Letní Sportmanie ovládne Plzeň, začíná 18. srpna

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Město Plzeň zve na velký atraktivní sportovní projekt pro celé rodiny, Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 startuje 18. srpna a potrvá do 27. srpna. Desetidenní akce se uskuteční v amfiteátru a parku za OC Plzeň Plaza, nabídne více než 60 sportovních aktivit včetně adrenalinových.

Letní SPORTMANIE ovládne Plzeň, začíná 18. srpna | foto: Statutární město Plzeň

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mezi hlavní lákadla bude patřit Jump Arena, největší outdoorová sestava trampolín v České republice, chybět nebudou lanové a lezecké centrum, fit park, sektory se střeleckými sporty, vodní svět s wakeboardingem, paddleboardingem a další. Pořadatelé chystají běžecké závody Predator Race, besedy se známými sportovci i dalšími osobnostmi, ranní cvičení, přednášky a podobně. Vstup na akci, jejímž cílem je rozvíjet a podporovat sport a zdravý životní styl, bude zdarma.

„Chceme Plzeňanům a návštěvníkům města nabídnout možnost smysluplně trávit prázdninové dny, seznámit se s jednotlivými druhy sportů, vyzkoušet si nejrůznější atrakce. Program je postaven na známých, ale také na adrenalinových, individuálních a netradičních aktivitách,“ uvedl primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Podle plzeňského radního pro oblast podpory podnikání a sportu Petra Chvojky vzniká sportovní program ve spolupráci s místními sportovními kluby, park za řekou díky tomu nabídne téměř 60 sportovních aktivit. „Hlavní atrakcí se stane Jump Arena, tedy sestava trampolín o rozměrech 30 krát 15 metrů. Trampolíny jsou určeny pro vertikální skákání i pro skákání z boku, užít si je mohou dospělí i děti od čtyř let věku,“ přiblížil Petr Chvojka. Většina podobných sestav je vyráběna pro vnitřní použití, obdobně velká pro venkovní účely v České republice není.

Návštěvníci si vyzkouší nejen jednotlivé sportovní disciplíny, ale připraveny jsou i výzvy v podobě tří závodů. Pro rodiny s dětmi od čtyř do 15 let to bude Predator Junior, jenž se uskuteční každý den v prostoru areálu. Nejmenší děti při něm zdolají trasu spolu s rodiči, starší samy, zájemci se budou registrovat na místě. Široké veřejnosti je určen Predator Run, v poslední době stále vyhledávanější typ závodu. Uskuteční se hned první otevírací den sportovní části, tedy v sobotu 19. srpna. Na závodníky čekají na trase dlouhé zhruba 8 kilometrů nástrahy ve formě překážek, které musí zdolat. Registrace je již otevřena, a to na www.sport.plzen.eu.

Tam je možné se registrovat také na divácky nejatraktivnější Predator Challenge, jenž se poběží od neděle 20. srpna každý následující večer. „Půjde o souboj jednotlivců ve dvojicích proti sobě v běhu zdatnosti přes různé nástrahy na zhruba sto metrů dlouhé trase. Od 20 hodin uskuteční kvalifikace, v sobotu 26. srpna pak chystáme velké finále,“ doplnil Filip Marian z Odboru sportu Magistrátu města Plzně.

Svým projektem za zhruba 5,5 milionu korun, na nějž částkou 1,5 milionu korun přispěje i Úřad městského obvodu Plzeň 1 a částkou 1 milion korun Plzeňský kraj, chce město Plzeň oslovit nejen Plzeňany, ale i ostatní obyvatele regionu a také návštěvníky z jiných krajů České republiky.

Zamiř výš – vylez až na vrchol

Předzvěstí největší letošní sportovní události na území města Plzně, Letní SPORTMANIE Plzeň 2017, je promo show nazvaná Zamiř výš – vylez až na vrchol. Na náměstí Republiky si mohou lidé každý den vyzkoušet až do 16. srpna lezení i slaňování na lezecké stěně, chůzi po slack-line, zdolávání různých překážek a další atrakce. Atrakce jsou k dispozici od 12 do 19 hodin.

Přijďte, rozběháme Plzeň

Až do 16. srpna se mohou Plzeňané i návštěvníci města také každý podvečer v 18 hodin zapojit do skupinového běhu pod názvem Rozběháme Plzeň. Podmínkou účasti je zakoupení běžeckého trička SPORTMANIE v hodnotě 100 korun, v němž závodníci poběží z náměstí Republiky trasu vedenou centrem Plzně.

Výtěžek z prodeje triček bude věnován Fakultní nemocnici Plzeň oddělení dětské onkologie. Projekt vyvrcholí ve středu 16. srpna, kdy vyběhne z náměstí Republiky štafeta v čele s olympijským medailistou Janem Řehulou do Sportovního parku v Pardubicích.

Slacklinerka 40 metrů nad zemí i Support Lesbiens

Slavnostní zahájení projektu Letní SPORTMANIE Plzeň 2017 se uskuteční v pátek 18. srpna ve 20 hodin, a to v amfiteátru za OC Plzeň Plaza. Program, který je určen pro děti i dospělé, bude postaven na ukázkách adrenalinových aktivit, návštěvníky čeká sportovněji zaměřená show. Nad hlavami diváků se ve výšce 40 metrů nad zemí na high-line projde slacklinerka Anna Kuchařová.

Následovat bude slack show neboli show na napnuté pásce, a to v podání dvou úspěšných akrobatů známých ze soutěže Česko Slovensko má talent 2016. Vyvrcholením večera bude koncert populární české hudební skupiny Support Lesbiens. Kapacita areálu je kolem tří tisíc lidí, vstup na slavnostní zahájení je zdarma.

Osobnosti

Letní Sportmanie Plzeň zve také velice zajímavé hosty, kteří budou každý den vpodvečer besedovat s laickou i odbornou veřejností. Účast už potvrdil např. jeden z nejlepších světových lezců a trojnásobný mistr světa Adam Ondra, profesionální český strongman závodící ve střední váze, nejsilnější muž Evropy a druhý nejsilnější muž světa Jiří Tkadlčík, nejlepší český profesionální cyklista, osminásobný účastník Tour de France Roman Kreuziger, sportovní psycholog a osobní kouč mnoha českých top sportovců Marian Jelínek, čeští biatlonoví reprezentanti Veronika Vítková a Ondřej Moravec, olympijský medailista v triatlonu Jan Řehula nebo manažer české házenkářské reprezentace Karel Nocar. Připravena je také řada autogramiád, např. s hráči nejúspěšnějších a nejpopulárnějších plzeňských kolektivních sportů – fotbalu, hokeje a házené. Zatím jsou potvrzené autogramiády v těchto termínech:

23. 8. 2017 16:30 – 17:30 HC Škoda Plzeň - David Stach a Miroslav Preisinger

25. 8. 2017 17:00 – 18:00 Talent Plzeň Handball – házenkáři

Ranní cvičení

Stejně jako loni v Olympijském parku také letos zahájí každý den Letní Sportmánii Plzeň 2017 blok ranního cvičení pro veřejnost. Hodiny povedou profesionální lektoři, vstup na ně je pro veřejnost zdarma. V průběhu Sportmanie si přijdou v části nazvané Fit park na své děti i dospělí, program nabízí řadu dalších cvičení a her - např. aerobikové řádění, dovednostní hry a zumbu pro děti a pro dospělé relaxační či párovou jógu nebo fit trénink.

Podrobný program ranního cvičení naleznete zde: www.sportcentral.cz/plzen/sportmanie/ranni-cviceni.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Nové datovky. Komunikujte se státní správou zdarma i z mobilu

Vlastní datovou schránku mají jen dva ze sta Čechů. Nepatříte mezi ně? Pak byste s jejím založením neměli dlouho váhat....

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Přivýdělek na rodičovské dovolené: Jak najít časově flexibilní práci?

Na mateřské a rodičovské dovolené se hodí každá koruna. A tak není divu, že spousta rodičů hledá přivýdělek, který by...

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Zedník sobě – nezateplený dům z Ytongu

Z čeho postavit a jak? Co takhle se zeptat člověka, kterému stavební materiál prochází denně rukama? Majitel rodinného...

Tmavší barvy v interiéru? Rezidence Waltrovka inspiruje vzorovým bytem

Ve Waltrovce se v lednu 2019 otevírá nový vzorový byt. O jeho podobu se...

Nový vzorový byt navrhla designérka Beata Haškovcová, která nás pozvala do Rezidence Waltrovka na jeho návštěvu. Nejvíc...

Cena Finparády za první českou multibankovní aplikaci Banky CREDITAS

Aplikace Richee: Hlavní přehled, Zadání platby, Založení účtu z aplikace

Portál Finparáda.cz na konci ledna oznámil výsledky soutěže Finparáda.cz - Finanční produkt roku, a to v 11...

Další z rubriky

Hofmann Personal: legální personální agentura

Hofmann Personal legální personální agentura

Současné povědomí o agenturách práce v České republice není valné. To je způsobeno situací na trhu práce a s tím...

Nový autosalon Toyota Dolák právě otevírá!

Nový autosalon – takto vypadá nový autosalon u OC Borská pole. Přijďte ho...

U obchodního centra Borská pole vznikl nový autosalon Toyota. A jelikož se jedná o tradičního plzeňského prodejce této...

Soukromá škola Bean nabízí praktické obory a skvělé podmínky ke studiu

Soukromá škola Bean nabízí praktické obory a skvělé podmínky ke studiu

Ať již přemýšlíte, kam dát studovat vašeho potomka, až skončí základní školu nebo byste si sami chtěli rozšířit...

Najdete na iDNES.cz