POLIKLINIKA AGEL ošetří za rok čtvrtinu Plzně

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
K lékaři někdy jdeme i šestkrát za rok. Proto je profesionální a zároveň přívětivé prostředí pro pacienty důležité. Přesně takové v Plzni nabízí POLIKLINIKA AGEL.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

POLIKLINIKA AGEL ošetří za rok čtvrtinu Plzně. | foto: POLIKLINIKA AGEL

V ambulantní péči nejlépe funguje poliklinický systém. Na primární péči praktických lékařů a gynekologů navazují ambulantní specialisté a všichni lékaři pak společně využívají služeb laboratoře, RDG, rehabilitace a lékárny. „Je to vlastně optimální model zdravotní péče na jednom místě, který má přínos pro pacienta nejen v úspoře času, ale i v úzké spolupráci lékařů různých odborností,“ říká praktický lékař MUDr. Jaroslav Bambas z POLIKLINIKY AGEL v Plzni (dříve označované jako Železniční poliklinika).

POLIKLINIKA AGEL v Plzni je v kraji unikátní šíří poskytované péče. Kolik má zaměstnanců a v čem je výjimečná?
V ambulantní péči je běžné, že se zpravidla jedná o soukromé ordinace jednotlivých lékařů, ale v našem případě jsou všichni lékaři i sestry v zaměstnaneckém poměru. Kmenových zaměstnanců má poliklinika 178, a to umožnilo během desítek let vytvoření řady osobních a profesních vazeb, ze kterých má prospěch hlavně pacient. Jako praktický lékař mám možnost k upřesnění diagnostiky využít služeb různých specialistů našeho zařízení. V podstatě se jedná o konziliární činnost, jak ji známe z nemocnic u komplikovaných pacientů, kde se sejde více odborníků. Výsledkem je včasná a přesná diagnóza případného závažného onemocnění, na kterou může navázat odeslání pacienta na specializovaný zákrok do nemocnice.

Daniela Ježková, DiS, vedoucí rehabilitace

Daniela Ježková, DiS, vedoucí rehabilitace

Kolik konkrétních pacientů za rok POLIKLINIKU AGEL v Plzni ročně navštíví?
Více než čtyřicet tisíc a toto číslo stále roste, někteří klienti přicházejí i několikrát ročně. Dá se říct, že zde za rok ošetříme čtvrtinu obyvatel Plzně. V oblasti primární péče provozujeme deset ambulancí praktického lékaře, ambulanci pro děti a dorost a gynekologickou ambulanci. Na primární péči pak navazují odborné ambulance zastupující většinu oborů: interní, diabetologie, alergologie, kožní, chirurgie, gastroenterologie, neurologie, ortopedie, oční, urologie, ORL, rehabilitace a psychiatrie. Součástí polikliniky jsou i odborná pracoviště klinické psychologie a logopedie, vlastní biochemické a mikrobiologické laboratoře, RDG oddělení, léčebná rehabilitace včetně lymfodrenáží a lékárna, ve které je podstatná část léků zcela bez doplatků.

Přijímá POLIKLINIKA AGEL v Plzni všechny pacienty?
Ano, samozřejmě. Naše POLIKLINIKA AGEL bývá nesprávně vnímána jako resortní poliklinika pro zaměstnance drah. To už dávno neplatí, je otevřeno všem pacientům. V poslední době vnímáme i zvyšující se zájem mladých lidí, kteří se u nás po dovršení osmnácti let registrují u praktického lékaře, nebo i dívek už od patnácti let, které se registrují u gynekologa. Chtějí mít svého rodinného lékaře po celý život a využívat komfortu poliklinického způsobu péče „vše pod jednou střechou“.

Jaká je úloha praktického lékaře v systému ambulantní péče?
V některých případech se setkávám s tím, že část pacientů obchází svého praktického lékaře a snaží se podle svého uvážení navštívit rovnou ambulantního specialistu, často i několik odborností. To může vést k tomu, že pacienti mají řadu odborných vyšetření, ale chybí zde lékař, který umí s nadhledem posoudit v širším kontextu všechna specializovaná vyšetření a pacientům vlastně říci, co jim je a jaká by byla nejvhodnější komplexní léčba. V tomto směru je role praktického lékaře jako koordinátora péče o zdraví nezastupitelná.

Spokojený personál je klíčem k úspěchu

Popovídali jsme si také s ředitelem POLIKLINIKY AGEL v Plzni Mgr. Jiří Fojtíkem, MBA, který míní, že za úspěchem zdravotnického zařízení stojí jak pravidelné investice do techniky a dalšího vybavení, tak dobrá personální situace.

Mgr. Jiří Fojtík, MBA, ředitel Polikliniky Agel

Mgr. Jiří Fojtík, MBA, ředitel Polikliniky Agel

Pacienti se do POLIKLINIKY AGEL v Plzni tedy rádi vrací. Je to jen díky ambulancím pod jednou střechou, nebo v tom hrají roli i další důvody?
Určitě je v tom víc důvodů. Mezi důležité faktory patří prostředí ambulancí a čekáren, přístrojové vybavení, doba čekání a přístup personálu. I naše poliklinika trvale investuje do budov a přístrojů. Například jen v tomto měsíci jsme investovali téměř dva miliony Kč do výkonné ultrazvukové techniky. RDG oddělení má nové sono a interní oddělení echokardiografický přístroj. Správným nastavením procesů se také snažíme eliminovat čas strávený v čekárně, případně i objednávat na čas.

Samotné investice do budov, přístrojů, nastavení procesů, jsou nezbytné, ale polikliniku tvoří především lidé, lékaři, sestry a ostatní nezdravotnický personál, který vytváří příznivé podmínky pro práci. V současné době jsme asi jedno z mála zdravotnických zařízení, které má plný personální stav lékařů i sester a za podpory ministerstva zdravotnictví si prostřednictvím rezidenčních míst vychováváme i vlastní praktické lékaře. Pokud jsou lékaři a sestry v práci spokojeni, pozitivně se to promítá do jejich přístupu k pacientům.

Vždy mě pak potěší, když slyším zejména od starších pacientů, že zdravotnický personál je k nim laskavý, sestra přiskočí a přidrží dveře výtahu, mile se usměje. Přístup personálu k pacientům je proto klíčový. Svou spokojenost dále přenáší nejen na pacienty, ale i na své kolegy a známé. A z této situace my v současné době těžíme. Zájem lékařů i sester o práci na naší poliklinice převyšuje naše možnosti. To považuji v dnešní době kritického nedostatku lékařů a sester za zcela zásadní a jsem za to upřímně rád.

3D a 4D snímání dovede zobrazit miminko opravdu věrně

Gynekologická ambulance POLIKLINIKY AGEL v Plzni nabízí také péči pro ženy každého věku. Lékaři s nimi řeší prevenci, antikoncepci, klimakterické potíže, inkontinenci, pečují o těhotné. Ambulance disponuje moderním 3D/4D ultrazvukovým zobrazením, které umí vytvořit prostorový obrázek plodu, zachytit jeho pohyb a diagnostikovat závažné vývojové vady plodu. Rodiče mohou sledovat pohyb plodu s detailními záběry na jednotlivé orgány, slyšet i vidět bušení srdce a spočítat miminku prstíky na rukou.

„V ordinaci je polohovací gynekologický vyšetřovací stůl, přístupný i pacientkám s horší pohyblivostí. Máme také monitory pro záznam srdečních ozev plodu,“ doplňuje gynekoložka Hana Ismailová a dodává, že pacientkám nabízí komplexní péči s individuálním přístupem. „Snažíme se vidět pacienta jako člověka, protože tělní systémy spolu souvisí, včetně psychiky a dalších životních orgánů,“ říká lékařka a dodává, že by se do ordinace mladé dívky neměly bát přijít.

„Můžeme spolu probrat, jak zabránit nechtěnému těhotenství a sexuálně přenosným chorobám. Hlavně by neměly odkládat kontrolu v případě, kdy došlo k nechráněnému styku. Přímo v ordinaci děláme odběr na chlamydiové infekce i další přenosné choroby. Někdy mají pacientky obavy z hormonů v antikoncepci, ale antikoncepce nejsou jen hormony. Poskytujeme i nitroděložní antikoncepci, náplasti, kroužky, injekce. Antikoncepce může navíc vyřešit akné a bolesti či silné krvácení při menstruaci,“ prozradila gynekoložka Hana Ismailová.

Hana Ismailová, gynekolog

Hana Ismailová, gynekolog

Ženám, které naopak těhotenství plánují, lékařka doporučuje předkoncepční poradenství, například kvůli výskytu vad v rodinách apod. Gynekologie POLIKLINIKY AGEL v Plzni nabízí také rozšířenou těhotenskou péči, tak zvaný těhotenský balíček. Je určen pacientkám a jejich partnerům, kteří chtějí využít možnosti intenzivnějšího sledování plodu a těhotné ženy nad rámec vyšetření hrazených zdravotní pojišťovnou. „Součástí nadstandardní péče je i dostatečný prostor pro vyšetření a poradenství, upřesnění polohy a hmotnosti plodu, stavu placenty, množství plodové vody i e-mailové konzultace,“ uzavírá gynekoložka MUDr. Hana Ismailová.

Více informací o POLIKLINICE AGEL najdete na www.poliklinika.agel.cz.

Kdo je Jaroslav Bambas?

V únoru oslavil MUDr. Jaroslav Bambas, vedoucí praktických lékařů na Poliklinice Agel v Plzni, šedesáté narozeniny. I přes svůj věk velmi úspěšně reprezentuje skupinu Agel na běžeckých maratonech v tuzemsku i v zahraničí. Pravidelně začal běhat až v roce 2010 ve svých 53 letech. Od té doby absolvoval sedm maratonů, 24 půlmaratonů a 17 závodů na 10 km. Ročně naběhá kolem 2 500 km. Za svůj největší a nezapomenutelný sportovní zážitek považuje absolvování 43. ročníku BMW BerlinMarathonu v září loňského roku. V letošním roce chce absolvovat minimálně všechny závody Run Czech běžecké ligy a seriálu Run Tour - celkem 15 závodů. Potkat se s ním můžete již 1. dubna na Sportisimo 1/2 maratonu v Praze, kterým bude zahájena letošní běžecká sezona.

Řekli o něm...

Bohumil Kadič (*1933): Pan doktor Bambas mě léčí už desítky let. Nemohu si ho vynachválit, vždy mi dobře poradil, co se týče zdraví i doporučení ke specialistům. Z drobných neduhů mě pokaždé dobře a rychle vyléčil.

Stanislav Marx (*1946): Kdysi mi bylo hodně zle, sotva jsem se k doktoru Bambasovi doplazil. Jednal duchapřítomně, poslal mě na kardiologii a odtud do pražského IKEM na operaci, vlastně mi tím rozhodnutím zachránil život. Chodím k němu na pravidelné kontroly. Věřím mu.

MUDr. Dana Eretová (praktická lékařka): U doktora Bambase bych chtěla velmi vyzdvihnout výchovu mladých lékařů. I já jsem měla tu možnost sledovat jej při práci. Je dobrým a pozorným učitelem a mě zaujal svým svědomitým a poctivým přístupem k pacientům. Jeho postoj k nemocným byl neocenitelnou zkušeností při mých lékařských začátcích.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Držitelé karet Mastercard platí v Česku pomocí služby Apple Pay

Uživatelé platebních karet Mastercard a mobilů Apple mohou od 19. února platit pomocí Apple Pay. K dispozici je...

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Odvety českých klubů v Evropské lize! Vsaďte si a získejte 150 Kč

Dnes jsou v Evropské lize na programu odvety českých zástupců. Plzeň jede do Záhřebu ve velmi nadějné pozici, když před...

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Vertikální zahrady - kousek živé přírody v interiéru

Bydlíte a pracujete ve městě a chybí vám více zeleně? Není problém vše rychle napravit. Kus živé přírody v podobě...

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Výměna oken v zimě? Nakupte teď, na jaře vám je namontují

Bylo vám letošní zimu chladno i doma? Pomůže vám výměna oken za kvalitní plastová nebo dřevěná eurookna. Pořiďte si...

Zájem o studium MBA setrvale roste, firmy vyžadují unikátní znalosti

Slavnostní promoce absolventů European Business School.

European Business School SE patří mezi prestižní poskytovatele profesního vzdělávání v ČR, zakončeného nejčastěji...

Další z rubriky

Soukromá škola Bean nabízí praktické obory a skvělé podmínky ke studiu

Soukromá škola Bean nabízí praktické obory a skvělé podmínky ke studiu

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat vašeho potomka, až skončí základní školu nebo byste si sami chtěli rozšířit...

Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

Vedle Prahy, Brna a Ostravy se loni v únoru také Plzeň zařadila mezi místa, kde vznikají chytrá softwarová a hardwarová...

V kempu Kosatka budete mít k dispozici vše, co na dovolené potřebujete

Kemp Kosatka, Hracholusky u Plzně

Kemp Kosatka nabízí odpočinek a relaxaci v sluncem zalitém údolí na břehu vodního díla Hracholusky, které vytvořilo...

Najdete na iDNES.cz