Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Plzeň hledá následovníky Hanuše Zápala

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vyberte novostavbu v Plzni, která je podle vás nejvydařenější. Vítězný architekt si odnese Cenu Hanuše Zápala. Ale pozor! Do uzávěrky zbývají už jen tři týdny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

1990–2005: ocenění získali Ing. arch. Václav Ulči a Ing. arch. Radek Dragoun za architektonické řešení budovy Centrální požární stanice HZS Plzeňského kraje | foto: ÚTVAR KONCEPCE A ROZVOJE MĚSTA PLZNĚ, příspěvková organizace

Hanuš Zápal patří k nejvýznamnějším českým architektům, jehož život je neodmyslitelně spojen se západočeskou metropolí a s celým Plzeňským krajem. Město Plzeň nyní hledá jeho následovníky. Nadané architekty, kteří se nebojí navrhovat originální a hodnotné budovy. 

Letos se uskuteční už třetí ročník veřejné soutěže o Cenu Hanuše Zápala. Tu každé čtyři roky uděluje primátor města Plzně. Soutěž má za cíl vyzdvihnout a ocenit podařené stavby na území města.

Autorkou kreseb je Marie Lacigová

Autorkou kreseb je Marie Lacigová

"Posláním Ceny Hanuše Zápala je nalézt, ohodnotit a upozornit na kvalitní stavby reprezentující architektonickou kulturu v Plzni za období uplynulých čtyř let. Cílem je podpořit zájem veřejnosti i investorů o vznik architektonicky, esteticky a technicky hodnotných staveb, které dokáží povznést stavební kulturu města,“ říká plzeňský primátor.

Hanuš Zápal se nesmazatelně zapsal do historie architektury. Vytvořil mimo jiné budovy Masarykovy základy školy, Benešovy školy nebo Obchodní akademie. Jeho tvorba se ale nezaměřovala pouze na školní stavby. Jeho dílem jsou například také budova Puech-Chabalovy filtrace v areálu plzeňské vodárny v Doudlevcích, objekt plzeňského Mrakodrapu, Purkyňův pavilon, Divadelní sklady nebo plzeňské krematorium.

Autorkou kreseb je Marie Lacigová

Autorkou kreseb je Marie Lacigová

V soutěži o Cenu Hanuše Zápala se setkají plzeňské novostavby postavené a zkolaudované od ledna 2010 do prosince 2013. A přihlásit je můžete i vy. Stačí, když vyplníte elektronický formulář na stránkách Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně - www.ukr.plzen.eu – nebo zašlete písemnou přihlášku na adresu Škroupova 5, Plzeň 305 84. Uzávěrka přihlášek je do pátku 13. června.

"Cena Hanuše Zápala je udělována architektům nebo jejich autorským týmům a je spojena s finanční odměnou 100 tisíc korun. Z přihlášených novostaveb vybere odborná porota tu nejvydařenější. Udílením ceny nesoucí jeho jméno se vracíme k čisté architektuře, která na nás působí nejen esteticky, ale je také funkční a moderní,“ vysvětluje ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje města Plzně Irena Vostracká.

2006–2009: cena putovala k Ing. arch. Karlu Hanzlíkovi za architektonický návrh...

2006–2009: cena putovala k Ing. arch. Karlu Hanzlíkovi za architektonický návrh areálu 6th RIVER – Plzeňského vědecko technologického parku.

Vítěz obdrží také grafický list s vyobrazením portrétu Hanuše Zápala a originální listinu dokládající udělení ceny. Stavby nominované do soutěže si pak budete moci prohlédnout na podzimní výstavě.

Pokud si nejste jistí rokem výstavby vámi vybrané novostavby nebo potřebujete pomoci s přípravou nominace, kontaktujte Útvar koncepce a rozvoje města Plzně na telefonním čísle 378 035 024 nebo na emailu langovai@plzen.eu.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně

Zlatá Belánka: Pořiďte si nemovitost uprostřed Plzně.

Zlatá Belánka je již dlouho plánovaným projektem, který postupem času prošel s ohledem na vývoj obecné ekonomické...

Jaký byl rok 2017 u Lorenc Logistic, s.r.o.

Jaký byl rok 2017 u Lorenc Logistic, s.r.o.

Blížící se konec roku je vždy ideální příležitostí se ohlédnout a připomenout si, co všechno se vlastně za toto období...

Najdete na iDNES.cz