledujeme, kolik hodin kdo sedí před počítačem, ale jak dělá svoji práci. Nepracujeme přesčas, nebo víkendech, jak je to standardní v mnoha firmách, protože víme, že kreativita a inovace se nedají dělat ve stresu a přetížení. Z toho plyne také delegování odpovědností a kompetencí tam, kde je potřeba, aby se rozhodování nezdržovalo. Všichni si tykáme a máme společný cíl - ukázat to nejlepší, co umíme.

Více informací a všechny pozice najdete na siemensvyvojar.cz.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Žít ve městě, nebo na venkově? Město Touškov věčné dilema vyřeší

V lokalitě Touškovská vyhlídka budou k prodeji byty a domy již od 2 399 000 Kč

Bydlet na venkově, v dosahu přírody, ale zároveň blízko velkého města. To je přání mnoha lidí, zvláště rodin s dětmi....

Lazebnice z Ráje nabízí díky individuální péči cestu ke zdravé kráse

Lazebnice z Ráje nabízí díky individuální péči cestu ke zdravé kráse

Lazebníci a lazebnice byli ve středověku majitelé lázní, kadeřníci, holiči a prováděli také drobné lékařské úkony....

Beko Fresh festival v Plzni už tento víkend

Beko Fresh festival v Plzni už tento víkend

Areál za OC Plzeň Plaza otevře o víkendu 18. a 19. května své brány všem gurmánům a milovníkům dobrého jídla – už...

Najdete na iDNES.cz