Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vedle Prahy, Brna a Ostravy se loni v únoru také Plzeň zařadila mezi místa, kde vznikají chytrá softwarová a hardwarová řešení pro internet věcí, prototypy a nové konstrukce pro průmyslové obory i infrastrukturu. Spolu s pobočkou v Praze tvoří plzeňské centrum páteř Siemens vývoje v Česku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste | foto: Siemens

Vývojová centra se specializují na řešení, která dávají smysl a vydrží dlouhá léta i v těch nejtěžších podmínkách. „Příležitost k růstu má každý, kdo u nás pracuje. V oblasti nejmodernějších řídicích systémů pro automatizaci a robotiku jsme světová jednička a každý vývojář, architekt, tester, projektový vedoucí nebo team leader tu najde práci, která ho bude bavit a naplňovat.“ říká Jan Tetour, vedoucí vývoje řídicích systémů Siemens ČR v Plzni.

Podílejte se na vývoji systémů s širokým uplatněním po celém světě

Softwarová a konstrukční řešení řídicích systémů, která vznikají v Plzni, se uplatňují u zákazníků z celého světa. Geografická blízkost s Německem navíc umožnila vznik unikátního mezinárodního Siemens R&D Hubu na ose Praha– Plzeň – Amberg – Norimberk. Ostatně všechny projekty v rámci centra jsou mezinárodní, zejména ve spolupráci s Německem a také USA.

Systémy, které zde vznikají, řídí všechno – od jednoduchého stroje až po celou digitální továrnu. „Plzeňské centrum od svého vzniku především narostlo o desítky nových kolegů, nyní je nás již sto. I dále se ale rychle rozrůstáme a nabízíme příležitost pro celou škálu vývojových profesí. Naše projekty jsou také velmi zajímavé i po technické stránce. Věděli jste například, že některé programovatelné logické automaty (PLC) SIMATIC obsahují více systémů pracujících současně? Konkrétně PLC samotné a ještě Linux pro aplikace vyvinuté zákazníkem – tzv. Multifunkční platforma MFP. A právě jejímu dalšímu rozvoji se věnuje jeden z našich týmů. Na vývoji se podílí také firma Mentor, která je nyní součástí SIMENS,“ doplňuje Jan Tetour.

Proč pracovat právě v Siemensu?

Netvoříme do šuplíku. U každého projektu procházíme komplexním procesem – od návrhu přes software a hardware až po uvedení do výroby. K dispozici při tom máme to nejlepší technologické vybavení. Dbáme na jedinečnost a důležitost všech členů týmu, a proto jim necháváme volnou ruku. Vznikají tak zajímavé projekty, které mají potenciál zlepšovat každodenní život lidí.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Zaměstnanecké benefity na míru vám zpříjemní nejen práci

„Víme, že dnes spousta lidí již práci má a je těžší najít nové zaměstnance. Přesto věříme, že nabízíme něco víc než jen „nějakou“ práci, kterou lze najít všude,“ říká dále Jan Tetour. Příjemnou součástí mnoha pracovních pozic jsou proto zaměstnanecké benefity. Siemens má naprosto flexibilní systém, ve kterém si zaměstnanci mohou sami zvolit a namixovat benefity dle svých potřeb. Patří mezi ně důchodové či životní pojištění, stravenky, až 8 dnů volna navíc k 5 týdnům dovolené, Multisport karta za zvýhodněnou cenu, příspěvek na volnočasové aktivity, home office a mnoho dalších. V Siemensu určitě nebudete stagnovat – nechybí ani možnosti odborných školení a jazykového vzdělávání.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

„Navíc v Plzni sídlíme v moderních prostorách v centru města s 360° výhledem ze 13. a 14. patra na centrum, řeku a také okolní kopce. Zapomeňte na celodenní sezení v nudné kanceláři, u nás máme kreativní prostory, kde nechybí herní konzole, fotbálek či odpočinková zóna,“ dokresluje atmosféru ve vývojovém centru Jan Tetour.

Obavy ze změny zaměstnání hoďte za hlavu

Mnoho lidí má ze změny zaměstnání obavy, a proto raději zůstávají tam, kde nejsou příliš spokojeni. Jako motivaci a kompenzaci starostí spojených s touto změnou nabízí Siemens prémii při nástupu, tzv. signing bonus, ve výši 50-100 tisíc Kč dle pozice. Samozřejmostí je adekvátní platové ohodnocení, pro některé pozice služební vůz a v případě stěhování také relokační balíček 50 tisíc Kč.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Vedoucí má být vzorem, ne strašákem

Naše firemní kultura je odvozena od motta „Either we will find a way, or make one“ – tj. naprosto otevřená a orientovaná na to, abychom společně našli řešení pro produkt nebo zákazníka. „Těší mě, že se za celou – nyní již téměř roční – existenci vývojového centra nestalo, že bychom projekt nedokončili nebo že bychom ho nedodali,“ spokojeně podotýká Jan Tetour.

Kultura vývojového centra je založená na důvěře od shora až dolů. „Tam kde to jde, jsme agilní a ctíme hodnoty leadershipu. Vedoucí má být vzorem, ne strašákem. Nesledujeme, kolik hodin kdo sedí před počítačem, ale jak dělá svoji práci. Nepracujeme přesčas nebo o víkendech, jak je to standardní v mnoha firmách, protože víme, že kreativita a inovace se nedají dělat ve stresu a přetížení. Z toho plyne také delegování odpovědností a kompetencí tam, kde je potřeba, aby se rozhodování nezdržovalo. Všichni si tykáme a máme společný cíl, ukázat to nejlepší, co umíme,“ dodává Jan Tetour.

Pokud Vás nabídka práce pro Siemens zaujala, podrobnější informace najdete na www.siemensvyvojar.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Nový trend: vyzkoušejte kočovnou školu vaření či street food

Nový trend: vyzkoušejte kočovnou školu vaření či street food

I gastronomie prožívá svoje trendy, snaží se gurmány oslovit netradičním zážitkem. Svůj restart proto zažívá příprava...

Žít ve městě, nebo na venkově? Město Touškov věčné dilema vyřeší

V lokalitě Touškovská vyhlídka budou k prodeji byty a domy již od 2 399 000 Kč

Bydlet na venkově, v dosahu přírody, ale zároveň blízko velkého města. To je přání mnoha lidí, zvláště rodin s dětmi....

Zavedený e-shop Goleto s velkým výběrem potřeb pro domácnost i zábavu

Zavedený e-shop Goleto s velkým výběrem potřeb pro domácnost i zábavu

Spolehlivý e-shop Goleto.cz s širokým výběrem a velkým množstvím různých potřeb pro domácnost a její členy, včetně...

Najdete na iDNES.cz