Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vedle Prahy, Brna a Ostravy se loni v únoru také Plzeň zařadila mezi místa, kde vznikají chytrá softwarová a hardwarová řešení pro internet věcí, prototypy a nové konstrukce pro průmyslové obory i infrastrukturu. Spolu s pobočkou v Praze tvoří plzeňské centrum páteř Siemens vývoje v Česku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plzeňské vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste | foto: Siemens

Vývojová centra se specializují na řešení, která dávají smysl a vydrží dlouhá léta i v těch nejtěžších podmínkách. „Příležitost k růstu má každý, kdo u nás pracuje. V oblasti nejmodernějších řídicích systémů pro automatizaci a robotiku jsme světová jednička a každý vývojář, architekt, tester, projektový vedoucí nebo team leader tu najde práci, která ho bude bavit a naplňovat.“ říká Jan Tetour, vedoucí vývoje řídicích systémů Siemens ČR v Plzni.

Podílejte se na vývoji systémů s širokým uplatněním po celém světě

Softwarová a konstrukční řešení řídicích systémů, která vznikají v Plzni, se uplatňují u zákazníků z celého světa. Geografická blízkost s Německem navíc umožnila vznik unikátního mezinárodního Siemens R&D Hubu na ose Praha– Plzeň – Amberg – Norimberk. Ostatně všechny projekty v rámci centra jsou mezinárodní, zejména ve spolupráci s Německem a také USA.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Systémy, které zde vznikají, řídí všechno – od jednoduchého stroje až po celou digitální továrnu. „Plzeňské centrum od svého vzniku především narostlo o desítky nových kolegů, nyní je nás již sto. I dále se ale rychle rozrůstáme a nabízíme příležitost pro celou škálu vývojových profesí,“ doplňuje Jan Tetour.

Proč pracovat právě v Siemensu?

Netvoříme do šuplíku. U každého projektu procházíme komplexním procesem – od návrhu přes software a hardware až po uvedení do výroby. K dispozici přitom máme to nejlepší technologické vybavení. Dbáme na jedinečnost a důležitost všech členů týmu, a proto jim necháváme volnou ruku. Vznikají tak zajímavé projekty, které mají potenciál zlepšovat každodenní život lidí.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Zaměstnanecké benefity na míru vám zpříjemní nejen práci

„Víme, že dnes spousta lidí již práci má a je těžší najít nové zaměstnance. Přesto věříme, že nabízíme něco víc než jen „nějakou“ práci, kterou lze najít všude,“ říká dále Jan Tetour. Příjemnou součástí mnoha pracovních pozic jsou proto zaměstnanecké benefity. Siemens má naprosto flexibilní systém, ve kterém si zaměstnanci mohou sami zvolit a namixovat benefity dle svých potřeb. Patří mezi ně důchodové či životní pojištění, stravenky, až 8 dnů volna navíc k 5 týdnům dovolené, Multisport karta za zvýhodněnou cenu, příspěvek na volnočasové aktivity, home office a mnoho dalších. V Siemensu určitě nebudete stagnovat – nechybí ani možnosti odborných školení a jazykového vzdělávání.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

„Navíc v Plzni sídlíme v moderních prostorách ve středu města s 360° výhledem ze 13. a 14. patra na centrum, řeku a také okolní kopce. Zapomeňte na celodenní sezení v nudné kanceláři, u nás máme kreativní prostory, kde nechybí herní konzole, fotbálek či odpočinková zóna,“ dokresluje atmosféru ve vývojovém centru Jan Tetour.

Obavy ze změny zaměstnání hoďte za hlavu

Mnoho lidí má ze změny zaměstnání obavy, a proto raději zůstávají tam, kde nejsou příliš spokojeni. Jako motivaci a kompenzaci starostí spojených s touto změnou nabízí Siemens prémii při nástupu, tzv. signing bonus, ve výši 50-100 tisíc Kč dle pozice. Samozřejmostí je adekvátní platové ohodnocení, pro některé pozice služební vůz a v případě stěhování také relokační balíček 50 tisíc Kč.

Vedoucí má být vzorem, ne strašákem

Naše firemní kultura je odvozena od motta „Either we will find a way, or make one“ – tj. naprosto otevřená a orientovaná na to, abychom společně našli řešení pro produkt nebo zákazníka. „Těší mě, že se za celou – nyní již téměř roční – existenci vývojového centra nestalo, že bychom projekt nedokončili nebo že bychom ho nedodali,“ spokojeně podotýká Jan Tetour.

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Kultura vývojového centra je založená na důvěře od shora až dolů. Tam, kde to jde, jsme agilní a ctíme hodnoty leadershipu. Vedoucí má být vzorem, ne strašákem. Nesledujeme, kolik hodin kdo sedí před počítačem, ale jak dělá svoji práci. Nepracujeme přesčas nebo o víkendech, jak je to standardní v mnoha firmách, protože víme, že kreativita a inovace se nedají dělat ve stresu a přetížení. Z toho plyne také delegování odpovědností a kompetencí tam, kde je potřeba, aby se rozhodování nezdržovalo. Všichni si tykáme a máme společný cíl ukázat to nejlepší, co umíme.

Pokud Vás nabídka práce pro Siemens zaujala, podrobnější informace najdete na www.siemensvyvojar.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků? Jde to!

Příjem televizního vysílání bez stále rostoucích poplatků?

Poplatky za příjem televizního vysílání přes satelit zdražují, taková zpráva zastihla diváky už po několikáté za...

Nabízím ti život v hojnosti a naději, která nezklame

"Ježíš ti nabízí život v plnosti a naději do každé situace."

„Přišel jsem ti na Velikonoce přinést něco mnohem více než jen svátky jara. Život, lásku a vztah. Proč? Protože tě...

Zrzavý, Šíma, Procházka - aukční událost sezóny v Mánesu

Hlava – Zrzavý

V pražské výstavní síni Mánes se 28. dubna od 14 hodin uskuteční prestižní aukce uměleckých děl, kterou pořádá lídr...

Derby pražských „S“ je tady! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Derby pražských „S“ je tady! Vsaďte si a sledujte živě na TV Tipsport

Vrchol fotbalového jara je tady. V neděli od 18:00 vypukne bitva nesmiřitelných! Jak se sešívaní vypořádají s náročným...

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: Až 127 500 korun na nový kotel

Kotlíkové dotace potřetí a naposledy: až 127 500 korun na nový kotel

Vytápíte dům starým uhelným kotlem? Za tři roky začne platit zákaz starých kotlů na tuhá paliva a čeká vás investice do...

Další z rubriky

Praktické obory a příjemné studijní podmínky nabízí škola Bean

Praktické obory a příjemné studijní podmínky nabízí škola Bean

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat vašeho potomka, až skončí základní školu, nebo byste si sami chtěli rozšířit...

Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

Vývojové centrum Siemens čítá již stovku zaměstnanců a stále roste

Vedle Prahy, Brna a Ostravy se loni v únoru také Plzeň zařadila mezi místa, kde vznikají chytrá softwarová a hardwarová...

Seznamte se s aktivitami vývojového centra SIEMENS v Plzni

Siemens hledá nové kolegy do špičkového vývojového centra v Plzni

Vedle Prahy, Brna a Ostravy se před rokem také Plzeň zařadila mezi místa, kde vznikají chytrá softwarová a hardwarová...

Najdete na iDNES.cz